Nadační fond ŠKODA AUTO i letos podpoří regionální veřejně prospěšné projekty

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Společnost ŠKODA AUTO i letos podpoří aktivity veřejně prospěšných organizací, které přispějí k oživení a zvýšení kvality života v regionech, v nichž má automobilka své výrobní závody. Nově budou všechny grantové výzvy společnosti vyhlášeny pod hlavičkou Nadačního fondu ŠKODA AUTO. To s sebou přinese mimo jiné rozšíření podporovaných aktivit, navýšení rozdělované částky nebo větší zapojení regionálních odborníků.

Od úterý 22. června pojedou autobusové spoje opět přes hradišťské náměstí

Zastávka Mnichovo Hradiště, náměstí. Foto: Petr Novák

Ulice Víta Nejedlého je od pátku 18. června opět průjezdná. Spoje linek autobusové dopravy budou obnoveny od úterý 22. června.

Ulice Víta Nejedlého v Mnichově Hradišti byla zprůjezdněna

Foto: Ondřej Lochman

Průjezd Masarykovým náměstím křižovatkami Turnovská, Palackého a Víta Nejedlého je od 18. června opět umožněn. Linky autobusové dopravy však zatím na náměstí nezajíždějí, na své původní trasy se vrátí nejdříve od úterý 22. června.

Ulice byla uzavřena od března v souvislosti s probíhající revitalizací Masarykova náměstí.

Český Dub bude v sobotu patřit automobilovým veteránům

Ilustrační foto: Petr Novák

Máte rádi automobilové veterány? Pak máte jedinečnou možnost zhlédnout pár krasavců v Českém Dubu, kde v sobotu 19. června v 10 hodin u johanitské komendy jízda veteránů začíná. Více informací najdete na webu města

34 nápadů, na co použít Meloun. Přijďte na Sousedské setkání a dozvíte se víc

Město zve na Sousedské setkání k participativnímu rozpočtu

Do pilotního ročníku participativního rozpočtu Meloun pro Hradiště dorazilo 34 návrhů od 27 navrhovatelů. Město zve navrhovatele i veřejnost na Sousedské setkání k podaným návrhům. Uskuteční se v úterý 22. května od 17 hodin ve školní jídelně v Mírové ulici.

„Povíme si více nejen o návrzích samotných, ale řekneme si, co všechny navrhovatele nyní čeká,“ uvádějí organizátoři setkání.

Vlastníci nemovitostí v hradišťské památkové zóně mohou využívat dotace na jejich opravy

Majitelé památek mohou využívat řadu programů pro podporu rekonstrukce svých objektů. Foto: Petr Novák

Vlastníci nemovitostí na území mnichovohradišťské městské památkové zóny mohou dlouhodobě využívat několik programů, které jim usnadňují cestu k realizaci stavebních úprav vedoucích ke zvelebení jejich objektů. Jde o program pro poskytování dotací z rozpočtu města na obnovu nepamátkových objektů a program regenerace městské památkové zóny, který se pojí se státní podporou kulturních památek. V poslední době byly z těchto programů podpořeny tři žádosti.

Budoucí podobu bakovského náměstí můžete ovlivnit i vy. Město pořádá setkání nad návrhem projektu

Zdroj: město Bakov nad Jizerou

Náměstí v Bakově nad Jizerou by mělo v dohledné době dostat nový vzhled. Ten můžete svými podněty a připomínkami ovlivnit i vy. Město zve na veřejné projednání aktuálně zpracované analytické a návrhové části projektu, které se uskuteční v divadelním sále Radnice v úterý 22. června 2021 od 18 hodin. Přijďte a přispějte svými návrhy a podněty, které mohou ovlivnit vzhled náměstí pro další generace.

Obec Strážiště má nový web

Znak obce Strážiště

Oficiální web obce Strážiště má novou podobu i novou adresu. Na www.obecstraziste.cz najdete nejen základní informace o obci, jejím zastupitelstvu a obecním úřadu, ale také sekce věnované historii, místním spolkům, knihovně a mnoho dalšího. Nechybí samozřejmě aktuality ze života obce.

Stránky jsou nové a budou ještě průběžně doplňovány. Obec děkuje návštěvníkům webu za případné podněty.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top