Vydejte se s Klubem českých turistů na Vyšehrad či na Sedlo. Nebo na úklid Dolců

Milí turisté,
s koncem března přicházíme i my se svou nabídkou. Ne že by předtím žádná nebyla, ale v omezené míře. Hned v úvodu připomenu, že od začátku března běží naše tradiční výzva 100 jarních kilometrů, k níž se můžete přihlásit na našem webu. Její závěr vždy příjemně „oslavíme“ piknikem u Jizery na konci června, zkuste se tedy zapojit, odměna je jistá. :-)

Vydejte se se spolkem seniorů na výlet do sklárny v Lindavě a pivovaru ve Cvikově

Vydejte se se spolkem seniorů na výlet do sklárny v Lindavě a pivovaru ve Cvikově

Mladoboleslavský spolek Senioři nejen sobě zve zájemce z Mnichovohradišťska na březnový výlet, na který vyráží autobus s možností nástupu v Mnichově Hradišti, Veselé a Bakově nad Jizerou.

V úterý 21. března bude cílem výletníků obec Lindava a tamní sklárna Ajeto a následně město Cvikov a jeho pivovar. Na obou místech je zajištěna komentovaná prohlídka provozu s průvodcem.

Klub českých turistů v Mnichově Hradišti zahajuje sezónu

Klub českých turistů v Mnichově Hradišti zahajuje sezónu

Turistickou sezónu jsme si v Mnichově Hradišti zvykli zahajovat březnem a akcí 100 jarních kilometrů. Letos to ale tak úplně neplatí a prsty v tom má především „seniorská sekce“. Naše akční dámy totiž během ledna a února stihly naplánovat a uspořádat již několik výletů.

Sdílená kola se vrátila do ulic města

Sdílená kola se vrátila do ulic města. Ilustrační foto: Petr Novák

Od středy 1. března jsou v ulicích Mnichova Hradiště znovu k dispozici sdílená kola značky nextbike.

Spolupráce města s Nadačním fondem Škoda Auto a poskytovatelem sdílených kol, společností nextbike pokračuje i v letošním roce. Projekt sdílených kol v Mnichově Hradišti tak vstupuje do svého třetího ročníku.

Sdílená kola na 16 stanicích v ulicích města vydrží až do 30. listopadu.

Za měsíc bude v městském muzeu zahájena turistická sezóna. Na co se můžete těšit?

Za měsíc bude v městském muzeu zahájena turistická sezóna. Na co se můžete těšit?

Muzeum města Mnichovo Hradiště zahájí o víkendu 1. a 2. dubna hlavní sezónu. Na co se můžete těšit?

DUBEN–SRPEN
Řemesla II.

Jedinečná příležitost přijet do Veselé a ocitnout se až v Africe! Chystá se přednáška cestovatele Petra Horáka o Jihoafrické republice

Jedinečná příležitost přijet do Veselé a ocitnout se až v Africe! Chystá se přednáška cestovatele Petra Horáka o Jihoafrické republice

Pokud se v pátek 3. března vypravíte do Veselé, rázem se ocitnete až v Africe. Spolky Senioři nejen sobě a Veselá vesnice spolu se společností Malyra tu totiž od 14.30 pořádají v Domě Ludmila přednášku cestovatele Petra Horáka o Jihoafrické republice.

Petr Horák již několik let připravuje cestopisná promítání. Navštívil téměř všechny kontinenty (mimo Antarktidu). Přednáška se bude týkat Jihoafrické republiky, kde procestoval fantastické parky safari. 

Vstupné je dobrovolné.

Kolem Jizery začnou vznikat další čtyři kilometry Greenway Jizera, propojí Líšný a Železný Brod

Cyklostezka Greenway Jizera u Malé Skály. Foto: GW Jizera

Po letech příprav začne v příštích dnech stavba dalšího úseku páteřní cyklostezky Greenway Jizera. Město Železný Brod vysoutěžilo dodavatele stavby úseku z Líšného do Železného Brodu. Zakázku získala společnost CTB.

Do tendru dorazilo osm nabídek, vítězná cena je 77,5 milionu korun. Předpokládaná hodnota byla 71,5 milionu korun. Vyplývá to z informací v registru smluv.

Spolek seniorů připravil na rok 2023 bohatou nabídku výletů. Stáhněte si jejich katalog

Spolek seniorů připravil na rok 2023 bohatou nabídku výletů. Foto: Radek Žďánský

Mladoboleslavský spolek Senioři nejen sobě pořádá pravidelně výlety, na které vypravuje autobus s možností nástupu v Mnichově Hradišti, Veselé a Bakově nad Jizerou.

I na tento rok připravil bohatou nabídku výletů. První se uskuteční v březnu. K dispozici je katalog s dlouhodobým plánem výletů ke stažení.

Pozvánky na jednotlivé výlety pravidelně přináší i web mnichovohradistsko.cz.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top