Chcete blíže poznat život handicapovaných? Přijďte na besedu s Kateřinou Maxovou do Veselé

V Domě Ludmila Kateřina Maxová besedovala již několikrát. Foto: Petr Novák

Spolek DMO POBYTY pořádá další akci osvětové kampaně „Nejsme z jiné planety“. Ve čtvrtek 30. června 2022 se od 13 hodin v Domě Ludmila ve Veselé u Mnichova Hradiště uskuteční beseda s Kateřinou Maxovou. Určená je nejen pro zaměstnance a klienty, ale i pro veřejnost.

Smyslem besedy i celé kampaně je ukázat, že i handicapovaní touží po svobodném životě, seberealizaci, zapojení do pracovního procesu a společenského života, tak jako zdraví lidé. A neměli bychom podléhat předsudkům vůči nim.

Do Dne zdraví a sociálních služeb v Mladé Boleslavi se zapojí i organizace z Mnichovohradišťska

Dne zdraví a sociálních služeb v Mladé Boleslavi v roce 2019. Foto: Petr Novák

Ve středu 22. června se v Mladé Boleslavi na prostranství před Bondy centrem od 10 do 16 hodin uskuteční v pořadí již druhý Den zdraví a sociálních služeb. Ten první se konal v roce 2019 a setkal se s kladným ohlasem veřejnosti. Den zdraví a sociálních služeb pořádá město ve spolupráci se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda. Zapojují se do něj i organizace z Mnichovohradišťska.

Fotbalový turnaj pomůže Milence Vokounové na úhradu laserových terapií

Nadační fond Marka Koštíře pořádá v sobotu 25. června druhý ročník fotbalového turnaje Memoriálu Marka Koštíře v Dolním Bousově. Letošním cílem je vybrat 120 tisíc korun pro Milenku Vokounovou, která má poškozený mozek následkem tonutí. Konkrétně se peníze vynaloží na úhradu deseti regenerativních laserových terapií, a tak napomohou ke zlepšení zdravotního stavu Milenky.

Dobrovolníci z našeho regionu získali ocenění Ministerstva vnitra

Nemocniční dobrovolníci nezahálejí ani v Mnichově Hradišti. Foto: Klaudiánova nemocnice

Regionální dobrovolnické centrum Středočeského kraje nominovalo Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice na Cenu DOBROvolnictví. Tu převzala v minulém týdnu koordinátorka dobrovolníků Zuzana Kaftanová během závěrečné konference Ministerstva vnitra k projektu Rozvoj dobrovolnictví v ČR.

V Liberci se konalo Mistrovství České republiky vodicích psů

V Liberci se konalo Mistrovství České republiky vodicích psů. Foto: spolek Život jde dál

V neděli 5. června 2022 se konalo v Liberci na náměstí Dr. E. Beneše Mistrovství České republiky ve výkonu vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové.

Mistrovství zahájil náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort sociálních věcí Petr Tulpa a primátor Liberce Jaroslav Zámečník, kteří nad akcí převzali záštitu a finančně ji podpořili.

Sociální pracovnice Zubatá patří jen do filmu. Jak funguje sociálně-právní ochrana dětí v Mnichově Hradišti?

Městský úřad v Mnichově Hradišti. Foto: Petr Novák

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Mnichově Hradišti, který vede Stanislava Picková, má dvě oddělení. Oddělení sociální práce má na starost všechny cílové skupiny od 18 let, veřejné opatrovnictví, prevenci bezdomovectví, sociálního vyloučení a poskytuje sociální poradenství, včetně sociálního šetření. Oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) zajišťuje a řeší sociálně-právní ochranu dětí, náhradní rodinnou péči a kuratelu pro děti a mládež. Především poslednímu jmenovanému oddělení budou věnovány následující řádky.

Liberecký Hospic sv. Zdislavy zve na benefiční podvečer

Liberecký Hospic sv. Zdislavy zve na benefiční podvečer

Liberecký Hospic sv. Zdislavy zve na Benefici pro hospic, která se uskuteční v pátek 17. června 2022 v 17.00 na nádvoří hospice (Pod Perštýnem 321/1, Liberec).

V programu benefice vystoupí místní umělci. Legendární Severáček, liberecký dětský sbor ZUŠ, se představí pásmem lidových písní. Písničkář Kuba Horák zazpívá i se svou dcerou. A nakonec vystoupí fenomenální mladý houslista, který začal dobývat světová pódia, Daniel Matejča.

Benefici bude provázet svým laskavým slovem Lucie Fürstová. Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek půjde na podporu hospice.

Mnichovo Hradiště čeká v sobotu 4. června Rodinný den

Mnichovo Hradiště čeká v sobotu 4. června Rodinný den

Mnichovohradišťský sportovní klub a spolek Žijeme pro Hradiště zvou po dvouleté pauze na Rodinný den v areálu MSK a tenisového klubu v sobotu 4. června 2022 od 13 hodin.

Akce je koncipována jako představení spolků, organizací a jednotlivců, kteří mají vazbu na město Mnichovo Hradiště, a bude i letos doplněna o zajímavé hosty.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top