Silnice I/16 se v úseku mezi obcemi Obruby a Obrubce dočká opravy. Řidiči budou přes dva měsíce v místě jezdit kyvadlově

Silnice I/16 se v úseku mezi obcemi Obruby a Obrubce dočká opravy. Řidiči budou přes dva měsíce v místě jezdit kyvadlově

Řidiče a cestující čeká ode dneška nové omezení na silnici I/16 z Mladé Boleslavi do Jičína. Mezi obcemi Obrubce a Obruby začíná oprava povrchu silnice, která si vyžádá více než dva a půl měsíce kyvadlového provozu.

„V místě prací bude doprava řízena kyvadlově, v nočních hodinách semafory a přes den mezi 6. až 19. hodinou pak speciálně proškolenými pracovníky. Případnou tvorbu kolon v dopravních špičkách tak bude možné účinně eliminovat,“ uvedl Jan Veselý z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Uzavírka v Branžežské ulici v Kněžmostu ovlivní jízdní řády linek 714 a 736

Uzavírka v Branžežské ulici v Kněžmostu ovlivní jízdní řády linek 714 a 736

V termínu 14.–27. srpna  udou dočasně změněny autobusové jízdní řády linek 714 a 736 z důvodu výstavby zpomalovacího retardéru v Branžežské ulici v Kněžmostě.

Branžežská ulice bude uzavřena pro veškerou dopravu v místě přechodu z místní části Pazderny do Vilové ulice. Objízdná trasa mezi Kněžmostem, Branžeží a Suhrovicemi bude řádně označena a povede přes Malobratřice.

Provoz autobusových linek se mění následovně:

Od 14. do 24. srpna bude uzavřena silnice mezi Vápnem a Neveklovicemi. Autobusy nebudou obsluhovat Strážiště a Kozmice

Od 14. do 24. srpna bude uzavřena silnice mezi Vápnem a Neveklovicemi. Autobusy nebudou obsluhovat Strážiště a Kozmice

Od 14. do 24. srpna bude z důvodu rekonstrukce uzavřena silnice III/26817 v úseku mezi Strážištěm a hranicí s Libereckým krajem. Z tohoto důvodu bude v tomto období dočasně změněn jízdní řád linky 722. Autobusy nebudou obsluhovat Strážiště a Kozmice a dojde k posunu zastávky v Neveklovicích.

Zastávky Strážiště a Strážiště, Kozmice budou zrušeny. Zastávka Neveklovice bude přesunuta o zhruba 500 metrů směrem k Jivině do křižovatky směrem na Mohelnici nad Jizerou.

Odjezdové časy z ostatních zastávek se nemění.

10. srpna bude jednodenní výluka na železniční trati mezi Loukovem a Turnovem

10. srpna bude jednodenní výluka na železniční trati mezi Loukovem a Turnovem. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Na železniční trati 070 Praha–Turnov bude z důvodu stavebních prací na silničním mostě ve čtvrtek 10. srpna od 8 do 16 hodi výluka v úseku Loukov u Mnichova Hradiště – Turnov.

Osobní vlaky Os 9565, Os 9568, Os 9567, Os 9570, Os 9569, Os 9572 a spěšný vlak Sp 1547 jsou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou ve vyloučeném  úseku.

Vlaky mohou navýšit zpoždění o 5–10 minut.

Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy.

Odpoledne přijede do města nadměrný náklad. Zítra se bude usazovat čtyřicetimetrová lávka přes Jizeru

Odpoledne přijede do města nadměrný náklad. Zítra se bude usazovat čtyřicetimetrová lávka přes Jizeru. Foto: město Mnichovo Hradiště

Stavba lávky přes Jizeru, která se už letos na podzim stane novou spojnicí mezi Mnichovým Hradištěm a Klášterem Hradištěm nad Jizerou, se o víkendu dočká zásadního milníku. Na místo bude usazen hlavní nosník o délce 47 metrů.

V Bakově bude do půlky října omezen průjezd Pražskou ulicí. Provoz budou řídit semafory

V Bakově bude do půlky října omezen průjezd Pražskou ulicí. Provoz budou řídit semafory

Od 31. července do 15. října bude částečně uzavřen úsek hlavního tahu silnice II/610 (Pražská ulice) v Bakově nad Jizerou z důvodu stavby splaškové kanalizace.

Uzavírka se bude týkat Pražské ulice v úseku od začátku obce (ze směru od Kosmonos) ke křižovatce s Rybničnou ulicí (km 43,700–44,000).

Provoz bude řízen semafory a bude platit omezení rychlosti. Orientační situaci ukazuje plánek níže. Vždy se řiďte aktuálním dopravním značením, případně pokyny odpovědných pracovníků na stavbě.

Uzavírky silnic dočasně ruší některé autobusové zastávky v Mladé Boleslavi a Dolní Krupé

Uzavírky silnic dočasně ruší některé autobusové zastávky v Mladé Boleslavi a Dolní Krupé. Ilustrační foto: Petr Novák

Cestující do Mladé Boleslavi a do Dolní Krupé se musí v nejbližích dnech připravit na omezení vyvolaná uzavírkami silnic.

Od 22. července do 6. srpna budou z důvodu úplné uzavírky třídy Václava Klementa v Mladé Boleslavi mezi Škoda Muzeem a Jaselskou ulicí změněny jízdní řády autobusových linek PID.

Pro všechny linky budou zrušeny zastávky:

Práce v ulici Víta Nejedlého pokračují, do konce července je kvůli nim posunuta autobusová zastávka

Autobusy zastavují na úrovni budovy polikliniky. Foto: Petr Novák

V ulici Víta Nejedlého pokračují práce na rekonstukci inženýrských sítí. Z tohoto důvodu je od pondělí 10. července posunuta zastávka Mnichovo Hradiště, zdravotní středisko pro autobusy ve směru na náměstí.

Zastávka je dočasně posunuta o několik metrů. Autobusy zastavují na úrovni budovy polikliniky.

Na původní místo by se zastávka měla vrátit na konci července.

Mohlo by vás také zajímat:

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top