Boseň čeká instalace optické telekomunikační sítě

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

V pondělí 27. května zahájí v Bosni společnost CETIN práce na rozvodu optické telekomunikační sítě. Jako první se bude pracovat v lokalitě na Štěpnici, v místech, kde dosud nebyla žádná telekomunikační infrastruktura instalována. Průběžně se budou po obci provádět informační sondy a přípojky pro jednotlivé nemovitosti, jejichž vlastníci projevili o službu zájem.

Technická četa v Bakově má na jaře plné ruce práce

V dubnu proběhlo velké čištění komunikací po zimním období. Foto: město Bakov nad Jizerou

Je tu jaro, takže sekačky technické čety v Bakově nad Jizerou frčí na plné obrátky. Sází se květiny a stromy. K tomu je zapotřebí uklízet město, opravovat a udržovat techniku a majetek města, přidat pomocnou ruku k dílu při akcích pořádaných nejen městem, ale i zájmovými či sportovními organizacemi.

Profesionální a dobrovolní hasiči poměří své síly ve vyprošťování u dopravních nehod v Turnově

Ilustrační foto: Petr Novák, mnichovohradistsko.cz

Patnáctka soutěžních družstev hasičů v sobotu 18. května v Turnově nastoupí na start dalšího ročníku krajského kola soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. 

Soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod se uskuteční v sobotu 18. května od ranních hodin v areálu před turnovskou stanicí HZS Libereckého kraje. Je úzce odborně spjata s činností hasičů se zaměřením na záchranu zraněných osob (figurantů) u simulovaných dopravních nehod. 

Dobrovolníci rozšiřují zooterapii. Králík Ládík potěší i pacienty v Hradišti

Dobrovolníci rozšiřují zooterapii. Králík Ládík potěší i pacienty v Hradišti

Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice, které se věnuje i pacientům oddělení následné péče v Mnichově Hradišti, úspěšně využívá v rámci svých programů canisterapii. V loňském roce přijeli za pacienty poprvé kůň a poník. V minulosti spolupracovali například i s kočkami. Novinkou je kuniterapie – odborná terapie za přítomnosti králíka.

Dnes je Český den proti rakovině. Žlutou kytičku můžete zakoupit například v bakovské knihovně, přispět můžete i pomocí SMS

Dnes je Český den proti rakovině. Žlutou kytičku můžete zakoupit například v bakovské knihovně, přispět můžete i pomocí SMS

Dnes začíná tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha, nazvaná Český den proti rakovině. Jedná se již o 28. ročník. Letos je akce zaměřena na prevenci rakoviny prsu a screeningové programy.

Kde vyhledat úkryt v krizi?

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Město Mnichovo Hradiště seznamuje veřejnost se způsoby zvládání možných krizí. V únoru představilo systém varování obyvatelstva. Zkoušky sirén nebo požární poplach, jenž slouží ke svolání jednotek požární ochrany, všichni známe. Co ale dělat, pokud zazní všeobecná výstraha (kolísavý tón sirény po dobu 140 sekund)? Je na čase vyhledat úkryt.

Mnichovo Hradiště slavnostně otevřelo lávku přes D10 a představilo poesiomat

Foto: Michaela Švermová

V pondělí 13. května se konalo slavnostní otevření nové lávky dálnici D10 na Horku, spojené s představením mnichovohradišťského poesiomatu.

Kromě zástupců vedení města v čele se starostou Jiřím Plíhalem a místostarosty Ondřejem Lochmanem a Janem Marešem novou lávku otevřeli architekt Josef Pleskot, z jehož Atelieru AP návrh lávky pochází, Dana Teichmanová ze Státního fondu dopravní infrastruktury, Dalibor Gregor z firmy Excon či Martin Hrdlička z Nadačního fondu Škoda Auto.

Duben byl plný ekologických akcí ČSOP Klenice: Výsadba stromů u obce Buda, sázení keřů a věšení budek v Kněžmostu a mnoho dalšího

Dokončování polní cesty na Budách. Foto: ČSOP Klenice

Sezona je v plném proudu, a tak ani členové a přiznivci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) nezaháleli. Uklízelo se, sázely se stromy, konaly se přednášky, ale hlavně jsme se pustili do zabezpečování zastávek v Mladé Boleslavi, do kterých narážejí ptáci.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top