Adam a Denisa Helceletovi zvou na ukázkový trénink pro děti

Adam a Denisa Helceletovi zvou na ukázkový trénink pro děti

Organizátoři Kempu vítězů, olympionici Adam Sebastian Helcelet a Denisa Helceletová, zvou na ukázkový trénink pro malé sportovce kategorii žáků.

Atleticko-fotbalový trénink se uskuteční v pátek 24. května od 16 hodin na stadionu Mnichovohradišťského sportovního klubu. Po sportovním bloku bude následovat společné opékání buřtů a v 18 hodin beseda s Adamem Sebastianem Helceletem a Denisou Helceletovou.

Profesionální a dobrovolní hasiči poměří své síly ve vyprošťování u dopravních nehod v Turnově

Ilustrační foto: Petr Novák, mnichovohradistsko.cz

Patnáctka soutěžních družstev hasičů v sobotu 18. května v Turnově nastoupí na start dalšího ročníku krajského kola soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. 

Soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod se uskuteční v sobotu 18. května od ranních hodin v areálu před turnovskou stanicí HZS Libereckého kraje. Je úzce odborně spjata s činností hasičů se zaměřením na záchranu zraněných osob (figurantů) u simulovaných dopravních nehod. 

Folklorní festival a beseda s Janem Pirkem již tento týden!

Folklorní festival a beseda s Janem Pirkem již tento týden!

Pojizerský folklorní festival, jehož dějištěm byl posledních deset let Bakov nad Jizerou, se přesouvá do Mnichova Hradiště. Již tuto sobotu 18. května se můžete těšit na půl tuctu folklorních souborů zvučných jmen, na vystoupení místních umělců, pestré občerstvení i na koncerty kapel v čele s Jablkoněm a Buty.

Cyklus Rok na 4 doby pokračuje open air koncertem v Památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích

Cyklus Rok na 4 doby pokračuje open air koncertem v Památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích

Jabkenice Open Air přenese diváky do historie. Koncert se koná v autentickém prostředí Památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích – v domě, kde Smetana žil v posledních letech svého života. V roce, kdy se slaví 200 let od Smetanova narození a 140 let od jeho úmrtí, dodá tento historický prostor představení jedinečný ráz.

Prvním účinkujícím je nadějný Kukal Quartet, který předvede své mistrovství ve hře na smyčcové nástroje. Soprán mladé sólistky Národního divadla Doubravky Součkové diváky pohltí a přenese do světa hudby.

V červnu se bude v Mladé Boleslavi konat Krajská soutěž v požárním sportu

Ilustrační foto: Zdeněk Plešinger

Mladá Boleslav bude v červnu hostit Krajskou soutěž v požárním sportu. V termínu 15. a 16. června budou hasiči soutěžit na tamním městském stadionu.

Soutěž je organizována společně pro kategorie muži HZS, muži SDH a ženy SDH. V Mladé Boleslavi proběhnou v sobotu 15. června dvě disciplíny: běh na 100 metrů s překážkami a štafeta 4 × 100 metrů s překážkami. V neděli 16. června pak soutěžící čeká požární útok.

Letošní festival Proměny v Holičkách u Osečné bude ve znamení stromů

Letošní festival Proměny v Holičkách u Osečné bude ve znamení stromů

Geopark Ralsko připravuje již tradičně Festival přírodního umění s názvem Proměny v jedné ze zaniklých obcí Ralska. Letošní ročník proběhne v zaniklé obci Holičky u Osečné a opět přináší zajímavé novinky.

Program festivalu letos spojí land–art, tedy umění v přírodě s divadlem a uměním performance pod širým nebem. Na místě zaniklé obce se opět sejdou umělci z Česka i sousedního Saska.

Muzeum pořádá speciální prohlídku. Historička Lenka Křížová provede návštěvníky výstavou o svatbách

Foto: Petr Novák

V Muzeu města Mnichovo Hradiště si až do konce srpna můžete prohlédnout výstavu věnovanou svatbám nejen na Mnichovohradišťsku. Její součástí jsou další doprovodné akce, z nichž jednou z nich bude ve čtvrtek 16. května komentovaná prohlídka, kterou bude provázet historička Lenka Křížová.

Tradice folklorního festivalu se přesouvá z Bakova do Hradiště. V sobotu 18. května se můžete těšit na špičkové soubory i kapelu Buty

Tradice folklorního festivalu se přesouvá z Bakova do Hradiště

Pojizerský folklorní festival, jehož dějištěm byl posledních deset let Bakov nad Jizerou, se přesouvá do Mnichova Hradiště. V sobotu 18. května se můžete těšit na půl tuctu folklorních souborů zvučných jmen, na vystoupení místních umělců, pestré občerstvení i na koncerty kapel v čele s Jablkoněm a Buty.

„Mnichovu Hradišti patří obrovské poděkování, že zvedlo hozenou rukavici a že díky němu tradice festivalu pokračuje,“ předesílá ředitel už tradiční kulturní akce Petr Hurt.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top