Švadlenky z mnichovohradišťského Klubu dětí a mládeže předvedly svůj um v reportáži České televize

Švadlenky z mnichovohradišťského Klubu dětí a mládeže předvedly svůj um v reportáži České televize

V sobotu 10. února zavítal štáb pořadu Zprávičky kanálu Déčko České televize do Mnichova Hradiště, kde se v Klubu dětí a mládeže konal tradiční víkendový kurz šití. 

Reportáž se v televizi objevilila hned v pondělí 12. února jako první vstup pořadu Zprávičky a je ke zhlédnutí i na internetu.

ZŠ Studentská se dočká čtyř moderně vybavených tříd a bezbariérových opatření

ZŠ Studentská se dočká čtyř moderně vybavených tříd a bezbariérových opatření

Po návratu z letních prázdnin žáci Základní školy Studentská některé třídy nepoznají. Město připravuje ve školní budově na Vrchlického návrší projekt, jehož předmětem je rekonstrukce čtyř odborných učeben, čtyř kabinetů a realizace opatření zajišťujících bezbariérovost školy.

Kapacitu Základní školy Sokolovská rozšíří tři odborné učebny o 90 míst, výtah zajistí bezbariérový přístup

Kapacitu Základní školy Sokolovská rozšíří tři odborné učebny o 90 míst, výtah zajistí bezbariérový přístup. Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Mnichovohradišťské školy se potýkají s nedostatkem míst pro žáky a demografický výhled naznačuje, že situace bude v příštích letech stále napjatější. V roce 2020 tak vznikla studie, která vyčerpávajícím způsobem naznačila, kde by mohly nové školní kapacity vzniknout. Z celé řady dílčích projektů, mezi nimiž figuruje například dostavba nového křídla školního kampusu na Vrchlického návrší, nástavba na nové budově ZŠ Sokolovská nebo nový pavilon v jejím areálu, se město rozhodlo realizovat jako první nadstavbu nad krčkem, který spojuje starou a novou budovu ZŠ Sokolovská.

Rok 2024 v muzeu bude ve znamení svateb. Ale nejen jich

Rok 2024 v muzeu bude ve znamení svateb. Ale nejen jich

Bohatý program připravilo na aktuální sezónu Muzeum města Mnichovo Hradiště.

V březnu se můžete těšit na další virtuální procházky městem, tentokrát půjde o opakování tématu Turnovská ulice a její okolí.

Od dubnových víkendů bude opět pro návštěvníky otevřena stálá expozice.

Základní umělecká škola se stala příspěvkovou organizací města. Plánuje nové prostory a modernizaci vybavení

Ilustrační foto: Petr Novák

Po Benátkách nad Jizerou a Mladé Boleslavi je Mnichovo Hradiště dalším městem na Mladoboleslavsku, které využilo nabídku Středočeského kraje a vzalo pod svá křídla „svou“ základní uměleckou školu. ZUŠ Mnichovo Hradiště má charakter příspěvkové organizace města od 1. ledna 2024 a začíná tak psát novou kapitolu své historie.

Jak na krizovou intervenci ve školním prostředí? Na semináři pro pedagogy a související profese poradí psychoterapeutka Marta Vaňková

Jak na krizovou intervenci ve školním prostředí? Na semináři pro pedagogy a související profese poradí psychoterapeutka Marta Vaňková

MAP IV Mnichovohradišťsko zve pedagogy, vychovatele, asistenty pedagoga a vedoucí zájmových kroužků na akreditovaný kurz Krizová intervence ve školním prostředí, který se uskuteční v ZŠ Studentská ve čtvrtek 8. února od 9 do 16 hodin.

SOU Hubálov zve zájemce o studium na den otevřených dveří

SOU Hubálov zve zájemce o studium na den otevřených dveří. Foto: mapy.cz

Ve středu 30. ledna se uskuteční den otevřených dveří na SOU Hubálov pro zájemce o studium ve školním roce 2024/2025.

Zájemci o studium si mohou v době od 8 do 16 hodin prohlédnout školu, dílny odborného výcviku, domov mládeže a školní jídelnu.

Aby se vám mohli pracovníci dostatečně věnovat, doporučují si předem domluvit vhodný čas prohlídky v sekretariátu školy na telefonním čísle 326 789 408 nebo 725 853 275, případně e-mailem sekretariat@souhubalov.cz

Jak přiblížit dětem badatelské metody? Dozvíte se na semináři v Mnichově Hradišti

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.cz

Učíte přírodovědné předměty na základní nebo střední škole nebo jste vychovatelem v družině či vedete zájmový kroužek? Pak právě pro vás je určen seminář Jak na badatelství.

MAP IV Mnichovohradišťsko zve pedagogy, vychovatele, asistenty pedagoga a vedoucí zájmových kroužků na akreditovaný seminář, který se uskuteční ve čtvrtek 21. března od 9.30 do 16.30 v sále ZŠ Studentská.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top