Spolek Senioři nejen sobě zve na setkání v restauraci U Měšťáků

Spolek Senioři nejen sobě zve na setkání v restauraci U Měšťáků

Mladoboleslavský spolek Senioři nejen sobě celoročně pořádá autobusové zájezdy s možností nástupu i ve Veselé a v Mnichově Hradišti. V prosinci se žádný zájezd nekoná, ale na závěr roku představitelé spolku připravili posezení v restauraci U Měšťáků v Mladé Boleslavi. Určeno není jen pro členy spolku a pravidelné účastníky výletů, ale pro kohokoliv, koho činnost spolku zajímá a měl by třeba zájem jezdit na výlety v budoucnu. A podmínkou není ani seniorský věk.

Prosincové soboty budou ve znamení kamínkování

Prosincové soboty budou ve znamení Kamínkování

Milí turisté, dneškem začíná prosinec, poslední měsíc v roce, brzy nastoupí advent a s ním pro mnohé z nás i období hektických předvánočních příprav a srazů.

Budete-li chtít zklidnit své tempo a najít si v tomto období čas na malou procházku, mohlo by pro vás být naše Kamínkování řešením.

Následující čtyři soboty se můžete těšit na návrhy tras či míst, na nichž bude umístěna třicítka kamínků s různorodými motivy.

Denní centrum pro seniory Jizera zve na vánoční program

Denní centrum pro seniory Jizera zve na vánoční program

Denní centrum pro seniory Jizera zahájilo Vánoce ve čtvrtek 30. listopadu rozsvícením vánočního stromku na zahradě svého střediska v Bakově nad Jizerou. Program pokračuje prosincovými setkáními.

Ve čtvrtek 14. prosince od 10 hodin se koná vánoční setkání v domě s pečovatelskou službou Mnichově Hradišti (Družstevní 1451) a v pondělí 18. prosince rovněž od 10 hodin vánoční setkání v Bakově nad Jizerou (Boleslavská 586).

Do Bakova zavítají Felix Slováček junior a jeho sestra Anička

Do Bakova zavítají Felix Slováček junior a jeho sestra Anička

Město Bakov nad Jizerou srdečně zve na vánoční koncert. Vystoupí na něm komorní orchestr Felixe Slováčka juniora, těšit se můžete také na písničky Aničky Slováčkové.

Vystoupí také Krákorky z bakovské základní školy.

Koncert se koná v sobotu 9. prosince od 19 hodin v divadelním sále Radnice.

Vstupenky jsou stále v prodeji v městské knihovně a v Cukrárně U Pavoučka.

 

 

V obcích v okolí se začátkem prosince rozsvítí vánoční stromečky

Loňské rozsvícení stromečku v Bosni. Foto: obec

I letos se konají v obcích v našem okolí rozsvícení vánočních stromečků. V mnohých z nich bude tento slavnostní okamžik doplněn zajímavým programem v podobě hudebních vystoupení, společného zpívání koled, zajímavých aktivit pro děti, jarmarků, bohatého občerstvení, ale třeba i ohnivé show. Kdy a kde a na co konkrétně se můžete těšit?

Bakov nad Jizerou
V Bakově nad Jizerou bude rozsvícen vánoční strom v neděli 3. prosince během programu adventního jarmarku. 

Jak mistři malířství v průběhu staletí zachytili Madonu? Dozvíte se na přednášce na faře

Jak mistři malířství v průběhu staletí zachytili Madonu? Dozvíte se na přednášce na faře

Spolek přátel kultury Kněžmost zve na přednášku o tom, jak věhlasní mistři malířství v průběhu staletí zachytili na svých obrazech Madonu. Světice se v jejich podání objevuje samostatně nebo spolu s rozmanitými dalšími postavami a také v různorodém prostředí. O tom všem si budete moci pohovořit s Karlem Kropíkem, který se tímto tématem zabýval a rád ho zájemcům osvětlí.

V mukařovském kostele i letos zazní Česká mše vánoční

V mukařovském kostele i letos zazní Česká mše vánoční. Ilustrační foto: obec Mukařov

Sobota 9. prosince nabídne tradiční vánoční koncert v kostele sv. Vavřince v Mukařově. V 19 hodin čeká návštěvníky Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. (Pozor, původně avizovaný čas začátku 18 hodin byl posunut!)

Interiéry kostela rozezní sólisté Opery Národního divadla, soprán Michaely Šrůmové, mezzosoprán Jany Horákové, tenor Aleše Voráčka, bas Miloše Horáka s dirigentem Markem Müllerem. Na varhany zahraje Dan Razák. Vstupné je dobrovolné.

Koncert pořádá spolek ZPP Vavřinec.

Mladoboleslavský komorní orchestr zve na adventní koncert

Mladoboleslavský komorní orchestr zve na adventní koncert

Adventní akce se chystají nejen na Mnichovohradišťsku, ale také třeba v Mladé Boleslavi. V neděli 17. prosince od 18 hodin se v sále Taneční školy ZITA v Mladé Boleslavi (bývalé kino OKO na náměstí Míru​) uskuteční Adventní koncert Mladoboleslavského komorního orchestru.

Na programu budou skladby Antonína Dvořáka, Josepha Haydna, Georga Friedricha Händela a Johanna Sebastiana Bacha. Sólo na violoncello zahraje Martin Škampa. Dirigovat bude Jiří Novák.

Vstupenky lze zakoupit v Infocentru (Železná 107, Mladá Boleslav).

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top