První středa v měsíci tradičně patří zkoušce sirén. Od letoška ji v Mnichově Hradišti provází i hlášení v angličtině

První středa v měsíci tradičně patří zkoušce sirén. Od letoška ji v Mnichově Hradišti provází i hlášení v angličtině

První středa v měsíci tradičně patří zkoušce sirén. Od začátku letošního roku je v Mnichově Hradišti drobná změna. Po standardní verbální informaci „Zkouška sirén, zkouška sirén, zkouška sirén. Za několik minut proběhne zkouška sirén…“ byla přidána nově i verze v anglickém jazyce – „Test of sirens, test of sirens, test of sirens. Test of sirens will continue within several minutes. Test of sirens, test of sirens, test of sirens“.

Středočeský kraj dá letos rekordních 81 milionů korun na podporu dobrovolných hasičů a složek IZS

Středočeský kraj dá letos rekordních 81 milionů korun na podporu dobrovolných hasičů a složek IZS

Na podporu dobrovolných hasičů a složek IZS uvolní Středočeský kraj pro letošní rok rekordních 81 milionů korun. Návrh Programu 2024 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS tento týden schválilo krajské zastupitelstvo.

Sezóna plesů a karnevalů je v plném proudu. Na jaké akce v okolí se můžete těšit?

Sezóna plesů, karnevalů, masopustních průvodů a podobných akcí je v plném proudu. Na co se můžete těšit v našem okolí v nejbližších dnech a týdnech?

Od karnevalu v Chocnějovicích po reprezentační ples města Mnichovo Hradiště. Přesně tak pestrá je nabídka akcí, na kterých si přijdou na své děti i dospělí.

Víte o akci, na kterou zde pozvánka chybí? Dejte vědět na redakce@mnichovohradistsko.cz!

Další vozy IZS pojedou v Mladé Boleslavi rychleji

Ilustrační foto: Petr Novák

Klaudiánova nemocnice postupně vybavuje své sanitní vozy speciálními palubními jednotkami OBU (On-board unit), které zajistí bezproblémový průjezd křižovatkami v Mladé Boleslavi. Právě do zdejší nemocnice sanitky vozí i pacienty z Mnichovohradišťska. Dvě jednotky byly dokonce zapůjčeny i do sanitek Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Nyní se projekt rozšiřuje díky městu Mladá Boleslav a Nadačnímu fondu Škoda Auto (NFŠA) o další vozy integrovaného záchranného systému. Tentokrát budou vybaveni hasiči a státní policie.

Hasiči v Loukovci pořádají v pátek ples pro dospělé a v sobotu pro děti

Hasiči v Loukovci pořádají v pátek ples pro dospělé a v sobotu pro děti

Sbor dobrovolných hasičů Loukovec srdečně zve na hasičský ples, který se uskuteční v pátek 26. ledna od 20 hodin na sále hasičské zbrojnice. Hrát bude Medusa Rock. Vstupné je 150 korun.

Dále SDH Loukovec zve na dětský maškarní ples. Ten se bude konat v sobotu 27. ledna od 14 hodin. Vstupné je dobrovolné.

 

Mrazivé počasí pomohlo hasičům. Trénovali záchranu osob ze zamrzlé vodní hladiny

Mrazivé počasí pomohlo hasičům. Trénovali záchranu osob ze zamrzlé vodní hladiny. Foto: HZS Středočeského kraje

Současné mrazivé klimatické podmínky umožnily profesionálním hasičům z Mladoboleslavska zorganizovat a provést praktický výcvik na téma záchrana tonoucí osoby ze zamrzlé vodní hladiny.

Ve dnech 17.–19. ledna se tak ve volnočasovém areálu v Bakově nad Jizerou postupně vystřídaly sloužící směny z hasičských stanic Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště a Bělá pod Bezdězem a v praxi si vyzkoušely, jak jsou na takovéto mimořádné události připraveny.

Aktuální situace na Jizeře: Uzavřená silnice mezi Bakovem a Malou Bělou, most z Hradiště na Klášter zatím průjezdný

V Bakově nad Jizerou Jizera zaplavila silnici na Malou Bělou. Foto: JSDH Bakov nad Jizerou

Jizera v Železném Brodě se včera krátce před 23. hodinou dostala na 2. stupeň povodňové aktivity. V Mnichově Hradišti proto povodňová komise rozhodla o postavení protipovodňové hráze. Po silnici na Klášter Hradiště nad Jizerou zůstal zachován provoz.

V Bakově nad Jizerou Jizera zaplavila silnici na Malou Bělou.

Středočeský kraj plánuje v roce 2024 zvýšit podporu dobrovolných hasičů a složek IZS

Ilustrační foto: Petr Novák

Na podporu dobrovolných hasičů a složek IZS chce Středočeský kraj v příštím roce uvolnit rekordních 81 milionů korun. Návrh Programu 2024 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS tento týden projednali radní a doporučili ho ke schválení zastupitelstvu.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top