V Mnichově Hradišti pozor na zákazy zastavení v ulicích 1. máje a Sokolovské. Platit budou po celou dobu stavby mostu ve směru na Mimoň

V Mnichově Hradišti pozor na zákazy zastavení v ulicích 1. máje a Sokolovské. Platit budou po celou dobu stavby mostu ve směru na Mimoň. Foto: město

Kvůli demolici mostu přes Jizeru na silnici II/268 (na hlavním tahu na Mimoň) byla začátkem prosince vyznačena objízdná trasa pro osobní i nákladní vozy. Zatímco nákladní doprava nad 7,5 tuny je vedena na Českou Lípu a Mimoň přes Mladou Boleslav, osobní doprava proudí přes centrum Mnichova Hradiště, a zejména během dopravní špičky tak částečně komplikuje dopravu. Právě vedení objízdné trasy přes město si žádá pravidelné kontroly parkování v ulicích 1. máje a Sokolovské ze strany městské policie.

Sokolovská ulice

Kvůli zdůraznění zákazu zastavení v ulici Sokolovská, který vyplývá z dopravní značky umístěné u křižovatky s ulicí 1. máje, byla naproti budově BIOS umístěna druhá značka zákazu zastavení. Objem dopravy, která ulicí proudí zejména před začátkem vyučování, neumožňuje ani to, aby tu rodiče vysazovali své ratolesti. Za tímto účelem mohou využít parkoviště u Družby.

Ulice 1. máje

V ulici 1. máje bylo instalováno dopravní značení zákaz zastavení kvůli zajištění bezpečnosti na objízdné trase. Zatímco při jízdě směrem na náměstí bylo ještě před vyznačením objízdné trasy možné při pravé straně ulice zaparkovat, aktuálně to možné není.

Objízdné trasy budou vyznačené po celou dobu, po kterou budou probíhat práce na stavbě mostu u Kofoly. Schválené jsou do konce října 2024.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top