Oddělení následné péče v Mnichově Hradišti hledá dobrovolníky

Oddělení následné péče v Mnichově Hradišti hledá dobrovolníky

Máte alespoň hodinu týdně čas? Chcete jej využít pro pomoc a potěšení druhých, a ještě získat neocenitelné zkušenosti? Oddělení následné péče v Mnichově Hradišti hledá dobrovolníky, kteří mají chuť věnovat svou pozornost a péči pacientům.

Pokud byste rádi pomohli, kontaktujte, prosím, koordinátorku Dobrovolnického centra Oblatní nemocnice Mladá Boleslav Zuzanu Kaftanovou na telefonním čísle 731 542 877 nebo na e-mailu dobrovolnik@onmb.cz.

Veselý jarmark na Zvířeticích podpoří lidi s handicapem

Veselý jarmark na Zvířeticích podpoří lidi s handicapem

V sobotu 4. září se na Zvířeticích koná Veselý jarmark. Jeho mottem je „zámek pomáhá“. Z výtěžku akce totiž bude pořízeno vybavení chráněného bydlení v Bakově nad Jizerou.

Návštěvníci se od 10 do 17 hodin mohou těšit na prodej regionálních produktů, výrobky chráněných dílen, ukázky lidových řemesel, dílničky pro děti i dospělé a soutěž o nejhezčí koláž.

Nebudou chybět ani vystoupení šermířské skupiny Modrýři, folkorního souboru Furiant a klientů Domova Pod Skalami Kurovodice.

Boseň ukončila sbírku pro Moravskou Novou Ves. Výtěžek je 125 tisíc korun

Boseň ukončila sbírku pro Moravskou Novou Ves. Výtěžek je 125 tisíc korun

V Bosni byla ukončena veřejná finanční sbírka na pomoc jižní Moravě, postižené ničivým tornádem. Obyvatelé Bosně a okolních obcí do této sbírky přispěli úctyhodnou částkou 125 tisíc korun. Výtěžek sbírky předá městys Moravská Nová Ves některé z místních postižených rodin. Zastupitelstvo obce Boseň také schválilo poskytnutí finančního daru ve výši 50 tisíc korun. Tyto peníze použije Moravská Nová Ves na obnovu obecního majetku. Obecní úřad Boseň upřímně děkuje všem, kteří se na pomoci postižené Moravě jakýmkoliv způsobem podíleli.

Dobrovolníci z Německa pomáhají v Geoparku UNESCO Český ráj

Zleva: Rudi, Blanka Nedvědická (ředitelka Geoparku Český ráj) a Leon. Foto Geopark Český ráj

Od poloviny května 2021 pobývají v Geoparku UNESCO Český ráj v rámci dobrovolnické činnosti v oblasti kultury dva studenti vyslaní Německou komisí pro UNESCO: Leon Brueggemann, student Univerzity aplikované vědy v Hamm-Lippstadtu se specializací Monitorování životního prostředí a forenzní chemie a Analýzy environmentálních a nebezpečných látek a Rudolph Lückert z Univerzity Bauhaus ve Výmaru se specializací Stavitelství a Vizuální komunikace. Jejich dobrovolnická práce se chýlí ke konci a níže zprostředkováváme jejich dojmy z pobytu v Geoparku Český ráj:

Dobrovolnice Bára Prokopová: Snažme se svět propojit a nedělat v něm zbytečně bariéry

Bára Prokopová. Foto: Josefína Vaňková

Bára Prokopová z Mnichova Hradiště stihla během „covidového“ období za rok a půl odmaturovat, dokončit první ročník vysokoškolského studia sociální práce a ještě v rámci možností působit jako dobrovolnice v Domově Modrý kámen a také v dětském domově v Mladé Boleslavi. Jak prožívala toto období? Co ji motivovalo k dobrovolnické práci a jaké má z ní pocity? Jak vnímá generační bariéru a proč doporučuje svým vrstevníkům kontakt se seniory? To vše se dozvíte v dalším z našich pravidelných sobotních rozhovorů.

Truhlář z Kněžmostu Jan Suske: Ke kamarádovu nápadu jet pomáhat na Moravu jsem se bez váhání přidal

Truhlář Jan Suske se přidal ke kamarádovu nápadu jet pomáhat na Moravu. Foto: Jan Suske

Situace po tornádu na Moravě není lhostejná ani lidem z Mnichovohradišťska. Mnozí posílají peníze či organizují sbírky a někteří vyrazili pomáhat i vlastníma rukama. Je mezi nimi i mladý truhlář z Kněžmostu Jan Suske.

Kdy se u vás zrodila myšlenka jet pomoct pomáhat na Moravu?
Ani to tak nebyla myšlenka moje, jako mého kamaráda Petra Černého. A já se k němu bez váhání přidal.

Organizátorka festiválku na podporu Moravy Jitka Bartošová: Ještě ten večer jsme se rozhodli pomoct

Bleskový festiválek na Solci 4. července 2021. Uprostřed moderátor Petr Kůsa, vlevo vedle něj Jitka Bartošová. Foto: Václav Fajta

V neděli 4. července ožila náves v Solci Bleskovým festiválkem na pomoc obci Hrušky. Podobných festiválků pro dobrou věc zažila už tato vesnice několik. I když zorganizování takové akce  je práce týmu několika desítek lidí, za vším stojí nápad Jitky Bartošové ze spolku Solínek, z. s., a SDH Solec - Malobratřice. Jak se takový festival organizuje a co dalšího spolek v Solci chystá?

Vozíčkář z Bakova chtěl vydat knihu kresleného humoru, ale osud rozhodl jinak. Pomůžete splnit jeho sen in memoriam?

Kresba: Jiří Flekna

Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou byl po těžkém úrazu páteře více než třicet let upoutaný na invalidní vozík. Přesto svůj život nevzdával. V roce 1984 začal kreslit vtipy. Publikoval je v časopisech a za sebou měl i řadu výstav na různých místech ČR. Vyvrcholením jeho tvorby měla být kniha kresleného humoru, na které již začal spolu s přáteli pracovat.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top