Na Zvířeticích si dali dostaveníčko hadi

Na Zvířeticích si dali dostaveníčko hadi. Foto: ČSOP Klenice

V sobotu 3. září uspořádal Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Klenice ve spolupráci s TIC Zvířetice a městem Bakov nad Jizerou přírodovědné odpoledne pro rodiče a děti. Je to již pátá akce tohoto typu v řadě. Odpoledne organizátoři nazvali „Leze, leze had, není třeba se ho bát“. A z názvu je jasné, že si tentokrát dali dostaveníčko hadi.

Společnost MoravoSeed pořádá ve Svijanském Újezdu přehlídku odrůd zelenin

Letos se již konala mimo jiné přehlídka odrůd zelenin na naší šlechtitelské stanici v Lednici. Foto: MoravoSeed

Společnost MoravoSeed pořádá den otevřených dveří na své šlechtitelské stanici ve Svijanském Újezdu čp. 108. Akce pro všechny pěstitele – od balkónových zahradníků až po velkozelináře – se koná v sobotu 24. září 2022 od 9 do 15 hodin.

Přehlídka ve Svijanském Újezdu se zaměří především na udržovací šlechtění a novošlechtění kořenových, košťálových, listových a cibulových zelenin.

Do Kněžmostu a jeho místních částí opět přijede sběrna nebezpečného odpadu

Obyvatelé Kněžmostu a jeho místních částí mohou pravidelně odevzdávat nebezpečné odpady do pojízdné sběrny. Nejbližší sběr se uskuteční v sobotu 17. září 2022. Foto: obec

Obyvatelé Kněžmostu a jeho místních částí mohou pravidelně odevzdávat nebezpečné odpady do pojízdné sběrny. Nejbližší sběr se uskuteční v sobotu 17. září 2022.

Pojízdná sběrna bude přistavena podle časového rozpisu (v čase od 9 do 15 hodin) na předem označeném stanovišti. Odpady budou přebírány kvalifikovaným pracovníkem komunálních služeb. Vše musí být řádně označeno v uzavřených obalech. Objem a množství musí odpovídat provozu běžné domácnosti.

Dobrovolnictví je radost, zjistí zájemci zítra v liberecké zoo

Dobrovolnictví je radost, zjistí zájemci zítra v liberecké zoo. Foto: Zoo Liberec

Na dvě desítky dobrovolnických organizací nejrůznějšího zaměření představí veřejnosti svou činnost již tento pátek v liberecké zoo. Děti i dospělí si budou moci vyzkoušet například výrobu zábavné hračky pro zvířata, díky speciálnímu gerontoobleku se vcítí do těla osmdesátiletého člověka nebo se naučí, jak poskytnout první pomoc pacientovi při mozkové příhodě. Připraveny jsou i drobné dílničky a sportovní aktivity. Vstupné do zoo je po celý den pouze dobrovolné.

Vrcholem letošní Sousedské slavnosti bude koncert Jaroslava Uhlíře

Sousedská slavnost v roce 2021. Foto: Petr Novák

Vezměte kupu šikovných, talentovaných a nadšených lidí, kteří mají co nabídnout, hromadu různorodých lákadel a zajímavých aktivit, okořeňte hvězdami první velikosti a máte akci, která je zkrátka hit. Mnichovo Hradiště tento recept zná už řadu let a místní organizátoři podle něj připravovali i letošní ročník Sousedské slavnosti. Ta se uskuteční v sobotu 17. září. Doporučujeme naplánovat si volno na celý den, program startuje už v dopoledních hodinách.

Čápi z Hradiště míří do afrických zimovišť

Čápi z Hradiště míří do afrických zimovišť. Foto: město Mnichovo Hradiště

Pár nejsledovanějších čápů v Mnichově Hradišti a okolí letos vyvedl tři mláďata. Ta byla v červnu okroužkována a koncem června zahájila první letové pokusy. Ty byly zprvu velmi krátké, ale mladí čápi si techniku letu rychle osvojili a z hnízda se vydávali na stále delší výlety.

Leze, leze had, není třeba se ho bát. Na Zvířeticích se koná přírodovědné odpoledne pro rodiny s dětmi

Leze, leze had, není třeba se ho bát. Na Zvířeticích se koná přírodovědné odpoledne pro rodiny s dětmi. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Klenice zve rodiče s dětmi na přírodovědné odpoledne o hadech. Uskuteční se v sobotu 3. září 2022 od 14.00 v TIC Zvířetice v Podhradí a na zřícenině zámku Zvířetice.

Těšit se můžete na ukázku chovaných tropických a subtropických hadů, povídání o životě hadů, promítání filmů o chování hadů, výtvarné dílny i táborák.

Program od 14.00 do 17.00 v TIC Zvířetice v Podhradí:

Příznivý krok směrem k estetice i ekologii. V Násedlnicích na návsi mají upravený rybník a jeho okolí

Příznivý krok směrem k estetice i ekologii. V Násedlnicích na návsi mají upravený rybník i jeho okolí. Foto: obec Kněžmost

V roce 2021 byla dokončena revitalizace rybníka na návsi v místní části Kněžmostu Násedlnice. Stavba slouží jako estetický prvek v obytné zástavbě, který zároveň přispívá ke zvýšení biodiverzity řešeného území skrze přirozenou sukcesi vodních a na vodu vázaných organismů a rostlin.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top