Krajští radní navštívili SOU Hubálov, Kofolu i Domov Modrý kámen. Poté debatovali s občany

Kraje mají v systému naší samosprávy zásadní úlohu. Zaštiťují mnoho klíčových služeb a institucí v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb, školství, dopravy či kultury. Je tedy důležité, aby se občané seznamovali s činností vedení kraje, ale také aby se krajští radní seznamovali s fungováním těchto služeb v regionech i s případnými nedostatky, které zdejší obyvatele i odbornou veřejnost trápí. Proto vedení Středočeského kraje pořádá výjezdy do jednotlivých míst na svém území. V úterý 26. března se v čele s hejtmankou Petrou Peckovou vydalo do našeho okolí.

Cestu kaštankou zpříjemňuje koberec modrých květů. Její okolí čeká úprava

Cestu kaštankou zpříjemňuje koberec modrých květů. Její okolí čeká úprava

Začátkem tohoto týdne se v Mnichově Hradišti technická četa města pustila do úprav pěšiny propojující ulici Ivana Olbrachta s vlakovým nádražím. Nevzhledný plot oddělující cestu od železniční trati byl odstraněn a bude z bezpečnostních důvodů nahrazený novým pletivovým oplocením.

Cesta kaštankou už nyní prokoukla a díky koberci rozkvetlých ladoněk, které cestu lemují, je potěchou pro oko.

Lidé budou mít přístup k datům z územního plánování odkudkoliv

Lidé budou mít přístup k datům z územního plánování odkudkoliv

Národní geoportál územního plánování bude od 1. července letošního roku sloužit jako centrální nástroj pro digitalizaci územního plánování a zároveň usnadní související procesy. Bude klíčovým informačním systémem veřejné správy, který umožní koordinaci a sdílení územních plánů včetně návrhů, zasílání připomínek nebo námitek online a také výrazně omezí byrokracii. Informační systém společně s hardware zajistí společnost Sevitech CZ za zhruba 151 milionů korun.

Středočeský kraj plánuje rekonstruovat desítky mostů. Například u Bakova nad Jizerou a Rečkova

Most ev. č. 276-008 (silnice II/276 přes železniční trať u Bakova nad Jizerou). Foto: mapy.cz

Minulý týden schválili radní Středočeského kraje rekonstrukci 67 mostů na krajských silnicích. Zařadili je do projekční přípravy a investičního Zásobníku akcí 2021+. Jsou mezi nimi i mosty u Bakova nad Jizerou a Rečkova. Na rekonstrukce bude kraj žádat dotace z unijních i národních zdrojů.

„U mostů je nezbytnou nutností zahájení výběrových řízení na vypracování projektových dokumentací z důvodu jejich havarijního stavu, omezené použitelnosti nebo aktuální nízké zatížitelnosti,“ vysvětlil nutnost zásahu Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy.

Než vyjedou bagry 2024. Město zve na veřejné představení letošní stavební sezóny

Ilustrační foto: Petr Novák

Zajímá vás, kdy bude dokončena revitalizace náměstí? Jak ovlivní dopravu rekonstrukce ulice Víta Nejedlého? Nebo jste zaznamenali, že město ve vašem sousedství připravuje realizaci stavby a chcete zjistit, o co půjde? Potom přijměte pozvání na akci Než vyjedou bagry 2024.

Veřejné představení letošní stavební sezóny proběhne v pondělí 18. března od 17.30 hodin v městském kině za účasti vedení města a zástupců odboru investic městského úřadu. Během programu bude možné rovněž klást dotazy. Využijte možnost zeptat se na to, co vás zajímá.

Přípravy stavebních úprav ulice Víta Nejedlého si v březnu vyžádají pokácení několika smrků

Foto: Petr Novák

V letošním roce bude zahájena kompletní proměna ulice Víta Nejedlého. S podrobnostmi se můžete seznámit v investiční kartě projektu na webu města. Ještě předtím, než bude vybrán dodavatel stavby a práce se rozběhnou, je třeba 1. etapu připravit. V průběhu března je tak nutné pokácet několik vzrostlých stromů, k jejichž odstranění vydal odbor životního prostředí již dříve souhlasné stanovisko.

Do budovy Klubu se letos vrátí kulturní programy

Budova Klubu 21. února 2024. Foto: Petr Novák

Kompletní rekonstrukce budovy čp. 299 na Masarykově náměstí, známější jako budova Klubu, probíhá už od loňského jara v režii stavební firmy Chládek & Tintěra z Litoměřic. Stavba, jejíž celkové náklady se šplhají k 42 milionům (město získalo 19,3 milionu jako dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj), by měla být dokončená v polovině letošního roku.

ZŠ Studentská se dočká čtyř moderně vybavených tříd a bezbariérových opatření

ZŠ Studentská se dočká čtyř moderně vybavených tříd a bezbariérových opatření

Po návratu z letních prázdnin žáci Základní školy Studentská některé třídy nepoznají. Město připravuje ve školní budově na Vrchlického návrší projekt, jehož předmětem je rekonstrukce čtyř odborných učeben, čtyř kabinetů a realizace opatření zajišťujících bezbariérovost školy.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top