V Mnichově Hradišti slavnostně rozsvítili vánoční strom, z události proběhl on-line přenos

Mnichovo Hradiště, náměstí – vánočně vyzdobená radnice a rozsvícený strom, 30. 11. 2020, foto: Petr Novák

Letošní rozsvícení vánočního stromu o první adventní neděli (29. listopadu) bylo v Mnichově Hradišti jiné. Z důvodu opatření proti koronaviru bylo bez publika, ale prostřednictvím kanálu YouTube přenášeno on-line. Internetoví diváci mohli zhlédnout úvodní slovo kulturního referenta městského úřadu Aleše Rychlého a poté projevy starosty Ondřeje Lochmana a pastora Jednoty bratrské Iva Šrajbra. Pak již došlo k vánočnímu rozstvícení radnice a třináctimetrové jedle, kterou město získalo darem od občanů z Mattušovy ulice.

První předvánoční koncert se uskutečnil v Korytech, a to již 29. srpna

Velmi prozíravě uvažovali koncem léta organizátoři koncertu zpěvačky Lenky Filipové v Korytech, když s předstihem uspořádali „první vánoční koncert v České republice“. Sestřih z něj, který připravil Petr Fischer, je tedy dosud aktuální. Můžete jej zhlédnout na YouTube:

 

Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou i přes svůj handicap tvoří kreslený humor

Jiří Flekna v říjnu 2013 na vernisáži jedné ze svých výstav, kde byl pokřtěn i jeho vlastní kalendář kresleného humoru. Kmotrem kalendáře byl herec a dabér Václav Knop. Foto: Petr Novák

Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou je po těžkém úrazu páteře již více než třicet let upoutaný na invalidní vozík. Přesto svůj život nevzdal. V roce 1984 začal kreslit vtipy. Publikoval je v časopisech a za sebou má i řadu výstav na různých místech ČR. (životopis bude doplněn...)

Zajímavý rozhovor s Jiřím Fleknou uskutečnila nedávno například regionální televize TV GENUS PLUS. Pořad můžete zhlédnout zde:

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top