Výzva místostarosty Mnichova Hradiště obyvatelům města

Výzva místostarosty Mnichova Hradiště obyvatelům města

Vážení a milí, kvapem se nám blíží silvestrovská noc a s ní spojené oslavy konce roku 2023 a příchodu roku nového, od kterého si většina z nás slibuje, že bude určitě lepší než tento. Na první pohled to může vypadat, že by to nemuselo být zas tak těžké… Ale zapříčinit se o to musíme především sami. Nikdo jiný to za nás neudělá. Jako první krok alespoň dodržujme pravidla. V Mnichově Hradišti již několik let platí vyhláška o regulaci používání zábavní pyrotechniky, která povoluje odpalování ohňostrojů a petard pouze na Silvestra od 18:00 do 2:00 hodin.

KOMENTÁŘ: Konstruktivní vedení města, které se umí poučit z předchozích nedostatků

Zastupitelstvo města Mnichovo Hradiště. Foto: Václav Vopat

Mnichovo Hradiště má nové zastupitelstvo. Je zvláštní tím, že do něj kandidovaly jen dva subjekty, což ve městech této velikosti nebývá obvyklé. O celkem 23 křesel se na základě výsledku voleb dělí 17 zástupců hnutí Žijeme pro Hradiště a 6 zastupitelů zvolených za ODS. Obě uskupení mají k sobě v mnoha ohledech programově blízko a dokážou se spolu domluvit. Přesto nelze říct, že by si na vedení města tvořily monopol nebo si navzájem kryly své chyby a nekalosti.

KOMENTÁŘ: Na děravou střechu v domově pro seniory kýble a hadry, na novou tenisovou halu 80 milionů?

Domov Modrý kámen, 20. ledna 2021. V té době v domově nejen vrcholila pandemie onemocnění covid-19, ale v plné síle se ukázal dlouhodobě neřešený problém s technickým stavem budovy. Foto: Petr Novák

Mnichovo Hradiště připravuje u Jizery velkolepý sportovní a relaxační areál. Nová tenisová hala, nové zázemí a hřiště pro fotbalový klub s wellness, hřiště na plážový volejbal, hokejbal, pétanque, minigolf, in-line okruh, amfiteátr, skluzavky, trampolíny… Orientační celkové náklady 212 milionů korun. Z toho jen 80 milionů bude stát tenisová hala.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top