13. ročník sbírky vánočních dárků pro děti v nouzi končí 5. prosince. V našem regionu je sběrné místo v Borovici

Hasičky z Borovice i letos o Vánocích pomáhají s Krabicí od bot. Můžete potěšit děti z chudších rodin a dětských domovů. Foto: hasičky z Borovice

Diakonie ČCE opět připravila sbírku vánočních dárků pro děti, které vyrůstají v komplikovaném rodinném prostředí. Pro mnohé z nich je balíček od štědrých dárců v Krabici od bot jedinou připomínkou Vánoc. Vloni se podařilo předat na 50 tisíc krabic plných překvapení, letos organizátoři doufají v překonání této hranice. Zejména v regionech je totiž stále více rodin, které si kvůli tíživé situaci nemohou dovolit ani skromnou nadílku. Sbírka odstartovala v pondělí 13. listopadu rezervací dárků na webu krabiceodbot.cz.

Nemocniční dobrovolníci opět hledají Ježíšky. Pomoct můžete i na oddělení následné péče v Mnichově Hradišti

Nemocniční dobrovolníci opět hledají Ježíšky. Pomoct můžete i na oddělení následné péče v Mnichově Hradišti

Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice, pod kterou spadá i oddělení následné péče v Mnichově Hradišti (dříve „LDN“), vyhlásilo již 4. ročník velmi oblíbené akce Hledáme Ježíšky – plníme vánoční přání. Cílem akce je udělat radost těm, kteří nemohou trávit vánoční svátky se svými blízkými a jsou hospitalizovaní v nemocnici.

Farář Pavel Mach požehnal nové elektromobily pro charitu

Farář Pavel Mach požehnal nové elektromobily pro charitu. Foto: Diecézní charita Litoměřice

V úterý 14. listopadu požehnal mnichovohradišťský Pavel Mach nová elektrifikovaná vozidla pečovatelské služby Diecézní charity Litoměřice pro region Mnichovo Hradiště. 

„Jsou to první krůčky v rámci započaté transformace. Usilujeme o to poskytnout účinnější podporou v možnosti setrvat v domácím prostředí, i když se člověk stane vysoce závislým na pomoci druhých,“ říká ředitelka Diecézní charity Litoměřice Karolína Wankovská.

Nákup automobilů byl spolufinancován Evropskou unií.

Mohlo by vás také zajímat:

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo možnosti dotací na rozvoj komunitní péče

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo možnosti dotací na rozvoj komunitní péče

Integrovaný regionální operační program, který spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), vyhlásil dvě výzvy na podporu deinstitucionalizace sociálních služeb. Na vybudování nových zařízení pro komunitní péči a zajištění sociálních služeb půjde téměř 3,6 miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Cílem je podpořit přechod od ústavní péče ke komunitní, nabídnout lidem s postižením individuální přístup a umožnit jim zůstat se svou rodinou, blízkými a přáteli.

Do N Klubu chodí děti za bezpečím a za pochopením. SEMIRAMIS otevřel v Hradišti nové prostory

SEMIRAMIS otevřel v Hradišti nové prostory. Foto: Petr Novák

Nízká budova v Mírové ulici mezi školní jídelnou a náměstím od letošního léta slouží jako nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Co přesně toto zařízení poskytuje? To se mohla veřejnost dozvědět v pátek 27. října, kdy se zde konal den otevřených dveří.

Nízkoprahový klub je služba, která pomáhá dětem a mladým lidem od 6 do 26 let v nepříznivé sociální situaci. Zhruba tuto strohou definici se běžně dočtete v informačních materiálech. Ale co si pod tím představit?

Pečovatelky Diecézní charity v Mnichově Hradišti budou jezdit třemi novými elektromobily

Foto: Diecézní charita Litoměřice

Diecézní charita Litoměřice, která poskytuje sociální služby i v Mnichově Hradišti, chystá rozvojové projekty v oblasti komplexní dlouhodobé péče.

Ředitelka Diecézní charity Litoměřice Karolína Wankovská se pustila do komplexní změny pečovatelské služby v Mnichově Hradišti, Bakově nad Jizerou, Liberci, Frýdlantu a v Chomutově po vzoru střediska v samotných Litoměřicích. Kromě komplexní změny pečovatelského systému dojde i na obnovu vozového parku. Nově budou pečovatelkám sloužit elektromobily.

Pracovníci Domova Modrý kámen se vzdělávají v bazální stimulaci

Foto: Domov Modrý kámen

V Týdnu sociálních služeb ve dnech 3.–4. října se v Domově Modrý kámen konalo další školení pracovníků v sociálních službách v oblasti bazální stimulace. Seminář byl financován z prostředků projektu Nadace ČEZ.

Když se řekne Ludmila…

Když se řekne Ludmila…

Někdo se pousměje a vzpomene si na svou první lásku, jinému se vybaví první zkušenosti s červeným vínem. Jen zasvěcení vědí, že Ludmila je také dům na kraji Veselé, kde Malyra, s. r. o., poskytuje nejen zdravotní, ale i sociální služby formou osobní asistence v bezbariérových bytech, pobytové a ambulantní odlehčovací služby a odborné sociální poradenství.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top