Konec uzavírky silnice z Mohelnice nad Jizerou na Český Dub? Naděje je ještě do konce roku

Konec uzavírky silnice z Mohelnice nad Jizerou na Český Dub? Naděje je ještě do konce roku. Foto: Petr Novák, 27. října 2021

Letos v březnu došlo na silnici č. II/277 těsně za obcí Mohelnice nad Jizerou směrem na Podhoru k sesuvu většího množství kamení a půdy z přilehlého svahu, který zasypal oba jízdní pruhy. V důsledku toho je již dlouhé měsíce hlavní tah na Český Dub v tomto úseku uzavřen. Nyní vysvitla naděje, že by úsek mohl být alespoň částečně zprovozněn ještě do konce letošního roku.

Čištění hradišťských ulic se blíží, pozor na parkování

Čištění bude probíhat dle harmonogramu na webu města. Například Lidické ulice se dotkne 10. listopadu 2021. Foto: Petr Novák

Pravidelné podzimní čištění ulic v Mnichově Hradišti je již na dohled. Čisticí stroje vyjedou postupně do ulic ve dnech 10. až 26. listopadu. Podrobný harmonogram čištění naleznete na webu města. Respektujte v tomto termínu omezení parkování vyznačené dopravními značkami. Za případné nedodržování dopravního značení budou udělovány pokuty strážníky městské policie.

Ulice Svatopluka Čecha už je průjezdná

Ulice Svatopluka Čecha už je průjezdná. Foto: Petr Novák, 7. listopadu 2021

V Mnichově Hradišti probíhala v uplynulých měsících rekonstrukce plynovodu v ulici Svatopluka Čecha. Na ni navázala kompletní výměna povrchu silnice. Nyní je ulice již průjezdná. Na dokončení ale ještě čekají povrchy chodníků.

Připravte se na listopadové čištění hradišťských ulic. Přeparkujte svá auta včas

Ilustrační foto: město Bakov nad Jizerou

Ve dnech 10. až 26. listopadu bude probíhat pravidelné podzimní čištění ulic v Mnichově Hradišti. Podrobný harmonogram čištění naleznete na webu města. Respektujte v tomto termínu omezení parkování vyznačené dopravními značkami. Za případné nedodržování dopravního značení budou udělovány pokuty strážníky městské policie.

Od 4. října 2021 budou uzavřeny mostky z Malé Bělé do Nové Vsi

Od 4. října 2021 budou uzavřeny mostky z Malé Bělé do Nové Vsi. Foto: město Bakov nad Jizerou

Od 4. října nebude průjezdná komunikace z Malé Bělé do Nové Vsi v místě rekonstrukce mostků.

Předpokládaný termín dokončení nových mostků je osm měsíců, ke kterým je nutno připočíst dobu zimního období, po kterou nebude možné pokračovat ve stavebních pracích z důvodu nepříznivých klimatických podmínek.

Po dobu uzavírky bude nutné využít stanovených objízdných tras.

V pátek 1. října bude v Hradišti uzavřena Klášterská ulice

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

V pátek 1. října od 8 do 16 hodin je v Mnichově Hradišti potřeba počítat s kompletní uzavírkou Klášterské ulice, a to v úseku zhruba 300 m – od vstupu na tenisové kurty za most přes řeku Jizeru. V místě bude probíhat zkušební stavba protipovodňové hráze, která chrání od roku 2012 zejména část města pod zámkem. Zkoušku hráze provádějí mnichovohradišťští hasiči. 

V Bakově je částečně uzavřená Boleslavská ulice

Zdroj: Magistrát města Mladá Boleslav

Boleslavská ulice v Bakově nad Jizerou je v úseku od železniční zastávky ke křižovatce s ulicí Boženy Němcové v termínu od 22. září do 13. října částečně uzavřena z důvodu oprav povrchu komunikace.

Omezení se dotkne i autobusové dopravy. V termínu uzavírky jedou autobusy ve směru do Mladé Boleslavi v objízdné trase. Zastávka Bakov n. Jiz., Trenčín je zrušena, náhradní zastávka je Bakov n. Jiz., Pražská. Směr z Mladé Boleslavi není dotčen.

Koncem září bude v Hradišti na týden uzavřen průjezd parkovištěm v jižní části náměstí

Parkoviště před hostincem U Karlových Varů bude týden uzavřeno. Ilustrační foto (stav v listopadu 2020): Petr Novák

Z důvodu dodatečných stavebních úprav a doplnění mobiliáře bude od 23. září do 29. září pro automobily zcela uzavřen průjezd parkovištěm v jižní části Masarykova náměstí (před hostincem U Karlových Varů). Aby se minimalizovaly dopravní komplikace, budou práce probíhat i o víkendu a o státním svátku 28. září 2021.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top