Z důvodu nedostatku lékařů byla v Mnichově Hradišti zrušena kožní ambulance. Pacienti musí do Mladé Boleslavi

Z důvodu nedostatku lékařů byla v Mnichově Hradišti zrušena kožní ambulance. Pacienti musí do Mladé Boleslavi. Ilustrační foto: archiv redakce

Z důvodu nedostatku plně atestovaných kožních lékařů byla zrušena kožní ambulance, kterou provozovala Klaudiánova nemocnice na poliklinice v Mnichově Hradišti. Pacienti z Mnichovohradišťska mohou plně využít ambulancí v areálu nemocnice v Mladé Boleslavi. Ty nadále přijímají nové pacienty, a to i přesto, že stoupá počet pacientů nejen z Mladoboleslavska, ale i z okolních regionů, kde jsou postupně rušeny soukromé kožní ambulance.

Prioritou mladoboleslavské nemocnice zůstává plné zachování péče v ambulancích v nemocnici. Zde jsou v tuto chvíli v provozu čtyři ambulance: dvě všeobecné ambulance, kam se lze objednat k ošetření na telefonu 326 742 781, a dvě odborné (venerologie a fototerapie). Od 1. prosince se do areálu nemocnice také definitivně stěhuje dětská kožní ambulance.

Kožní oddělení Klaudiánovy nemocnice nadále také provozuje lůžkové oddělení.

Aktualizace 29. listopadu 2022 v 20:03:

Zjišťovali jsme také možnosti ošetření pacientů na kožním oddělení nemocnice v Turnově. „Kapacity na kožním oddělení v Turnově jsou beznadějně vyčerpané. V Liberci se případně postaráme o akutní stavy,“ sdělil nám Václav Řičář, mluvčí Krajské nemocnice Liberec, pod kterou turnovská nemocnice spadá.

Další možností pro pacienty je zkusit oslovit soukromé kožní ambulance v okolí.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top