KOMENTÁŘ: Konstruktivní vedení města, které se umí poučit z předchozích nedostatků

Zastupitelstvo města Mnichovo Hradiště. Foto: Václav Vopat

Mnichovo Hradiště má nové zastupitelstvo. Je zvláštní tím, že do něj kandidovaly jen dva subjekty, což ve městech této velikosti nebývá obvyklé. O celkem 23 křesel se na základě výsledku voleb dělí 17 zástupců hnutí Žijeme pro Hradiště a 6 zastupitelů zvolených za ODS. Obě uskupení mají k sobě v mnoha ohledech programově blízko a dokážou se spolu domluvit. Přesto nelze říct, že by si na vedení města tvořily monopol nebo si navzájem kryly své chyby a nekalosti.

Aleš Rychlý rezignoval na post zastupitele

Aleš Rychlý je v Mnichově Hradišti známý také jako organizátor kulturních akcí a aktivní činovník Sokola (na snímku při letošní pietní akci k výročí vzniku Československa). Foto: facebook Aleše Rychlého

Jen několik dní po ustavujícím zasedání mnichovohradišťského zastupitelstva došlo ke změně v jeho složení. Život totiž někdy přináší nečekané osobní výzvy. K 31. říjnu složil mandát zastupitele Aleš Rychlý, který tak vyřešil střet zájmů – od 1. listopadu je zodpovědný za krizové řízení města, což je úřednická pozice neslučitelná s výkonem mandátu zastupitele.

Nový starosta Mnichova Hradiště Jiří Plíhal: Největší úkol pro příští léta? Rozvoj kapacity školských zařízení

Nový starosta Mnichova Hradiště Jiří Plíhal. Foto: Václav Vopat

O volební účasti, plánech do budoucna i předávání starostenského úřadu s Jiřím Plíhalem, který po osmi letech vystřídal Ondřeje Lochmana v čele města.

PŘEHLEDNĚ: Noví starostové a místostarostové obcí v okolí

Nově zvolený starosta Mnichova Hradiště Jiří Plíhal. Foto: Václav Vopat

Ve všech obcích v ORP Mnichovo Hradiště i v Bakově nad Jizerou se již konala ustavující zasedání zastupitelstev a až na jednu výjimku již všude znají jména nových starostů a místostarostů. Zde přinášíme souhrnný přehled. Kliknutí na název obce vás odkáže na článek s podrobnějšími informacemi. Seznamy všech zvolených zastupitelů v jednotlivých obcích najdete v tomto článku.

V Mnichově Hradišti došlo k unikátnímu setkání čtyř starostů

Novému starostovi poblahopřáli bývalí starostové města. Zleva Jaroslav Myška, Arnošt Vajzr a Ondřej Lochman. Foto: Václav Vopat

Jak jsme již informovali, přesně měsíc po komunálních volbách se v pondělí 24. října v podvečer konalo na sále Základní školy Studentská ustavující zasedání nového zastupitelstva města Mnichovo Hradiště. Novým starostou byl zvolen kandidát SNK Žijeme pro Hradiště (ŽpH) Jiří Plíhal, pro kterého zvedli ruku všichni přítomní zastupitelé.

V Neveklovicích zůstává starostou Jan Růta, novým místostarostou se stal Kamil Mareš

V Neveklovicích zůstává starostou Jan Růta, novým místostarostou se stal Kamil Mareš. Ilustrační foto: mapy.cz

Pozici starosty obce Neveklovice obhájil Jan Růta a novým místostarostu se stal Kamil Mareš.

Ve vedení Kláštera Hradiště nad Jizerou pokračují starosta Jiří Navrátil i místostarosta Jiří Štěrba

Ve vedení Kláštera Hradiště nad Jizerou pokračují starosta Jiří Navrátil i místostarosta Jiří Štěrba. Foto: obec

Nového starostu a místostarostu dnes volili také v obci Klášter Hradiště nad Jizerou. Nedošlo zde k žádným změnám. Starostou byl opět zvolen Jiří Navrátil, místostarostou Jiří Štěrba.

Mnichovo Hradiště má nového starostu

Nové zastupitelstvo města Mnichovo Hradiště. Foto: Petr Novák

V pondělí 24. října se v sále ZŠ Studentská konalo ustavující zasedání nově zvoleného Zastupitelstva města Mnichovo Hradiště. Novým starostou se stal Jiří Plíhal (Žijeme pro Hradiště). Jako uvolněný místostarosta byl zvolen Jan Mareš (ŽpH), který tuto funkci zastával i v minulém volebním období. Dosavadní starosta Ondřej Lochman (ŽpH), který je zároveň poslancem a krajským zastupitelem (STAN), se v Mnichově Hradišti nově stal neuvolněným místostarostou.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top