Telegraficky z jednání rady města: nový lesní hospodář či příspěvek na hřiště v Hoškovicích a střechu hasičárny ve Lhoticích

Hasičárna ve Lhoticích dostane díky Nadačnímu fondu Škoda Auto novou střechu. Foto: Petr Novák

O čem jednali mnichovohradišťští radní v pondělí 20. března? Kompletní seznam usnesení naleznete v nejbližších dnech na webu města v sekci Zastupitelstvo. V předstihu z něj město vybralo ty nejzajímavější novinky.

Rada doporučila zastupitelstvu narovnat poměry v lokalitě za zámkem

Vybrané obce mohou čerpat dotace na zabezpečení akceschopnosti jednotek dobrovolných hasičů

Ilustrační foto: Petr Novák

Ministerstvo vnitra – Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR vyhlásilo 3. března 2023 výzvu k podávání žádostí o poskytnutí účelové neinvestiční dotace k zabezpečení akceschopnosti jednotky sboru dobrovolných hasičů vybrané obce na rok 2023.

Dotace je určena na výdaje jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Zabezpečení akceschopnosti jednotky sboru dobrovolných hasičů (SDH) vybrané obce ve formě dotace na:

S přicházejícím jarem vzrůstá riziko nehod motorkářů. Hrozí jim například poranění cév a nervů

Ilustrační foto: HZS Středočeského kraje

Již brzo přilákají první jarní slunečné dny tisíce motorkářů na české silnice. Logicky tím také vzroste riziko dopravních nehod právě s jejich účastí. Nejen bezpečnostní výbava motorkářů, ale především jejich respekt a uvědomění si větší míry zranitelnosti při nehodě oproti řidičům automobilů je cestou ke snížení počtu nehod s často fatálními následky.

Chcete se stát hasičem? Přijďte se informovat v pondělí 20. března na stanici v Mladé Boleslavi

Chcete se stát hasičem? Přijďte se informovat v pondělí 20. března na stanici v Mladé Boleslavi. Ilustrační foto: Petr Novák

Územní odbor Mladá Boleslav Hasičského záchranného sboru (HZS) Středočeského kraje pořádá v pondělí 20. března nezávazný nábor hasičů. Od 8.30 hodin, případně odpoledne od 15.00 hodin, si zájemci o hasičské řemeslo mohou na centrální stanici v mladoboleslavské Laurinově ulici nezávazně vyzkoušet, jaké je to být hasičem. 

Příchozí návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si stanici, techniku, ale zejména jim budou poskytovány informace na vyžádání a celá akce je zaměřena na nábor zájemců o práci – službu – u hasičů.

Hasiči Doubrava zvou na ples

Hasiči Doubrava zvou na ples. Zahraje Medusa Rock. Foto: Medusa Rock

Hasiči Doubrava zvou na ples v restauraci U Lebedů Doubravě. Konat se bude v sobotu 18. března od 20 hodin. Zahraje Medusa Rock a připravena je bohatá tombola.

Dobrovolní hasiči v Kněžmostu mají nový svolávací systém FIREPORT

Dobrovolní hasiči v Kněžmostu mají nový svolávací systém FIREPORT

Kněžmost má více než 2 tisíce obyvatel a po samotném Mnichově Hradišti je největší obcí v obvodu rozšířené působnosti tohoto města. Součástí je sbor dobrovolných hasičů a jejich pěknou velkou zbrojnici určitě nepřehlédnete.

Novinky z kněžmostské radnice: dotace pro kostel či příprava sportovního areálu

Novinky z kněžmostské radnice: dotace pro kostel i přípravy sportovního areálu

Obec Kněžmost chystá například stezku z Kněžmostu do Býčiny, připravuje sportovní areál ZŠ a rekonstrukci elektroinstalace v MŠ a podala dotaci na požární přívěs pro dobrovolné hasiče. Přinášíme několik aktualit z tamní radnice.

Platby v místní knihovně můžete provést i bezhotovostně
Obec zažádala o zřízení bezhotovostních plateb v Kulturně vzdělávacím centru a knihovně Kněžmost. Díky aplikaci Terminál v mobilu můžete v knihovně již platit i bezhotovostně prostřednictvím platebních karet.
 

Hasiči zvou na ples v Sezemicích

Hasiči zvou na ples v Sezemicích

Dalším plesem sezóny je hasičský ples v Sezemicích. Pořádá ho místní SDH a uskuteční se v sobotu 4. února od 20 hodin v místním sále. Připravena je bohatá tombola a zahraje kapela Vibrace z Českého Dubu.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top