V pátek 8. července startuje Rally Bohemia. Přinese dopravní omezení u Březiny

V pátek 8. července startuje Rally Bohemia. Přinese dopravní omezení u Březiny. Ilustrační foto: archiv Jaroslava Kastnera

Začátek července bude patřit dalšímu ročníku Rally Bohemia Mladá Boleslav. Termín závodu je od 8. do 10. července. V pátek 8. července bude tento svátek příznivců rally startovat na náměstí v České Lípě, odkud se budou posádky přesouvat na Autodrom Sosnová k první rychlostní zkoušce. 

Na Branžeži upraví vodorovné značení křižovatky

Na Branžeži upraví vodorovné značení křižovatky. Foto: obec

V úterý 28. června bude v případě příznivého počasí nově nakresleno vodorovné dopravní značení v Branžeži před Hospůdkou Na Křižovatce. Vyznačeny budou kromě poloměru křižovatky také parkovací místa, kontejnerová stání a autobusová zastávka.

Na základě rozhodnutí Dopravního inspektorátu Mladá Boleslav byl na toto značení vypracován a později schválen projekt, který byl zaměřen zejména na bezpečnost silničního provozu v tomto velmi frekventovaném místě.

Od 20. do 24. června pozor na uzavírku silnice z Branžeže na Novou Ves

Od 20. do 24. června pozor na uzavírku silnice z Branžeže na Novou Ves. Foto: mapy.cz

Od 20. do 24. června 2022 bude uzavřena místní komunikace v Branžeži místní komunikace z Branžeže na Novou Ves v úseku od domu čp. 12 k domu čp. 70 (viz mapa). Důvodem je provádění pokládky asfaltového krytu vozovky.

Uzavírka ovlivní i autobusovou dopravu. Linka PID 714 Mladá Boleslav – Kněžmost – Sobotka jede od zastávky Branžež, na křižovatce do zastávky Branžež přímo a vynechává bez náhrady zastávky Branžež, Nová Ves, na kopečku a Branžež, Nová Ves. Časy odjezdů z ostatních zastávek se nemění.

V Bosni se chystá oprava vozovky. Provoz bude po zhruba dva týdny řízen semafory

V Bosni se chystá oprava vozovky. Provoz bude po zhruba dva týdny řízen semafory. Zdroj: mapy.cz

Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje oznámila, že ve čtvrtek 9. června 2022 začne oprava povrchu komunikace II/268 v obci Boseň v úseku od čp. 32 k čp. 87.

Frézování vozovky a následná oprava bude trvat zhruba dva týdny. Provoz na komunikaci bude řízen semafory.

Správa silnic prosí řidiče i chodce nejen o trpělivost, ale zejména o opatrnost a ohleduplnost.

Konec dlouhodobé uzavírky silnice z Mohelnice nad Jizerou na Český Dub se předpokládá v létě příštího roku

Konec dlouhodobé uzavírky silnice z Mohelnice nad Jizerou na Český Dub se předpokládá v létě příštího roku. Foto: Petr Novák

Vloni v březnu došlo na silnici II/277 těsně za obcí Mohelnice nad Jizerou směrem na Podhoru k sesuvu většího množství kamení a půdy z přilehlého svahu, který zasypal oba jízdní pruhy. V důsledku toho je hlavní tah na Český Dub v tomto úseku již více než rok uzavřen. Starostové dotčených obcí o situaci v pondělí 6. června 2022 jednali se zástupci Krajské správy a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS SčK).

Na trati Praha–Turnov dojde 13. a 14. června k výluce v úseku z Loukova do Turnova

Železniční stanice Loukov u Mnichova Hradiště. Ilustrační foto: vlakregion.cz

Správa železnic informovala o výluce na železniční trati 070 Praha–Turnov, ke které dojde v úseku Loukov u Mnichova Hradiště – Turnov, a to v pondělí 13. a v úterý 14. června 2022 vždy od 7.00 do 16.40 hodin.

Důvodem výluky bude odstraňování defektoskopických vad na traťové koleji.

Ze soboty na neděli pozor na uzavírku D10 kvůli demolici mostu ve Svijanech

Ze soboty na neděli pozor na uzavírku D10 kvůli demolici mostu ve Svijanech. Foto: mapy.cz

V sobotu 28. května v 17 hodin se až do nedělních 10 hodin dopoledne uzavře dálnice D10 ve Svijanech. Důvodem je demolice mostu mezi Příšovicemi a Svijany. Na jeho místě se začne poté budovat most nový, to už však přinese jen částečná omezení provozu.

„Chtěli bychom požádat řidiče, aby byli o víkendu na cestě trpěliví, objízdné trasy naštěstí nejsou dlouhé. Bez kompletní uzavírky bychom demolici mostu, který byl již dlouhodobě ve špatném technickém stavu, provést nemohli,“ uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort dopravy.

Most přes dálnici ve Svijanech čeká rekonstrukce. Jaká omezení čekají řidiče a jak se změní trasy autobusů?

Most přes dálnici ve Svijanech čeká rekonstrukce. Foto: mapy.cz

Most na silnici II/279 mezi Svijany a Příšovicemi čeká v nejbližších měsících kompletní rekonstrukce. Omezení se kromě samotné silnice II/279 dotkne i dálnice D10 a k úpravě dojde také v jízdních řádech autobusů.

Od 23. května až do 15. prosince 2022 bude silnice II/279 v příslušném úseku úplně uzavřena a řidiči budou muset využívat objízdné trasy. 

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top