Hudební cyklus Rok na 4 doby v říjnu přivítá na zámku v Kosmonosích mezinárodně oceňované Trio Bohémo

Hudební cyklus Rok na 4 doby v říjnu přivítá na zámku v Kosmonosích mezinárodně oceňované Trio Bohémo

V rámci hudebního cyklu Rok na 4 doby se v pondělí 9. října od 19 hodin představí v jedinečném prostředí zámku v Kosmonosích mezinárodně oceňované Trio Bohémo, která vás zavede na hudební cestu plnou emocí a jedinečných melodií. 

Po třech letech se do Mladé Boleslavi vrátil festival netradičních divadelních forem Nadosah

Foto: Kateřina Suchanová

Po tříleté pauze se do ulic Mladé Boleslavi opět vrátil festival netradičních divadelních forem Nadosah – a na úspěšnou tradici oblíbené akce podařilo více než zdárně navázat. Celý festival byl i letos vzpomínkou na osobnost Borise Hybnera a jeho patronkou je herečka a režisérka Vanda Hybnerová. 

Hasiči, loutky, svatební šaty i sociální služby. Na Sousedské slavnosti se jako vždy představili aktivní lidé z různých oborů

Talentovaný divadelník a loutkoherec představil úplnou novinku, pohádkový příběh O bakovském orobinci. Foto: Petr Novák

Masarykovo náměstí a přilehlé ulice v Mnichově Hradišti se v sobotu 16. září po roce opět staly místem, které zaplnily desítky stánků. Konala se tradiční Sousedská slavnost. Opět se představily zdejší spolky, organizace a instituce, řemeslníci, kuchaři či výrobci. Na pódiu vystoupili umělci, zpěváci a sportovci a centrum města ožilo jedinečnou přátelskou atmosférou.

Festival Nadosah v Mladé Boleslavi nabídne bohatý program pro děti i dospělé

Festival Nadosah v Mladé Boleslavi nabídne bohatý program pro děti i dospělé

Ve středu 13. září byl v Mladé Boleslavi zahájen festival Nadosah. Potrvá až do soboty a nabídne řadu divadelních představení pro děti i dospělé, scénické čtení i doprovodný program.

Co čeká návštěvníky následující dny?

Farnost pořádá poutní zájezd na Příbramsko

Svatá Hora u Příbrami. Foto: Václav Bešťák / commons.wikimedia.org

Římskokatolická farnost pořádá v sobotu 23. září zájezd za církevními památkami. Cílem výletu bude Svatá Hora, barokní areál a poutní místo nedaleko Příbrami, dále premonstrátský klášter Milevsko a poutní areál Klokoty na Táborsku.

Zájemci se mohou hlásit u faráře Pavla Macha. Odjezd autobusu je naplánován na 7. hodinu od mnichovohradišťského kostela sv. Jakuba, v 7.30 bude možné přisednout na Komenského náměstí v Mladé Boleslavi. Návrat se předpokládá kolem 21. hodiny. Cena za dopravu činí 500 korun, dalších 140 korun by si účastníci měli připravit na vstupy.

Noc literatury v Mladé Boleslavi nabídne čtení v podání Dagmar Peckové, Ivany Chýlkové a dalších osobností

Noc literatury v Mladé Boleslavi nabídne čtení v podání Dagmar Peckové, Ivany Chýlkové a dalších osobností

Také letos se Městské divadlo Mladá Boleslav zúčastní Noci literatury, která se tetokrát koná ve středu 20. září.

Noc literatury přibližuje široké veřejnosti ukázky z nové tvorby evropských spisovatelů v podání známých hereckých osobností. Na šesti místech v Mladé Boleslavi si budete moct poslechnout úryvky z knižních novinek.

Těšit se můžete na Dagmar Peckovou, Ivanu Chýlkovou, Ivanu Nováčkovou, Jarmilu Vlčkovou, Ondřeje Lechnýře a Petra Mikesku.

Místa, kde se bude číst:

Ameriky na koupáku v Bukovně již tento víkend! Jaký je sobotní program?

Ameriky na koupáku v Bukovně již tento víkend! Jaký je sobotní program?

Občerstvení Route 66 a koupaliště Dolní Bukovina pořádá sraz amerických vozidel a motocyklů všeho věku.

Americká vozidla zavítají na koupaliště v Dolní Bukovině ve dnech 8.–10. září. Hlavní program je připraven na sobotu, viz přiložený plakátek.

Čekají vás stánky plné dobrého jídla a pití a organizátoři slibují, že každý si zde přijde na své.

Vstupné:

Večer literatury v Mnichově Hradišti opět nabídne zajímavé knihy. Číst budou David Vejražka, Helena Kaluhová, Jiřina Vodáková a Tomáš Vaněk

David Vejražka a večer literatury v Mnichově Hradišti v roce 2022. Foto: Petr Novák

Ve čtvrtek 14. září bude večer v Mnichově Hradišti patřit literatuře. Přijďte si poslechnout čtení úryvků ze čtyř opravdu zajímavých knih, které v nedávné době obohatily městskou knihovnu.

Čtyři knihy, čtyři časy, čtyři místa. Na stejném místě se bude čtyřikrát číst stejný úryvek – je tedy na vás, kde začnete, jakou trasu si zvolíte, o žádnou z knih nepřijdete.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top