Obce mohou od kraje dostat peníze na péči o nově vysazené stromy

Obce mohou od kraje dostat peníze na péči o nově vysazené stromy. Ilustrační foto: ČSOP Klenice

V rozpočtu Středočeského kraje jsou na letošní rok vyčleněny celkem 2 miliony korun na dary obcím na následnou péči o nově vysazené stromy. Fond od letošního roku přešel z odboru dotačních projektů na odbor životního prostředí pod upraveným názvem Výsadba stromů. Zastupitelstvo 30. ledna schválilo takzvaná Pravidla pro poskytování darů obcím.

U příležitosti Mezinárodního dne vzdělání míří do škol EKOkalendář

U příležitosti Mezinárodního dne vzdělání míří do škol EKOkalendář

24. leden je Mezinárodním dnem vzdělání a spolek Ukliďme Česko ve spolupráci s provozovatelem školních vzdělávacích infocenter Ámos vision při této příležitosti představuje nový projekt EKOkalendář. Jeho cílem je přispět k povědomí o více než 150 ekologických mezinárodních dnech a svátcích, které nás mohou inspirovat k tomu, abychom změnili své chování a začali žít odpovědněji. 

Sdružení Český ráj má za sebou již třicátý rok činnosti

Sdružení Český ráj má za sebou již třicátý rok činnosti. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Sdružení Český ráj jako oficiální organizace destinačního managementu již 30 let vytváří turistickou nabídku pro návštěvníky regionu známého doma i v zahraničí.

Z důvodu potvrzené ptačí chřipky v Židněvsi musí odevzdat soupisy drůbeže a dalších ptáků i chovatelé v několika obcích na Mnichovohradišťsku

Z důvodu potvrzené ptačí chřipky v Židněvsi musí odevzdat soupisy drůbeže a dalších ptáků i chovatelé v několika obcích na Mnichovohradišťsku. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Státní veterinární správa z důvodu potvrzeného výskytu ptačí chřipky v Židněvsi nařídila mimořádná veterinární opatření, která mimo jiné spočívají ve vymezení uzavřeného pásma, jehož pásmo dozoru se dotýká také Bakova nad Jizerou, Kněžmostu, Bosně, Veselé či Lhotic.

Do pásma dozoru v souvislosti s výskytem ptačí chřipky spadá také část Bakova. Jaká opatření se týkají tamních chovatelů?

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Státní veterinární správa vymezila uzavřené pásmo Chudoplesy a část Bakova nad Jizerou od dálnice D10 směr Horka u Bakova, Buda, Studénka v souvislosti s výskytem ptačí chřipky.

Krakonošovy zahrádky podpoří projekty na ochranu biodiverzity. Grant mohou získat i organizace z Mladoboleslavska

Biotop Kosmonosy. Foto: NF Škoda Auto

Nadační fond Škoda Auto vyhlašuje grantovou výzvu Krakonošovy zahrádky, zaměřující se na ochranu přírody a podporu biodiverzity. Zapojit se do ní mohou města, obce nebo příspěvkové organizace z Mladoboleslavska, Rychnovska, Vrchlabska a Jilemnicka. Do 28. února mají možnost ucházet se o finanční příspěvek ve výši až 250 tisíc korun na podporu projektů zabývajících se celkovou obnovou ekosystémů právě na území zmíněných regionů.

Díky unikátnímu projektu budou děti zkoumat noční život netopýrů na Mladoboleslavsku. Přidáte se?

Díky unikátnímu projektu budou děti zkoumat noční život netopýrů na Mladoboleslavsku. Foto: ČSOP Klenice

Ochránci přírody z ČSOP Klenice ve spolupráci s Českou společností na ochranu netopýrů CESON připravili vzdělávací projekt Netopýří průzkumníci. Vybavení získali z velkorysého grantu společnosti ŠkoEnergo. Projekt je určen převážně pro školní skupiny, zájmové kroužky a organizace věnující se práci s dětmi a mládeží.   

Program umožňuje pomocí ultrazvukových detektorů proniknout do světa netopýrů, slyšet hlasy pro lidské ucho neslyšitelné nebo těžko slyšitelné, a poznat tak skrytý svět těchto nočních tvorů.

Jak v Mnichově Hradišti zaplatit poplatky za odpady a za psy v roce 2023

Jak v Mnichově Hradišti zaplatit poplatky za odpady a za psy v roce 2023. Ilustrační foto: Petr Novák

V roce 2023 se v Mnichově Hradišti mění výše poplatku za odpad. Je stanovená ve výši 840 korun za jednoho občana a rok, respektive za byt nebo nemovitost, ve které není k pobytu trvale hlášena osoba. V takovémto případě je poplatníkem majitel bytu nebo nemovitosti. Nově jsou od poplatku osvobozeni občané starší 80 let (včetně těch, kteří tohoto věku dosáhnou v letošním roce). Další podrobnosti jako úlevy a další osvobození od poplatku naleznete ve znění obecně závazné vyhlášky města č.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top