Spolek výletníků si užil zámek Chyše a hrad Krakovec. V červenci s ním můžete i vy poznat zámek Blatná a skanzen v Chanovicích

Foto: spolek Senioři nejen sobě

V úterý 25. června jsme se s naším spolkem vydali na výlet do malebného městečka Chyše, kde se nachází impozantní zámek a nově zrekonstruovaný pivovar. Po příjezdu nás srdečně přivítal sám pan majitel zámku, který nás provedl jeho bohatou historií. Jeho poutavý výklad plný osobních příběhů o tom, jak musel zámek po komunistické éře vykoupit zpět, nás všechny uchvátil.

Klub českých turistů zve na červnový piknik u Jizery i na zářijový výlet na Náchodsko

Klub českých turistů zve na červnový piknik u Jizery i na zářijový výlet na Náchodsko

Milí příznivci turistiky, první polovina roku 2024 se překulila téměř raketovou rychlostí, před námi je poslední červnový týden a před našimi dětmi dva měsíce prázdnin. Rozjedeme se ve většině případů po dovolených, za příbuznými či kamarády nebo jen zvolníme obvyklé pracovní tempo...

S našimi výlety se budete moci v „plné síle“ zase těšit od září tohoto roku, nicméně ještě nyní pro vás máme dvě pozvánky, nad nimiž případně zauvažujte: 

Vydejte se na zámek Blatná a do chvalovického skanzenu

Vydejte se na zámek Blatná a do chvalovického skanzenu

Prázdniny jsou za dveřmi, ale pro spolek Senioři nejen sobě se nic nemění. Jedeme naplno i přes léto. Připravili jsme si pro vás další báječný výlet! Kam se podíváme v červenci?

Štěpán Tuček slaví 25. narozeniny. Stal se tváří Domu Ludmila

Herec a loutkoherec Štěpán Tuček dnes slaví 25. narozeniny. Můžete ho znát jak z divadelních prken, tak z televizních obrazovek. Možná vám něco říká Štěpánovo kouzelné divadlo. Jeho zakladatelem je právě Štěpán Tuček. A mezi svými aktivitami nezapomíná ani na náš region, ze kterého pochází.

Desátý ročník Sousedské slavnosti se uskuteční 14. září

Foto z loňského ročníku Sousedské slavnosti. Foto: Petr Novák

Je to neuvěřitelné, ale 10. ročník největší koncentrace sousedek a sousedů na kilometr čtvereční v Mnichově Hradišti proběhne právě letos, 14. září 2024! Již tradiční událost slaví první kulatiny a vy byste u toho rozhodně neměli chybět.

Představí se mnichovohradišťské spolky, organizace a instituce, řemeslníci, kuchaři či výrobci. Na podiu vystoupí umělci, zpěváci, vystřídají se tu taneční skupiny i sportovci. Centrum města ožije jedinečnou přátelskou atmosférou, která v Hradišti k polovině září už od roku 2015 prostě patří.

Zámek Chyše a hrad Krakovec. Červnový výlet nás zavede do malebných koutů západních Čech

Zámek Chyše a hrad Krakovec. Červnový výlet nás zavede do malebných koutů západních Čech

Zámek Chyše nedaleko Karlových Varů, starobylé šlechtické sídlo, vás okouzlí neopakovatelnou atmosférou. Místo je spojeno s několika zvučnými jmény. Kromě odkazu Karla Čapka, který zde působil jako osobní učitel a čerpal tu inspiraci pro své knihy, se seznámíte i s jedním z nejznámějších děl mistra české barokní malby, Petra Brandla. Návštěva přilehlého pivovaru spojená s degustací místního nepasterizovaného piva jistě zaujme nejen milovníky pěnivého moku.

A na co dalšího se můžete těšit?

Moudrá Sovička naučí v Bosni seniory pracovat s chytrými telefony a tablety

Moudrá Sovička naučí v Bosni seniory pracovat s chytrými telefony a tablety

Je vám 65 a více let? Pak máte možnost zdarma se naučit, jak správně ovládat tablet a chytrý telefon a jak se bezpečně pohybovat na internetu.

Nezisková organizace Moudrá Sovička ve spolupráci s obcí Boseň pořádají seminář Jak na chytrý telefon a tablet.

Jedná se o čtyřhodinový seminář pro 10–15 zájemců, kteří si přinesou vlastní (dostatečně nabitý) chytrý telefon nebo tablet. Termín bude stanoven dle počtu přihlášených. Místem vzdělávací akce bude zasedací místnost obecního úřadu (Boseň čp. 45).

Květnový výlet provede zájemce po stopách Santiniho

Květnový výlet provede zájemce po stopách Santiniho

Na měsíc květen připravil spolek Senioři nejen sobě další zajímavý výlet. Tentokrát se vypravíme do Kraje Vysočina. Na co se můžete těšit?

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top