Hodiny na kněžmostské radniční věži se zastavily. Obec je opravuje

Hodiny na kněžmostské radniční věži se zastavily. Obec je opravuje. Foto: obec Kněžmost

Hodiny na kněžmostské radniční věži se zastavily. Aby obyvatele a návštěvníky obce už v budoucnu nemystifikovaly ne úplně přesným časem, prodělávají generální opravu. Nově bude instalováno zařízení na automatické seřizování a instalaci času. Zprovoznění se předpokládá začátkem března.

 

Z důvodu uzavírky mostu ve Svijanech dochází k dočasné změně autobusových jízdních řádů na linkách 345 a 720

Z důvodu uzavírky mostu ve Svijanech dochází k dočasné změně autobusových jízdních řádů na linkách 345 a 720. Ilustrační foto: IDOL

Z důvodu uzavírky mostu přes železnici ve Svijanech dochází od 13. února k dočasné změně jízdních řádů linek 345 (Praha – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště – Hodkovice nad Mohelkou – Liberec) a 720 (Praha – Mladá Boleslav – Turnov – Semily – Rokytnice nad Jizerou). Předpokládaný termín ukončení je 9. prosince letošního roku.

Přehled opatření:

Obce mohou od kraje dostat peníze na péči o nově vysazené stromy

Obce mohou od kraje dostat peníze na péči o nově vysazené stromy. Ilustrační foto: ČSOP Klenice

V rozpočtu Středočeského kraje jsou na letošní rok vyčleněny celkem 2 miliony korun na dary obcím na následnou péči o nově vysazené stromy. Fond od letošního roku přešel z odboru dotačních projektů na odbor životního prostředí pod upraveným názvem Výsadba stromů. Zastupitelstvo 30. ledna schválilo takzvaná Pravidla pro poskytování darů obcím.

Majitelé domů v městské památkové zóně v Mnichově Hradišti mohou i letos žádat o dotace

Majitelé domů v městské památkové zóně v Mnichově Hradišti mohou i letos žádat o dotace. Foto: město

Město Mnichovo Hradiště přijímá do konce února žádosti o příspěvek z Programu pro poskytování dotací na obnovu nepamátkových objektů nacházejících se na území městské památkové zóny Mnichovo Hradiště.

V programu lze žádat o příspěvek ve výši do 100 tisíc korun. Minimální podíl žadatele je 50 % z celkových nákladů na obnovu objektu v daném roce.

Bližší informace jsou uvedeny na webu města.

Na Mnichovohradišťsku vyhrál Andrej Babiš jen v Loukově. Nejdrtivěji byl poražen v Bílé Hlíně a v Neveklovicích

Na Mnichovohradišťsku vyhrál Andrej Babiš jen v Loukově. Nejdrtivěji byl poražen v Bílé Hlíně a v Neveklovicích

Prezidentem České republiky byl zvolen Petr Pavel. Zvítězil i ve většině obcí na Mnichovohradišťsku. Výjimkou je pouze Loukov, kde prohrál ziskem 56 hlasů ku 60 hlasů pro Andreje Babiše. Nejlepší výsledky má Petr Pavel v Bílé Hlíně (74,60 %) a v Neveklovicích (72,72 %).

Na kompletní výsledky celého našeho ORP i jednotlivých obcí se můžete podívat níže.

Telegraficky z jednání rady města: pozemky, lávky přes dálnici a přes Jizeru nebo Vlajka pro Tibet

Telegraficky z jednání rady města: pozemky, lávky přes dálnici a přes Jizeru nebo Vlajka pro Tibet. Foto: město

Rada města Mnichova Hradiště na svém zasedání v pondělí 23. ledna projednávala čtyři desítky bodů, ze značné části šlo o majetkové otázky.

Druhé kolo prezidentské volby je tady již tento týden. Připomínáme, kde najdete volební místnosti a co dalšího byste měli vědět

Druhé kolo prezidentské volby je tady již tento týden. Připomínáme, kde najdete volební místnosti a co dalšího byste měli vědět

Druhá kolo prezidentské volby je tady již tento týden. Uskuteční se v pátek 27. a v sobotu 28. ledna. Průběh hlasování je stejný jako v kole prvním. Hlasovací lístky pro druhé kolo volič neobdrží do schránky, ale až ve volební místnosti.

Od pololetí přivítá dětská atletická přípravka nové členy

Od pololetí přivítá dětská atletická přípravka nové členy. Foto: město Mnichovo Hradiště

Od nového pololetí se uvolnila místa na atletické přípravce, tréninky probíhají v Mnichově Hradišti pod hlavičkou atletického klubu AC Mladá Boleslav. Přivítají tu malé atlety ve věku 1. a 2. třídy, kteří mají chuť sportovat!

Atletická přípravka je zaměřená na všestranný rozvoj základních pohybových dovedností. Seznámíte se se základy atletických disciplín, základy gymnastiky a řadou míčových a týmových her. Hlavním cílem je předat dětem radost z pohybu.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top