Dolnokrupská fara má znovu otevřeno

Valečov zahájí turistickou sezónu tradiční slavností

Valečov zahájí turistickou sezónu tradiční slavností. Foto: Radek Žďánský

Obec Boseň zve na tradiční zahájení turistické sezóny na Valečově.

Valečovská slavnost se koná v sobotu 11. května od 14 hodin v amfiteátru pod Valečovem.

V amfiteátru i na nádvoří hradu vystoupí šermíři ze skupiny MYTŘI.

Dále se můžete těšit na hudební skupinu Psi a kočky. Další program v přípravě.

Zajištěno bude občerstvení.

Květnový výlet provede zájemce po stopách Santiniho

Květnový výlet provede zájemce po stopách Santiniho

Na měsíc květen připravil spolek Senioři nejen sobě další zajímavý výlet. Tentokrát se vypravíme do Kraje Vysočina. Na co se můžete těšit?

S dubnem začíná sezona Klubu českých turistů

Milí turističtí přátelé, měsíc duben je tu, jaro se navíc konečně přihlásilo v plné parádě, rozjíždějí se i naše výletní aktivity (stranou nechávám naši seniorskou odnož, ti vyrážejí za procházkami již od začátku roku – ale jak už je to pro ně typické, vždy jde o rychlovýlety vyhlašované cca týden předem). Co vám tedy nabízíme pro následující měsíc?

V Národním geoparku Ralsko odstartovala nová sezona

V Národním geoparku Ralsko odstartovala nová sezona

V neděli 24. března odstartoval Geopark Ralsko turistickou sezónu v bývalém vojenském prostoru, a to první exkurzí s certifikovaným průvodcem. Návštěvníci se s průvodkyní Denisou Honsejkovou mohli vydat na impozantní zříceninu hradu Děvín, která se nachází na vrchu stejného jména nad proslulým hamerským rybníkem. Širokou nabídku akcí si Národní geopark Ralsko pro své příznivce připravil na celý rok.

Dubnové putování se spolkem Senioři nejen sobě nás zavede až na střední Moravu

Dubnové putování se spolkem Senioři nejen sobě nás zavede až na střední Moravu

Dubnové putování se spolkem Senioři nejen sobě nás zavede až na střední Moravu.

Javoříčské jeskyně, místo, které navštívíme jako první, vám vyrazí dech. Tento rozsáhlý systém podzemních chodeb, dómů a propastí byl objeven v roce 1938. Poutavou podívanou představuje zejména bohatá a pestrá krápníková výzdoba. Dozvíte se i zajímavosti z oboru zoologie. Tyto vápencové jeskyně jsou totiž největším zimovištěm netopýrů a vrápenců na území České republiky. Zdejší teplota se stabilně pohybuje kolem 8 ˚C, proto si do batohu nezapomeňte přibalit teplé oblečení.

Chcete si užít termální lázně a zároveň pomoct druhým? Mladoboleslavský spolek hledá asistenty k handicapovaným pro pobyt na Slovinsku

Chcete si užít termální lázně a zároveň pomoct druhým? Mladoboleslavský spolek hledá asistenty k handicapovaným pro pobyt na Slovinsku

Spolek DMO POBYTY připravuje pobyt pro handicapované v termálních lázních na Slovinsku, který se uskuteční 2.–8. června 2024. Na tento pobyt shání dobrovolné asistenty.

Jste spolehliví a máte sociální cítění? Chcete realizovat své schopnosti a nápady při práci s handicapovanými? Chcete se cítit jako staří Římané a máte 2.–8. června 2024 čas? Pak organizátoři možná hledají právě vás! 

Co můžete získat? Stravu a ubytování zdarma, návštěvu zajímavých akcí a míst, zážitky, zkušenosti a nové přátele.

Vydejte se na výlet do Krkonoš za řemesly i na zámek

Vydejte se na výlet do Krkonoš za řemesly i na zámek

Zima už pomalu předává vládu jaru, a to znamená jediné. Blíží se první výlet, který pro tento rok připravil spolek Senioři nejen sobě. Už jste někdy navštívili Podkrkonoší? Březnový výlet nás totiž zavede právě do tohoto kouzelného koutu Libereckého kraje. Na své si přijdou nejen senioři.

Naše putování započne v obci Poniklá, která vás zaujme přehlídkou tradiční rukodělné tvorby v Muzeu krkonošských řemesel. Firma Rautis, jež zde sídlí, vás potom nechá nahlédnout do procesu tvorby světoznámých perličkových ozdob, které zdobily už stromky našich babiček.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top