ZŠ a MŠ Klášter Hradiště nad Jizerou hostila setkání malotřídních škol

ZŠ a MŠ Klášter Hradiště nad Jizerou hostila setkání malotřídních škol. Foto: MAP Mnichovohradišťsko

Ve čtvrtek 23. listopadu se v ZŠ a MŠ Klášter Hradiště nad Jizerou konalo setkání malotřídních škol. Jednalo se o jednu z mnohých aktivit Místního akční plánu pro rozvoj vzdělávání (MAP) Mnichovohradišťsko.

13. ročník sbírky vánočních dárků pro děti v nouzi končí 5. prosince. V našem regionu je sběrné místo v Borovici

Hasičky z Borovice i letos o Vánocích pomáhají s Krabicí od bot. Můžete potěšit děti z chudších rodin a dětských domovů. Foto: hasičky z Borovice

Diakonie ČCE opět připravila sbírku vánočních dárků pro děti, které vyrůstají v komplikovaném rodinném prostředí. Pro mnohé z nich je balíček od štědrých dárců v Krabici od bot jedinou připomínkou Vánoc. Vloni se podařilo předat na 50 tisíc krabic plných překvapení, letos organizátoři doufají v překonání této hranice. Zejména v regionech je totiž stále více rodin, které si kvůli tíživé situaci nemohou dovolit ani skromnou nadílku. Sbírka odstartovala v pondělí 13. listopadu rezervací dárků na webu krabiceodbot.cz.

Skončila akce Sázíme stromky pro potomky. Ochránci přírody vysadili rekordní počet stromů

Skončila akce Sázíme stromky pro potomky. Ochránci přírody vysadili rekordní počet stromů. Foto: ČSOP Klenice

Úspěšná akce Sázíme stromky pro potomky je za námi. Dobrovolníci a členové ČSOP Klenice vysadili neuvěřitelných 495 stromů. A to si zaslouží hodně velký potlesk.

„Cílem bylo zasázet do krajiny 480 stromů, což se nejenom povedlo, ale dokonce jsme cíl překonali – zasázeli jsme jich společně se zaměstnanci, dobrovolníky 495! To je neuvěřitelné číslo,“ okomentovala úspěch předsedkyně Klenice Milada Vrbová.

Kněžmost bude mít od prosince nového starostu. Karel Hlávka rezignoval z osobních důvodů

Kněžmost bude mít od prosince nového starostu. Karel Hlávka rezignoval z osobních důvodů

Ve čtvrtek 2. listopadu oznámil na zasedání zastupitelstva obce Kněžmost stávající starosta Karel Hlávka odstoupení ze své funkce starosty a člena rady obce. Zastupitelstvo hlasováním rozhodlo o zvolení nového starosty, člena rady obce a v této návaznosti i nového předsedy finančního výboru a člena finančního výboru. Tyto funkce budou vykonávat nově zvolení od 1. prosince.

Agendu zaniklého finančního úřadu v Mnichově Hradišti převzalo pracoviště v Mladé Boleslavi. Pozor také na změnu datové schránky

Foto: mapy.cz

Územní pracoviště finančního úřadu v Mnichově Hradišti je již od července minulostí. Finanční správa k 15. listopadu zrušila i jeho datovou schránku, a to spolu s dalšími desítkami v létě zaniklých pracovišť. Končí tak přechodné období, ve kterém bylo možné doručovat daňová přiznání a další podání i na adresu zrušených pracovišť. Od středy 15. listopadu tak již datové schránky zrušených poboček nejsou dostupné ani dohledatelné podle ID.

Veřejnost a podnikatelé by si měli ověřit, zda komunikují se svým finančním úřadem prostřednictvím správné datové schránky.

Máte zájem o práci u hasičů? Přijďte se podívat do Mladé Boleslavi na náborový den

Ilustrační foto: Petr Novák

Hasičský záchranný sbor (HZS) Mladá Boleslav pořádá 7. prosince od 9 do 12 hodin na centrální stanici v Mladé Boleslavi náborový den.

Zájemci o službu u HZS zde dostanou důležité informace, budou si moci prohlédnout stanici a techniku, vyzkouší si disciplíny fyzických testů.

Bližší informace najdete na webu či QR kódu na plakátu níže.

Odborářský protest dnes odpoledne omezí provoz v Mladé Boleslavi. Nutné je počítat se zpožděním autobusů v celém regionu

Ilustrační foto: PID

Z důvodu shromáždění odborů KOVO MB Škoda Auto bude v pondělí 27. listopadu v době od 12 do 16 hodin uzavřena část třídy Václava Klementa mezi ulicemi Jana Palacha a U Stadionu v lokalitě nového hřbitova. 

Autobusové linky Pražské integrované dopravy (PID) 315, 345, 714, 715, 736, 737, 763 a 775 musí po objízdných trasách přes sídliště a po dobu uzavírky je zrušena zastávka Mladá Boleslav, Nový hřbitov. Jako náhradní můžete využít zastávku Mladá Boleslav, aut. st. 

Stávka škol na Mnichovohradišťsku 27. listopadu. Kdo a proč se k ní připojí?

Zdroj: Učitelská platforma

Stávka škol. Dvě slova, která se v posledních dnech skloňují v celostátních médiích a dotknou se samozřejmě i našeho regionu. V samotném Mnichově Hradišti bude stávka probíhat na ZŠ Švermova, v okolí pak ZŠ a MŠ Klášter Hradiště nad Jizerou, Kněžmost, Žďár. Z mateřských škol se ke stávce připojí MŠ Mírová, Jaselská, Veselá, Březina a Obruby. Stávkovat bude také SOU Hubálov. Pasivní podporu stávce vyslovily ZŠ Sokolovská, ZŠ Studentská, Gymnázium Mnichovo Hradiště, ŽS a MŠ Loukovec, ZŠ a MŠ Jivina a MŠ Dolní Krupá.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top