Podještědské divadelní slavnosti nabídnou muzikál pro děti, inscenaci Semaforu a talk show Karla Šípa

Podještědské divadelní slavnosti nabídnou muzikál pro děti, inscenaci Semaforu a talk show Karla Šípa

Divadelní společnost Vojan a T. J. Sokol Proseč pod Ještědem připravují na podzim 2021 desátý ročník Podještědských divadelních slavností s programem pro děti i dospělé. Návštěvníci se tentokrát mohou těšit na tři představení.

Celou akci zahájí 2. října v sokolovně v Proseči pod Ještědem pohádkový muzikál Brouk Pytlík. Dospělým divákům je určena komedie s nečekaným rozuzlením domácí@štěstí.hned, kterou již několik let pravidelně uvádí pražské divadlo Semafor.

Herec Ota Jirák: Těší mě zdejší krajina

Foto: archiv Oty Jiráka

Ota Jirák je novou tváří našeho webu. Pochází z Debře a již řadu let žije v Neveklovicích. Kdo byli jeho rodiče a jak vzpomíná na svá školní léta? Kdy byl poprvé v budově mladoboleslavského divadla? A jaký podobný zážitek při natáčení se stal jemu i Rudolfu Hrušínskému?

Malíř, který pronikal k duši kraje. V muzeu byla zahájena výstava obrazů Josefa Marka

Mezi hosty vernisáže nechyběli malířovi synové s rodinami, bývalí žáci, kolegové a přátelé a samozřejmě zájemci o regionální kulturu a historii. Foto: Petr Novák

„Z jeho obrazů čteme pohledy člověka, který je tu doma, který neobdivuje jen povrch, ale proniká k povaze, k duši kraje, zná jej podrobně, prochodil cesty i stezky, to všechno jen proto, aby našel nejpravdivější tvář.“ To jsou slova Jaroslava Koloce, jednoho z čestných hostů na vernisáži obrazů mnichovohradišťského malíře a učitele Josefa Marka (1921–2009).

Tradiční Sousedská slavnost čeká Hradiště už příští týden

Tradiční Sousedská slavnost čeká Hradiště už příští týden. Ilustrační foto: Petr Novák

V sobotu 11. září od 10 do 23 hodin můžete v Hradišti na Masarykově náměstí a v Palackého ulici navštívit již 7. ročník Sousedské slavnosti, tradiční prezentace a vystoupení místních spolků.

Čeká na vás kvalitní hudební produkce, spousta dobrého jídla, pití a mnoho dalšího. Těšit se můžete na bleší trhy i módní přehlídku, přijede kamion mobilní zdravotní prevence, navštívit můžete stánky poskytovatelů sociálních služeb a bezpočtu různorodých organizací.

 

 

Ota Jirák se stal oficiální tváří portálu mnichovohradistsko.cz

Ota Jirák se stal oficiální tváří portálu mnichovohradistsko.cz. Foto: archiv Oty Jiráka

Zatímco mnohé děti se dnes seznamovaly s novými učiteli a spolužáky, my bychom vám chtěli představit nového patrona portálu mnichovohradistsko.cz. Vlastně jej dlouze představovat nemusíme. Stal se jím herec, moderátor, mim a výtvarník Ota Jirák.

Kouzelný konec prázdnin...

Foto: Radek Žďánský

Je mým dobrým zvykem, že „obrážím“ zajímavé akce v našem kraji a potom o nich referuji. Zvířetice jsou místem, jež jsem si oblíbil již v minulém životě, hlavně kvůli hradu a punk festivalu s hlavním tahákem, skupinou Veselí Koníci. Dnes, když se doba změnila, jak se změnila, stal se mým oblíbeným místem Hrnčířský dvůr o kus dál ve vesnici Zvířetice. Pořídil jsem pár obrázků z právě ukončené výstavy uměleckých řemesel, jiřin, begónií a mečíků. Byl jsem tam hned v pátek.

Obecní knihovna Kněžmost přichystala na září bohatý program pro děti i dospělé

Obecní knihovna Kněžmost přichystala na září bohatý program pro děti i dospělé. Foto: obec Kněžmost

Zábava i poučení, výlet i černý humor, program pro děti i seniory. To vše můžete zažít, pokud se v září zúčastníte některé z akcí, které připravila na září Obecní knihovna Kněžmost.

V neděli 5. září 2021 zve knihovna děti na pohádku divadla PUK Haló, Jácíčku.  Pohádka o velkém přátelství dvou malých kamarádů, zajíčka a veverky. V hodně pro děti ve věku 3–6 let.

15. září 2021 se uskuteční seniorský výlet na zámek Radim. Nutná je rezervace.

Veselý jarmark na Zvířeticích podpoří lidi s handicapem

Veselý jarmark na Zvířeticích podpoří lidi s handicapem

V sobotu 4. září se na Zvířeticích koná Veselý jarmark. Jeho mottem je „zámek pomáhá“. Z výtěžku akce totiž bude pořízeno vybavení chráněného bydlení v Bakově nad Jizerou.

Návštěvníci se od 10 do 17 hodin mohou těšit na prodej regionálních produktů, výrobky chráněných dílen, ukázky lidových řemesel, dílničky pro děti i dospělé a soutěž o nejhezčí koláž.

Nebudou chybět ani vystoupení šermířské skupiny Modrýři, folkorního souboru Furiant a klientů Domova Pod Skalami Kurovodice.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top