Nové štítky na železničních přejezdech posílí bezpečnost a pomohou v lepší identifikaci místa

Nové štítky na železničních přejezdech posílí bezpečnost a pomohou v lepší identifikaci místa

Správa železnic začíná používat nové reflexní štítky s čísly přejezdů, které jsou lépe viditelné. V rámci pilotního projektu jimi osadí více než dvě desítky křížení ve Středočeském, v Plzeňském a Karlovarském kraji. Cílem je zlepšit identifikaci přejezdů a usnadnit tak orientaci řidičům v krizových situacích. Jde o konkrétní příspěvek k Mezinárodnímu dni bezpečnosti na přejezdech ILCAD, který připadá pravidelně na začátek června.

Z důvodu rekonstrukce v místní části Borovice dochází k dočasné změně autobusových linek 722 a 738

Autobus linky 738 v Mnichově Hradišti. Foto: Petr Novák

Z důvodu pokládky povrchů po rekonstrukci sítí v místní části Borovice dochází ke změně tras, zastávek a jízdního řádu na linkách č. 722 a 738.

Opatření ve středu 19. června a v sobotu 22. června:

Linka 722 nepojede přes zastávky Mukařov, Borovice a Horní Bukovina, Dolní Bukovina, koupaliště. Linka 738 nepojede přes Jivinu. Zastávka Mukařov,Borovice se přesouvá zhruba o 70 metrů na mostek ve směru k Horní Bukovině.

Opatření ve čtvrtek 20. června a v pátek 21. června:

Skončila oprava silnice I/16 mezi Obrubcemi a Obruby

Foto: ŘSD

V sobotu byl uveden do provozu opravený téměř 2,5 kilometru dlouhý úsek silnice I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby. Končí tak omezení v podobě kyvadlového provozu. Drobné dokončovací práce už dopravu výrazněji ovlivňovat nebudou.

Nová autobusová zastávka, rozkvetlé náměstí i vysázené keře v Rybním Dole. Technická četa v Bakově v květnu pilně pracovala

Foto: město Bakov nad Jizerou

V květnu technická četa města Bakov nad Jizerou instalovala novou autobusovou zastávku v ulici Pražská směrem na Mladou Boleslav. Druhá zastávka bude instalována v průběhu června. Před samotnou instalací bylo potřeba nejdříve vyřešit rozšíření chodníku.

Náměstí opět rozkvetlo pod rukama děvčat z technické čety města. Byly osázeny květináče a prostor kolem sv. Trojice, okna městského úřadu zdobí truhlíky s muškáty. Sázením to vše nekončí, pochopitelně je potřeba se o květiny starat, zalévat…

Digitalizace odboru dopravy šetří obyvatelům čas i peníze. Město spolupracuje s ministerstvem

Digitalizace odboru dopravy šetří obyvatelům čas i peníze. Město spolupracuje s ministerstvem

Mezi Městským úřadem Mnichovo Hradiště, konkrétně jeho odborem dopravy, a Ministerstvem dopravy ČR probíhá prakticky již od roku 2018 živá spolupráce. Ta se dosud týkala například zavádění digitálních fotografií a podpisů, elektronických žádostí o řidičský průkaz nebo elektronických podání žádostí na úseku agendy vozidel.

Stavba úseku cyklostezky Greenway Jizera mezi Veselou a Bakovem by měla být zahájena v roce 2026

Součástí Greenway Jizera bude i nedávno otevřená lávka přes Jizeru u Kofoly. Foto: Petr Novák

Středočeský kraj chce při dobudování cyklostezky Greenway Jizera spolupracovat s Bakovem nad Jizerou. Konkrétně jde o výstavbu stezky mezi pískovnou Veselá a Bakovem. Krajští radní doporučili zastupitelstvu uzavření smlouvy.

Tatra v Českém ráji nabídne přehlídku nádherných veteránů i na Masarykově náměstí

Tatra v Českém ráji nabídne přehlídku nádherných veteránů i na Masarykově náměstí

V sobotu 15. června zve Tatra Veteran Car Club Semily do Turnova na start 28. ročníku jízdy historických motocyklů a automobilů s názvem „Tatra v Českém ráji“. Trasa jízdy povede i přes Mnichovo Hradiště, kde je plánovaná zastávka na Masarykově náměstí.

Stavba mostu propojila oba břehy Jizery, cesta na Mimoň se otevře do konce listopadu

Foto: město Mnichovo Hradiště

Stavební společnost OHLA ŽS, která od loňského roku realizuje nový silniční most přes Jizeru na Klášter a dále na Mimoň na silnici II/268, měla v úterý 4. června náročný den. Na stavbě probíhalo betonování posledního mostního pole, a to úseku nad korytem Jizery. Nový most se na rozdíl od svého předchůdce z 80. let obejde bez opěry v říčním korytě.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top