Na Hrnčířský dvůr do Zvířetic zavítá Babí léto

Ilustrační foto: Radek Žďánský

O víkendu 24. až 26. září zavítá na Hrnčířský dvůr Zvířetice Babí léto v podobě výstavy. Navštívit ji můžete vždy od 10 do 17 hodin.

Po celou dobu se můžete těšit na chryzantémy a jiřiny, aktuálně rostoucí houby, mykologickou poradnu, houby kultivované z České zemědělské univerzity Praha, chovatele drobného zvířectva, lovecké trofeje, staré i nové odrůdy ovoce, vlašské ořechy, česnek, cibule, česnekové copy, brambory...  Vystavena bude keramika a porcelán z depozitáře Hrnčířského dvora. Tradičně budete moci navštívit tematický fotoateliér.

Ještě v září stihnete s hradišťským KČT sedmihorské prameny i tajný výlet, začátkem října pak toulky kolem Kryštofova Údolí

Sedmihorské prameny. Foto: KČT

O plánu zářijových aktivit mnichovohradišťského Klubu českých turistů (KČT) jsme vás již informovali. Helena Pöllová však připravila hned dvě dodatečné zářijové nabídky výletů, na které by vás ráda pozvala.

Podještědské divadelní slavnosti nabídnou muzikál pro děti, inscenaci Semaforu a talk show Karla Šípa

Podještědské divadelní slavnosti nabídnou muzikál pro děti, inscenaci Semaforu a talk show Karla Šípa

Divadelní společnost Vojan a T. J. Sokol Proseč pod Ještědem připravují na podzim 2021 desátý ročník Podještědských divadelních slavností s programem pro děti i dospělé. Návštěvníci se tentokrát mohou těšit na tři představení.

Celou akci zahájí 2. října v sokolovně v Proseči pod Ještědem pohádkový muzikál Brouk Pytlík. Dospělým divákům je určena komedie s nečekaným rozuzlením domácí@štěstí.hned, kterou již několik let pravidelně uvádí pražské divadlo Semafor.

Velký svět malých vláčků v Bakově ukazuje i autentické modely místní zastávky a nádraží

Velký svět malých vláčků v Bakově ukazuje i autentické modely místní zastávky a nádraží. Foto: Petr Novák

V Muzeu Bakovska můžete obdivovat výstavu s názvem Velký svět malých vláčků, která byla zahájena tento víkend. Modely a provoz na kolejištích ve velikostech 1:87 (H0) a 1:120 (TT) nadšeně prezentují bakovští a mladoboleslavští železniční modeláři Petr Jordanov, Petr Turek, Jaroslav Šimeček a Milan a Jakub Čermákovi. Právě posledně jmenovaní – otec se synem – zaměřili svou kreativitu na autentické modely železnice v Bakově.

Ke škole i do parku nad Jizerou. Muzeum opakuje pátý díl virtuálních procházek městem

Ke škole i do parku nad Jizerou. Muzeum opakuje pátý díl virtuálních procházek městem. Foto: Muzeum města Mnichovo Hradiště

Muzeum města Mnichovo Hradiště opakuje v úterý 21. září 2021 pátý díl komentovaného promítání dobových fotografií a videí v městském kině.

Hradiště opět přivítá sraz nákladních aut LIAZ

Hradiště opět přivítá sraz nákladních aut LIAZ. Foto: město Mnichovo Hradiště

V sobotu 18. září se v Mnichově Hradišti opět setkají majitelé nákladních automobilů značek Škoda a Liaz. Sraz jako takový se koná celý víkend, od pátku 17. do neděle 19. září, a hlavním dějištěm bude autokemp v Jinolicích u Jičína. Příjezd do města je podle programu naplánovaný na dopolední desátou hodinu, odjezd zpět do Jinolic potom proběhne přibližně o čtyři hodiny později. Mezitím budou nákladní automobily vystavené po obou stranách Klášterské ulice, na parkovišti u Jizery, i v areálu MSK. V sobotu odpoledne potom vyrazí účastníci spanilou jízdou přes město zpět do Jinolic.

250 Český ráj. Unikátní běžecká štafeta se blíží

250 Český ráj. Unikátní běžecká štafeta se blíží. Foto: pořadatelé

Blíží se již druhý ročník unikátní běžecké štafety v našem okolí. Závod 250 ČESKÝ RÁJ se uskuteční po celém území Českého ráje od pátečního odpoledne 17. září 2021 do následujícího sobotního večera. Jedná se o štafetový závod pro osmičlenné týmy, kdy každý z běžců absolvuje třikrát zhruba 10kilometrový úsek nádhernou krajinou Českého ráje. Celkem tedy přibližně 250 kilometrů, proto „dvěstěpadesátka“.

Chovatelé v Českém Dubu pořádají výstavu králíků, holubů, drůbeže a okrasného ptactva

Chovatelé v Českém Dubu pořádají výstavu králíků, holubů, drůbeže a okrasného ptactva

ZO ČSCH Český Dub pořádá ve svém chovatelském areálu ve Studničné ulici ve dnech 18. a 19. září 2021 okresní výstavu králíků, holubů, drůbeže a okrasného ptactva, rozšířenou o expozici Klubu chovatelů králíků českých strakáčů a Klubu chovatelů velsumek. Pořadatelé zvou na tradiční bohatou tombolu a občerstvení. Otevřeno bude v sobotu od 8 do 17 hodin a v neděli od 8 do 12 hodin.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top