Mnichovohradišťští hasiči dostali do výbavy čtyřkolku. Pomůže při lesních požárech i při evakuaci osob z těžko přístupných míst

Foto: Petr Novák

Stanice Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v Mnichově Hradišti nově disponuje čtyřkolkou, která bude sloužit k hasebním i technickým zásahům v členitém terénu. Především při lesních požárech nebo při evakuaci osob z těžko přístupných míst.

Čtyřkolku z roku 2014 měli dosud ve výbavě hasiči na stanici v Mladé Boleslavi. Ti letos získali novou, proto ta dosavadní putovala právě do Mnichova Hradiště, kde najde uplatnění především při výjezdech do Příhrazských skal či Drábských světniček, kterých není málo.

Krajská soutěž v požárním sportu v Mladé Boleslavi se blíží

Ilustrační foto: Zdeněk Plešinger

Mladá Boleslav bude v červnu hostit Krajskou soutěž v požárním sportu. V termínu 15. a 16. června budou hasiči soutěžit na tamním městském stadionu.

Soutěž je organizována společně pro kategorie muži HZS, muži SDH a ženy SDH. V Mladé Boleslavi proběhnou v sobotu 15. června dvě disciplíny: běh na 100 metrů s překážkami a štafeta 4 × 100 metrů s překážkami. V neděli 16. června pak soutěžící čeká požární útok.

Desátý ročník Sousedské slavnosti se uskuteční 14. září

Foto z loňského ročníku Sousedské slavnosti. Foto: Petr Novák

Je to neuvěřitelné, ale 10. ročník největší koncentrace sousedek a sousedů na kilometr čtvereční v Mnichově Hradišti proběhne právě letos, 14. září 2024! Již tradiční událost slaví první kulatiny a vy byste u toho rozhodně neměli chybět.

Představí se mnichovohradišťské spolky, organizace a instituce, řemeslníci, kuchaři či výrobci. Na podiu vystoupí umělci, zpěváci, vystřídají se tu taneční skupiny i sportovci. Centrum města ožije jedinečnou přátelskou atmosférou, která v Hradišti k polovině září už od roku 2015 prostě patří.

Hasiči se zdokonalovali v plnění bambi vaku. Zúčastnily se i jednotky z Mnichovohradišťska

Foto: HZS Středočeského kraje

V úterý 28. května dopoledne proběhla na letišti v Mladé Boleslavi praktická odborná příprava zaměřená na letecké hašení požárů a plnění závěsného vaku (takzvaného bambi vaku). 

Bambi vak je integrovaný protipožární systém, který slouží k hašení požárů v podvěsu. Jedná se o nádobu v podobě vaku, která je zavěšena na laně pod vrtulníkem. Výhodou je, že jej lze plnit přímo z vodní hladiny, a tak se nemusí vrtulník vracet pokaždé na základnu.

Přijďte do Březiny podpořit mladé hasiče v superpoháru

Ilustrační foto: HZS Středočeského kraje

Sbor dobrovolných hasičů Březina zve na XVII. roční dětského superpoháru.

Uskuteční se v sobotu 1. června na hřišti pod školkou. Zahájení bude v 9 hodin.

Pořadí disciplín: štafeta – útok

Bohaté občerstvení zajištěno.

Přijďte se podívat a podpořit mladé hasiče.

Přijďte do Březiny podpořit mladé hasiče v superpoháru

 

Bakovští dobrovolní hasiči se školili v první pomoci

Foto: SDH Bakov nad Jizerou

V neděli 12. května se výjezdová jednotka dobrovolných hasičů v Bakově nad Jizerou školila na téma první pomoc. Školením provedl a přítomné proškolil zdravotník ZZS Libereckého kraje David Matoušek. Má k hasičům i konkrétně k těm bakovským blízko i proto, že je jejich člen.

Školení se zúčastnili i profesionální hasiči a zároveň nejen členové výjezdové jednotky, ale i zastupitelé města Václav Grünwald a Jan Pelech.

Dobrovolní hasiči v Chocnějovicích mají nové auto

Dobrovolní hasiči v Chocnějovicích mají nové auto

Hasiči v Chocnějovicích měli 50 let staré auto a dlouho si nemohli dovolit pořízení nového.

Situaci pomohl vyřešit poslanec za náš region Ondřej Lochman.

Profesionální a dobrovolní hasiči poměří své síly ve vyprošťování u dopravních nehod v Turnově

Ilustrační foto: Petr Novák, mnichovohradistsko.cz

Patnáctka soutěžních družstev hasičů v sobotu 18. května v Turnově nastoupí na start dalšího ročníku krajského kola soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. 

Soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod se uskuteční v sobotu 18. května od ranních hodin v areálu před turnovskou stanicí HZS Libereckého kraje. Je úzce odborně spjata s činností hasičů se zaměřením na záchranu zraněných osob (figurantů) u simulovaných dopravních nehod. 

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top