Zemřela MUDr. Jaroslava Kloučková Pekařová, jedna ze zakladatelek Občanského fóra v Mnichově Hradišti

Bohužel přinášíme již druhou smutnou zprávu o úmrtí významné mnichovohradišťské osobnosti během jednoho týdne. Ve středu 14. prosince zemřela po dlouhé nemoci ve věku 85 let MUDr. Jaroslava Kloučková Pekařová. Veřejnost má možnost přijít se s ní naposledy rozloučit v pondělí 19. prosince v 11 hodin do smuteční síně v Mnichově Hradišti.

Jaroslava Kloučková Pekařová se zapsala do srdcí mnoha obyvatel Mnichova Hradiště i širokého okolí jako nesmírně obětavá lékařka. Během desetiletí své lékařské praxe si vytvořila početný okruh pacientů, o jejichž zdraví pečovala v prostorách polikliniky, ale které navštěvovala rovněž přímo v jejich domovech. Aktivní však zůstala i po odchodu do penze. Odborné rady a doporučení poskytovala neúnavně rovněž po telefonu všem, kdo o ně požádali, a to až do konce svých dnů. Svým profesionálním a lidským přístupem si vysloužila nejen uznání, vděčnost, ale mnohdy též celoživotní přátelství mnoha svých pacientů.

Byla také jednou ze zakladatelek Občanského fóra v Mnichově Hradišti a v revolučním roce 1989 patřila k nejaktivnějším obyvatelům města, kteří byli hybateli probíhající společenské změny.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Na fotografii je Jaroslava Kloučková Pekařová se synem u loňské štědrovečerní večeře.


Jaroslava Kloučková je druhou významnou osobností Mnichova Hradiště, která nás v posledních dnech opustila. Ve středu 7. prosince zemřel pedagog a významná osobnost společenského a kulturního života města Eduard Havránek.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top