Ministr Bartoš na setkání svazu měst a obcí zdůraznil spolupráci s obcemi ohledně dostupného bydlení

Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj

Minulý týden ve čtvrtek a v pátek se v Olomouci konal už 19. sněm Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR). Letos byl hlavním tématem vládní konsolidační balíček. Na akci se každoročně potkávají představitelé samospráv s představiteli státu nad prioritami měst a obcí. Na zahájení sněmu ministr Bartoš představil konkrétní kroky projektu Bydlení pro život a jejich přínos pro obce.

Fokus MB zve na den otevřených dveří do kapucínského kláštera

Fokus MB zve na den otevřených dveří do kapucínského kláštera

Společnost Fokus MB zve na den otevřených dveří v kapucínském klášteře v Mnichově Hradišti. Uskuteční se v sobotu 3. června od 9 do 16 hodin.

Těšit se můžete na prohlídku ubytovacích prostor kláštera a seznámení se s jeho historií, prodej výrobků od CSR Fokus MB a jiných drobných výrobců a občerstvení.

Pro děti je připravená tvořivá dílnička, malování na obličej a další zábava.

Od 10.:45 malé návštěvníky čeká loutkové divadlo Štěpána Tučka. Po celou dobu akce bude hrát DJ Schtědrex.

K pomoci druhým je nutná spolupráce, shodli se poskytovatelé sociálních služeb na neformálním setkání ve Veselé

K pomoci druhým je nutná spolupráce, shodli se poskytovatelé sociálních služeb na neformálním setkání ve Veselé. Foto: Petr Novák

Ve čtvrtek 27. dubna se v Domě Ludmila konalo neformální setkání poskytovatelů sociálních služeb v Mnichově Hradišti a jeho obvodu obce s rozšířenou působností (ORP).

Zúčastnilo se 17 zástupců různorodých organizací. Účelem bylo vzájemné představení a případné navázání spolupráce. Sociální problematika je totiž komplexní oblast a řada lidí využívá několik sociálních služeb naráz. Je tedy potřeba, aby jednotliví poskytovatelé v ORP věděli, na které kolegy, kam a kdy se mohou obracet ve specifických situacích a kam případně mohou nasměrovat své klienty.

OBRAZEM: Dobrovolníci se psy vyrazili za pacienty na oddělení následné péče

Dobrovolníci se psy vyrazili za pacienty na oddělení následné péče. Foto: Klaudiánova nemocnice

Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice tradičně organizuje návštěvy canisasistenčních týmů u pacientů na oddělení následné péče (ONP). Před několika dny vyrazila skupinka do ONP Mnichovo Hradiště v Turnovské ulici. Pejsci zvládli pomazlit všechny pacienty i personál. Všem udělala psí návštěva velkou radost a pacienti tak na chvíli zapomněli na svá trápení.

Budova ONP Mnichovo Hradiště v Turnovské ulici je součástí Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Místní lidé ji znají spíše pod starším názvem „LDN“.

Peníze na obnovu cest, škol nebo knihoven. Obce mohou žádat o dotace na svůj rozvoj

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo téměř 2,4 miliardy korun na rozvoj malých a středních obcí v regionech. Peníze půjdou třeba na obnovu cest, škol nebo knihoven.

OBRAZEM: Dobrovolníci vyrazili s velikonoční nadílkou na oddělení následné péče

Dobrovolníci vyrazili s velikonoční nadílkou na oddělení následné péče. Foto: Klaudiánova nemocnice

Dobrovolníci z mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice vyrazili s velikonoční náladou i za pacienty z oddělení následné péče (dříve „LDN“) v Turnovské ulici v Mnichově Hradišti.

Poděkování patří také Klubu seniorů z Benátek nad Jizerou. Ten s nemocničním dobrovolnickým centrem úzce spolupracuje a vyrábí krásné dárky, které dobrovolníci rozdávají pacientům i personálu.

Zdravotnická škola v Mladé Boleslavi zve na seminář o péči o duševní zdraví a možnostech pomoci

Zdravotnická škola v Mladé Boleslavi zve na seminář o péči o duševní zdraví a možnostech pomoci

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná zdravotnická Mladá Boleslav zve zájemce na odborný seminář na téma Péče o duševní zdraví, možnosti pomoci, který se koná v pondělí 17. dubna od 16 hodin ve zdravotnické škole v ulici Boženy Němcové v učebně č. 7.

Lektorkou bude Pavlína Růžičková.

Organizátoři prosí o předběžné přihlášky na e-mailu hoferovahana@seznam.cz nebo na telefonu 326 327 144.

Naděje až do konce. V Domě Ludmila se bude promítat dokumentární film o ALS

Foto: Václav Hodina

Vladimír byl masérem české fotbalové reprezentace. Potetovaná rebelka Jára pracovala jako kuchařka. Alena byla laborantkou na patologii a Tomáš rozvíjel kadeřnickou praxi. Dnes je spojuje nemoc ALS – amyotrofická laterální skleróza. Léčba neexistuje. Průměrná délka dožití po stanovení diagnózy je 2–5 let. Časosběrný dokument o nemocných a o těch, kteří se o ně starají, je strhujícím příběhem plným humoru, lásky a odvahy užívat si života. Ve středu 19.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top