Klientům Fokusu se otevírá lepší přístup ke sportovním a kulturním aktivitám, ale také k nutričnímu poradenství

Klientům organizace Fokus se otevírá lepší přístup ke sportovním a kulturním aktivitám, ale také k nutričnímu poradenství. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Jedním z aktuálních cílů mladoboleslavské organizace Fokus, která se soustředí na péči o dlouhodobě duševně nemocné v našem okrese, je zlepšit začlenění klientů do společnosti.

Kniha kresleného humoru vozíčkáře z Bakova se dočkala dotisku

Kniha kresleného humoru vozíčkáře z Bakova se dočkala dotisku. Foto: Petr Novák

Před Vánocemi vyšla kniha celoživotní tvorby bakovského vozíčkáře a kreslíře humoru Jiřího Flekny (1959–2021) s názvem Když sranda vzniká v posteli. Vzhledem ke zpoždění dodávek materiálu bylo původně k dispozici pouze 100 výtisků, které zmizely jak mávnutím proutku. Před pár dny však z tiskárny dorazil dotisk, takže pokud knihu ještě nemáte, neváhejte s objednávkou.

Tříkrálový koncert v Bosni pomohl Davídkovi Koškovi z Mnichova Hradiště

Tříkrálový koncert v Bosni pomohl Davídkovi Koškovi z Mnichova Hradiště. Foto: obec Boseň

Sobota 8. ledna 2022 patřila v kostele sv. Václava v Bosni Tříkrálovému koncertu.

„Byly to krásné chvíle, plné pospolitosti. Veliké díky patří našim úžasným králům, skupině Rezekvítek a všem, kteří se koncertu zúčastnili,“ hodnotí koncert starostka obce Boseň Hana Maudrová.

Celkový výtěžek z Tříkrálové sbírky, ze sobotního koncertu a z vánočního zpívání, které se konalo v prosinci, dosáhl téměř 11 tisíc korun.

V sobotu se boseňským kostelem opět rozezní skupina Rezekvítek

V sobotu se boseňským kostelem opět rozezní skupina Rezekvítek. Foto: Radek Žďánský

V sobotu 8. ledna 2022 bude od 17 hodin kostel sv. Václava v Bosni patřit skupině Rezekvítek, která si připravila tříkrálový koncert.

Výtěžek z dobrovolného vstupného a tříkrálové sbírky bude věnován pro Davídka Koška z Mnichova Hradiště. Na akci budou dodržována platná vládní nařízení.

OBRAZEM: Vánoce v Domově Modrý kámen

Vánoce v Domově Modrý kámen. Foto: Domov Modrý kámen

Ne všichni mají to štěstí, že mohou být na Vánoce doma se svými rodinami. Týká se to především lidí v nemocnicích a zařízení sociálních služeb. Dobrovolníci, zaměstnanci se proto snaží svým klientům a pacientům Vánoce co nejvíce zpříjemnit.

Jak jsme již informovali, v Mnichově Hradišti Ježíšek zavítal na oddělení následné péče. Vánoční pohodu si ale užívají i klienti v sousední budově, v Domově Modrý kámen.

Klaudiánovou nemocnicí už chodí Ježíšek. Zavítal i na oddělení následné péče do Hradiště

Klaudiánovou nemocnicí už chodí Ježíšek. Zavítal i na oddělení následné péče do Hradiště. Foto: Klaudiánova nemocnice

Díky Dobrovolnickému centru mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice si mohou i pacienti, kteří musí zůstat hospitalizovaní během svátků, užít vánoční radosti. Dárky se dnes rozdávaly mimo jiné na oddělení následné péče (dříve „LDN“) v Mnichově Hradišti, které pod Klaudiánovu nemocnici spadá.

Po loňském úspěchu akce Hledáme ježíšky – plníme vánoční přání se opět uskutečnila sbírka dárků pro pacienty. Veřejnost na výzvu zareagovala velmi srdečně.

Vyšla kniha kresleného humoru vozíčkáře z Bakova

Vyšla kniha kresleného humoru vozíčkáře z Bakova

Máte rádi kreslený humor? A víte, že jeden kreslíř humoru žil v Bakově nad Jizerou?

Jiří Flekna (1959–2021) už sice od března letošního roku bohužel není mezi námi, ale právě vyšla kniha jeho celoživotní tvorby s názvem Když sranda vzniká v posteli. V posteli proto, že Jiří Flekna byl od mládí po těžkém úrazu ochrnutý. A právě v posteli se tedy odehrávala jeho tvorba.

Kniha obsahuje 130 vtipů a doplněna je řadou fotografií a zajímavostí z autorova života.

Křest knihy kresleného humoru vozíčkáře Jiřího Flekny se odkládá, k dostání bude ale ještě před Vánocemi

Křest knihy kresleného humoru vozíčkáře Jiřího Flekny se odkládá, k dostání bude ale ještě před Vánocemi

Kniha kresleného humoru Jiřího Flekny již každým dnem spatří světlo světa. Její křest, původně plánovaný na příští týden, je ale přesunut na období příznivější pro společné setkávání lidí.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top