SOU Hubálov zve zájemce o studium na den otevřených dveří

SOU Hubálov zve zájemce o studium na den otevřených dveří. Foto: mapy.cz

Ve středu 30. ledna se uskuteční den otevřených dveří na SOU Hubálov pro zájemce o studium ve školním roce 2024/2025.

Zájemci o studium si mohou v době od 8 do 16 hodin prohlédnout školu, dílny odborného výcviku, domov mládeže a školní jídelnu.

Aby se vám mohli pracovníci dostatečně věnovat, doporučují si předem domluvit vhodný čas prohlídky v sekretariátu školy na telefonním čísle 326 789 408 nebo 725 853 275, případně e-mailem sekretariat@souhubalov.cz

Na sobotním vánočním jarmarku bude doprodej upomínkových předmětů na LIAZ

Na sobotním vánočním jarmarku bude doprodej upomínkových předmětů na LIAZ. Foto: město Mnichovo Hradiště

Na vánočním jarmarku v sobotu 9. prosince bude možné ve stánku městského infocentra zakoupit liazácké upomínkové předměty, kterým vévodí doprodej limitované stavebnice LIAZ, půllitry a trička.

Rovněž zde bude možné zakoupit tradiční sběratelské vánoční hrnky s motivem z Mnichova Hradiště.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Kniha o dálnici D10 byla pokřtěna vodou z Jizery

Kniha o dálnici D10 byla pokřtěna vodou z Jizery. Foto: Petr Novák

V pondělí 20. listopadu se v přednáškovém sále Státního okresního archivu Mladá Boleslav uskutečnil slavnostní křest knihy Dálnice D10 – historie výstavby na území Středočeského kraje.

Kniha obsahuje velké množství technických detailů, ale i spoustu unikátních fotografií, plánů, jmen pracovníků, kteří se na výstavbě podíleli, a dalších zajímavostí. Zaujme tak nejen fanoušky dopravních staveb a techniky, ale i pamětníky nebo kohokoliv, kdo dálnici pravidelně využívá v současnosti – což je v našem regionu asi téměř každý.

Výlet z Mnichova Hradiště do Příbrami zaujme nejen milovníky historie hornictví

Výlet z Mnichova Hradiště do Příbrami zaujme nejen milovníky historie hornictví

Výlet, který si pro vás spolek Senioři nejen sobě připravil na listopad, jistě zaujme nejen milovníky exponátů a prohlídek technického a průmyslového zaměření.

Vydáme se spolu do Příbrami, města s dlouhou tradicí těžby surovin. Hornické muzeum vám představí historii a slávu zdejšího hornictví a těžby olova, zinku, stříbra a uranu od dob Keltů až po konec 20. století. Místo nabízí také seznámení s unikátními parními těžními stroji, rozsáhlou mineralogickou sbírkou či havířským folklorem.

Příběh legendární Xeny, poslední typové řady LIAZu. Přijďte do kina na komentovanou projekci autorských videí Pavla Záleského

Příběh legendární Xeny, poslední typové řady LIAZu. Přijďte do kina na komentovanou projekci autorských videí Pavla Záleského. Zdroj: Muzeum města Mnichovo Hradiště

Jak probíhal vývoj poslední typové řady vozů LIAZ, konkrétně dnes již legendární Xeny? Jaké zážitky přinesly jezdcům pod značkou LIAZ závody Truck Trial a Rallye faraónů? To se dozvíte v úterý 24. řina od 18 hodin v Kině Mnichovo Hradiště při komentované projekci autorských videozáznamů Ing. Pavla Záleského, připravené při příležitosti výročí bývalého závodu LIAZ Mnichovo Hradiště (1953–2003), které si letos v Mnichově Hradišti připomínáme. 

Středočeský kraj hledá obce, které by měly zájem o nový web

Středočeský kraj hledá obce, které by měly zájem o nový web. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Středočeský kraj spolupracuje s komunitou expertních dobrovolníků Česko.Digital a spolkem Otevřená města na vytvoření jednoduché šablony a systému pro weby malých obcí, příspěvkových organizací a neziskovek. Spolupráce se zároveň týká projektu CSGOV, platformy určené pro tvorbu webových stránek pro obce a další veřejné subjekty. 

Nominujte výjimečné osobnosti se vztahem ke středním Čechám na Cenu hejtmanky

Foto: Středočeský kraj

Od začátku října mohou lidé nominovat osobnosti na Cenu hejtmanky 2023. Nejjednodušším způsobem, jak někoho navrhnout, je vyplnění elektronického formuláře na webu kraje. Cena hejtmanky je oceněním za vynikající občanské zásluhy o rozvoj Středočeského kraje a hrdinské a jiné výjimečné činy jednotlivých osob. Uzávěrka nominací je 15. listopadu.

Muzeum Bakovska ukáže Velký svět malých vláčků

Muzeum Bakovska ukáže Velký svět malých vláčků. Foto: Petr Novák

Železniční modeláři si vás dovolují pozvat na výstavu Velký svět malých vláčků.

Výstavu můžete vidět v Muzeu Bakovska ve dnec 30. září, 1. října, 7. října a 8. října od 10 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin.

Expozice modelů v pohybu ve velikostech H0 (1 : 87) a TT (1 : 120) se uskuteční za přítomnosti modelářů.

Mohlo by vás také zajímat:

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top