Vydejte se na výlet do Krkonoš za řemesly i na zámek

Vydejte se na výlet do Krkonoš za řemesly i na zámek

Zima už pomalu předává vládu jaru, a to znamená jediné. Blíží se první výlet, který pro tento rok připravil spolek Senioři nejen sobě. Už jste někdy navštívili Podkrkonoší? Březnový výlet nás totiž zavede právě do tohoto kouzelného koutu Libereckého kraje. Na své si přijdou nejen senioři.

Naše putování započne v obci Poniklá, která vás zaujme přehlídkou tradiční rukodělné tvorby v Muzeu krkonošských řemesel. Firma Rautis, jež zde sídlí, vás potom nechá nahlédnout do procesu tvorby světoznámých perličkových ozdob, které zdobily už stromky našich babiček.

Co dělají Korejci, když napadne první sníh? Cestovatelská beseda odpověděla na spoustu otázek, příští týden se bude opakovat

Proč se v Soulu nechovají zvířata? Jaký je rozdíl mezi KIMCHI a MOCHI? Jakou hodnotu má korejská tisícovka? Co se v zemi dodržuje při stolování a s čím se servíruje HOTDOG? Jaké je v Soulu nejčastější příjmení a kolik je tam PARKŮ? Dá se tam platit mobilem? Co tamní obyvatelé dělají, když napadne první SNÍH? Kolik stojí v Koreji MÁSLO? Jak tam probíhají zkoušky na vysokou školu? A jak se liší tamní písmo či oděv od písma a oděvů v Japonsku a Číně?

Rok 2024 v muzeu bude ve znamení svateb. Ale nejen jich

Rok 2024 v muzeu bude ve znamení svateb. Ale nejen jich

Bohatý program připravilo na aktuální sezónu Muzeum města Mnichovo Hradiště.

V březnu se můžete těšit na další virtuální procházky městem, tentokrát půjde o opakování tématu Turnovská ulice a její okolí.

Od dubnových víkendů bude opět pro návštěvníky otevřena stálá expozice.

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo spolupráci s městem Mnichovo Hradiště ohledně výstavby další části cyklostezky Greenway Jizera

Součástí Greenway Jizera bude i nedávno otevřená lávka přes Jizeru u Kofoly. Foto: Petr Novák

Mnichovo Hradiště bude při výstavbě části Cyklostezky Greenway Jizera spolupracovat se Středočeským krajem. Krajští zastupitelé v pondělí 29. ledna schválili znění smlouvy o spolupráci. Smlouvu už projednala rada na svém prosincovém zasedání.

Cílem projektu je umožnění bezpečného pohybu pěších a cyklistů na dálkové páteřní cyklotrase v daném území tak, aby co nejméně využívali silnice.

Kraj, jakožto budoucí investor projektu, se například zaváže k vybudování stezky mezi jezem v Haškově a pískovnou Veselá.

Spolek Senioři nejen sobě připravil i na rok 2024 bohatou nabídku výletů. Stáhněte si jejich katalog

Spolek Senioři nejen sobě připravil i na rok 2024 bohatou nabídku výletů. Stáhněte si jejich katalog

Spolek Senioři nejen sobě pořádá pravidelné autobusové výlety nejen pro seniory. Hlavními zastávkami pro nástup i výstup jsou Mnichovo Hradiště, zdravotní středisko a Mladá Boleslav, Dům kultury. V případě většího počtu zájemců je možné zastavit i ve Žďáru, Veselé, Bakově nad Jizerou, Kosmonosích, Benátkách nad Jizerou a Pískové Lhotě.

I na tento rok připravil bohatou nabídku výletů. První se uskuteční v březnu. 

Plán výletů na rok 2024:

Od ledna můžete opět jezdit autobusem do bazénu v Mladé Boleslavi

Ilustrační foto: Petr Novák

Vzpomínáte si na bezplatné svozy do bazénu, které město organizovalo naposledy v roce 2020? Akce Autobusem do bazénu se nyní vrací a v období od ledna do března 2024 nabídne celkem 13 termínů.

Zatímco v minulých ročnících byl cílem autobusu vždy mladoboleslavský aquapark na Štěpánce, tentokrát se budou střídat bazény dva. Mladá Boleslav totiž vzhledem k nedostačující kapacitě rekonstruovala starší bazén v sokolovně v Palackého ulici, který nyní nabízí kultivované prostředí pro kondiční plavání. Za dalšími vodními atrakcemi však zájemci budou muset vyrážet na Štěpánku.

Boseň i letos pořádá tradiční vánoční výlet

Foto z loňského vánočního výletu. Foto: obec Boseň

Obec Boseň pořádá tradiční vánoční výlet. Uskuteční se v pátek 29. prosince. Sraz je v 9 hodin u autobusové zastávky.

Oběd zajištěn. „Návrat jako vždy nejistý,“ vzkazují pořadatelé.

Chystá se další část cyklostezky Greenway Jizera. Na úseku z Loukova do Bakova nad Jizerou bude spolupracovat Mnichovo Hradiště se Středočeským krajem

Součástí Greenway Jizera bude i nedávno otevřená lávka přes Jizeru u Kofoly. Foto: Petr Novák

Při výstavbě části Cyklostezky Greenway Jizera, která povede z Loukova do Bakova nad Jizerou​, bude spolupracovat Středočeský kraj s městem Mnichovo Hradiště. Rada Středočeského kraje tento týden na svém čtvrtečním zasedání projednala a schválila znění smlouvy o spolupráci. Konečné slovo však budou mít krajští zastupitelé.

Cílem plánované stezky je umožnění bezpečného pohybu pěších a cyklistů na dálkové páteřní cyklotrase v daném území tak, aby co nejméně využívali silnice.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top