O prázdninách se na zámku mohou každou neděli děti těšit na pohádková dopoledne

O prázdninách se na zámku mohou děti těšit každou neděli na pohádková dopoledne. Foto: státní zámek Mnichovo Hradiště

V červenci a v srpnu čeká dětské návštěvníky mnichovohradišťského zámku každou neděli dopoledne bohatý program. Kromě dětských prohlídek s průvodkyní v dobovém kostýmu s vyprávěním pověsti „O dvou zakletých rytířích“ jsou připravena loutková představení.

Prohlídky začínají v 10.15 a 10.45, loutková představení pak v 11.30 v sale terreně v zámecké zahradě. 

Vstupenky na prohlídky lze zakoupit on-line.

Program loutkových představení: 

Adaptační skupiny budou fungovat i o prázdninách. Pomůžete dětem porozumět českému jazyku?

Adaptační skupiny budou fungovat i o prázdninách. Pomůžete dětem porozumět českému jazyku? Ilustrační foto: město Mnichovo Hradiště

Do dvou adaptačních skupin pro ukrajinské děti, které budou fungovat v období letních prázdnin v Mnichově Hradišti, město hledá česky mluvící „učitele“, rodilé mluvčí, s jejichž přispěním si budou děti zvykat na český jazyk a učit se mu, aby byly připravené v září nastoupit do českých škol a školek. Pedagogická kvalifikace není nutná, je však výhodou. Výše hodinové mzdy může v souvislosti s praxí a kvalifikací být 250–400 Kč.

Po dvouleté pauze se v Mnichově Hradišti vrací cena města pro mládež

Po dvouleté pauze se v Mnichově Hradišti vrací cena města pro mládež. Foto: město

Zatímco předávání cen města probíhá tradičně v únoru na Reprezentačním plese města, cena města pro mládež je spojená se zářijovou sousedskou slavností. Letos poprvé se budou obě ocenění předávat společně, a to právě na sousedské.

Děti ve Žďáru čeká opět letní putování s čápem Žďaráčkem

Děti ve Žďáru čeká opět letní putování s čápem Žďaráčkem

I letos si pro žáky základní školy ve Žďáře připravil čáp Žďaráček zajímavou prázdninovou soutěžní hru, která zpříjemní žákům i rodičům prosluněné letní dny plné odpočinku a relaxace. Můžete se během ní nejen královsky bavit, ale také se něco nového naučíte, prožijete skvělá dobrodružství a odnesete si pozoruhodný suvenýr v podobě krásného korálkového náhrdelníku, který jen tak někdo nemá.

Veselá pouť nabídne loutkové divadlo Štěpána Tučka či vystoupení kapely Rezekvítek

Veselá pouť nabídne loutkové divadlo Štěpána Tučka či vystoupení kapely Rezekvítek

Řemeslný a pouťový jarmark, loutkové divadlo Štěpána Tučka, dětský soubor Veseláček, The Vintage band, WIX, The Fotters, labutě a pouťové atrakce, tradiční večer na Sedlákovic statku s kapelou Rezekvítek pod vedením kapelníka Jana Füšiho. To vše čeká 24.–25. června Veselou.

Spolek Veselá vesnice pořádá jíž 10. ročník Veselé pouti. Navazuje na tradici poutí ve Veselé z 80. let minulého století, která byla obnovena v roce 2012 a s dvouletou covidovou pauzou pokračuje dále.

Podrobnější program je na plakátu níže.

Mezinárodní festival přírodního umění v Ralsku zaujme rodiny s dětmi i pamětníky

Mezinárodní festival přírodního umění v Ralsku zaujme rodiny s dětmi i pamětníky

Národní geopark Ralsko srdečně zve na Mezinárodní festival přírodního umění PROMĚNY, který se koná v sobotu 18. června 2022 od 10.30 do 18.00 v zaniklé obci Jabloneček v bývalém vojenském prostoru Ralsko.

Těšit se můžete na divadlo, akční umění, hudba, land-art v podání českých a německých studentů, hudební skupinu RAZAM a bohatý doprovodný program, například setkání pamětníků a promítání historických fotografií a audiopamětí zaniklých obcí, fotografickou výstavu land-artových děl z minulých ročníků festivalu, vzpomínku na kostel v Jabonečku či tvořivé dílny.

Policisté prezentovali dětem svou práci

Policisté prezentovali dětem svou práci. Foto: Policie ČR

V sobotu 4. června 2022 se na území Mladoboleslavska konalo několik dětských dnů. Mladoboleslavští policisté se zúčastnili hned tří z nich, a to v Doubravici, Všechlapech a v Mnichově Hradišti. Na akce dorazily nejen děti, ale i široká veřejnost. Policisté všem účastníkům ochotně představili svou každodenní činnost, techniku a vybavení.

Rodinný den se vydařil

Rodinný den se vydařil. Foto: Žijeme pro Hradiště

Pošesté s dvouletou covidovou pauzou se v prostorách Mnichovohradišťského sportovního klubu konal v sobotu 4. června u příležitosti Mezinárodního dne dětí Rodinný den. Akce, na které se tradičně představují místní spolky a organizace, se letos opět velmi vydařila.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top