Následky bouřek v Mnichově Hradišti zaměstnaly hasiče i správce zeleně. Ve Lhoticích šel k zemi třicetimetrový topol

Foto: město Mnichovo Hradiště

Vedle hasičů, kteří po bouřkách v první polovině července mimo jiné opakovaně mířili k popadaným větvím i několika desítkám polámaných či vyvrácených stromů, se v Mnichově Hradišti v minulých dnech popadanými stromy zabývali také zaměstnanci firmy Těžex, která se stará o údržbu městské zeleně.

Od 15. do 20. července bude uzavřen sběrný dvůr

Foto: město Mnichovo Hradiště

Z důvodů stavebních úprav bude od 15. do 20. července uzavřen sběrný dvůr v Mnichově Hradišti.

K odložení odpadů je v tomto období možno využít za úplatu sběrný dvůr v Bakově nad Jizerou, Mladé Boleslavi nebo v Turnově.

Dobrovolníci odstraňovali u rybníka Branžež invazivní rostlinu

Foto: ČSOP Klenice

Zaměstnanci firmy GasNet Služby za vedení člena ČSOP Klenice v úterý 11. června u rybníka Branžež odstraňovali invazivní  a jedovatou rostlinu lupina.

Lupina známá také pod názvem vlčí bob mnoholistý se v dané oblasti nekontrolovaně šíří a vytlačuje původní druhy rostlin.

ČSOP Klenice děkuje dobrovolníkům za jejich nasazení a práci pro přírodu.

Zdroj: ČSOP Klenice

Nová autobusová zastávka, rozkvetlé náměstí i vysázené keře v Rybním Dole. Technická četa v Bakově v květnu pilně pracovala

Foto: město Bakov nad Jizerou

V květnu technická četa města Bakov nad Jizerou instalovala novou autobusovou zastávku v ulici Pražská směrem na Mladou Boleslav. Druhá zastávka bude instalována v průběhu června. Před samotnou instalací bylo potřeba nejdříve vyřešit rozšíření chodníku.

Náměstí opět rozkvetlo pod rukama děvčat z technické čety města. Byly osázeny květináče a prostor kolem sv. Trojice, okna městského úřadu zdobí truhlíky s muškáty. Sázením to vše nekončí, pochopitelně je potřeba se o květiny starat, zalévat…

Díky Melounu pro Hradiště se promění park u Domova Modrý kámen. Jak dopadly ostatní přihlášené návrhy?

Díky Melounu pro Hradiště se promění park u Domova Modrý kámen. Jak dopadly ostatní přihlášené návrhy?

O vítězném projektu 2. ročníku Melounu pro Hradiště je rozhodnuto! S výrazným náskokem v něm zvítězil návrh Věry Bělíkové Rozkvetlý a bezpečný park, který získal 268 hlasů. Klienti Domova Modrý kámen se tak mohou těšit na kompletní proměnu parku, kde rádi tráví čas, na nové trvalkové záhony, rozkvetlé keře i upravené cestičky. Více o projektu se můžete dozvědět na webu Melounu.

Stavba úseku cyklostezky Greenway Jizera mezi Veselou a Bakovem by měla být zahájena v roce 2026

Součástí Greenway Jizera bude i nedávno otevřená lávka přes Jizeru u Kofoly. Foto: Petr Novák

Středočeský kraj chce při dobudování cyklostezky Greenway Jizera spolupracovat s Bakovem nad Jizerou. Konkrétně jde o výstavbu stezky mezi pískovnou Veselá a Bakovem. Krajští radní doporučili zastupitelstvu uzavření smlouvy.

Klimatizační loučky ve městě pomohou bojovat s horkem a nabídnou útočiště hmyzu a dalším drobným živočichům

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Podobně jako v minulých letech přistoupí správce městské zeleně v nadcházejících měsících k omezení sečení trávy. Ve městě tak opět začínají vznikat takzvané klimatizační loučky, které pomohou bojovat s horkem a nabídnou útočiště hmyzu a dalším drobným živočichům.

Desátý ročník Sousedské slavnosti se uskuteční 14. září

Foto z loňského ročníku Sousedské slavnosti. Foto: Petr Novák

Je to neuvěřitelné, ale 10. ročník největší koncentrace sousedek a sousedů na kilometr čtvereční v Mnichově Hradišti proběhne právě letos, 14. září 2024! Již tradiční událost slaví první kulatiny a vy byste u toho rozhodně neměli chybět.

Představí se mnichovohradišťské spolky, organizace a instituce, řemeslníci, kuchaři či výrobci. Na podiu vystoupí umělci, zpěváci, vystřídají se tu taneční skupiny i sportovci. Centrum města ožije jedinečnou přátelskou atmosférou, která v Hradišti k polovině září už od roku 2015 prostě patří.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top