Krajská správa a údržba silnic plánuje opravit Branžežskou ulici v Kněžmostu a úsek silnice II/268 z Hradiště na Klášter

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Středočeský kraj se chce pustit do opravy řady krajských silnic, včetně těch v našem regionu. Radní ve čtvrtek 22. února schválili projektové záměry a jejich zařazení do investičního Zásobníku akcí 2021+. Žádat na ně bude dotace z Evropské unie (IROP, ITI) i Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Pakliže je dostane, může kraj po dokončení přípravy okamžitě začít se stavebními pracemi.

Parkoviště v areálu školy ve Studentské ulici začíná sloužit i veřejnosti

Parkoviště v areálu školy ve Studentské ulici začíná sloužit i veřejnosti

Pracovníci města Mnichovo Hradiště se v letošním roce hodlají zaměřit na dopravní situaci v ulicích kolem ZŠ Studentská a gymnázia. Protože v okolí škol bývá obtížné nalézt parkovací místo a řidiči v exponovaných časech parkují, kde se dá, dojednalo vedení města s ředitelem základní školy pro návštěvníky už nyní možnost využívat školní parkoviště.

Přestavba mimoúrovňové křižovatky D10 Kosmonosy jde podle plánu, aktuálně se pracuje na výztužích opěr mostu

Foto: ŘSD

Před půl rokem byla zahájena přestavba mimoúrovňové křižovatky D10 Kosmonosy. Jak informovalo Ředistelství silnic a dálnic (ŘSD), práce pokračují podle harmonogramu a aktuálně neovlivňují provoz na dálnici D10.

V pondělí jeďte do Prahy raději vlakem. Kvůli protestům zemědělců se očekává dopravní kolaps

V pondělí jeďte do Prahy raději vlakem. Kvůli protestům zemědělců se očekává dopravní kolaps

V pondělí 19. února se v Praze uskuteční protestní akce zemědělců, které dle předpokladů výrazně zkomplikují dopravu v Praze i na příjezdových trasách do ní. Kromě shromáždění techniky před Ministerstvem zemědělství organizátoři nově oznámili také záměr dalšího shromáždění před Úřadem vlády. Praha a Středočeský kraj proto vyzývají obyvatele, aby tento den do metropole, pokud možno, automobily vůbec nejezdili. Ideální je využít pro cestu do Prahy vlak.

Město plánuje zopakovat měření hluku u dálnice D10

Město plánuje zopakovat měření hluku u dálnice D10

Na podzim loňského roku se uskutečnilo měření hluku v okolí dálnice D10, jehož iniciátorem bylo město Mnichovo Hradiště. Měření probíhalo v režii akreditované Laboratoře hluku Pudis na třech místech – v Přestavlcké ulici a v okrajových částech Veselé a Olšiny. Výsledky tohoto měření však naznačily, že protihluková opatření nejsou nutná.

Jezdíte autem do Prahy? D10 u Brandýsa čekají celonoční uzavírky kvůli výměně železničního mostu

Foto: mapy.cz

Správa železnic se letos pustí do výměny železničního mostu na trati Čelákovice – Neratovice, který u Brandýsa nad Labem překonává jeden z nejvytíženějších úseků dálnice D10. Stavební práce na trati omezí provoz. Zmizí odstavné pruhy a proběhnou dvě úplné noční uzavírky.

Blíží se zklidnění dopravy v centru Turnova? ŘSD chystá přeložku silnice II/283, dnes odpoledne se k návrhu může vyjádřit veřejnost

Zdroj: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) čeká v pondělí 12. února další důležitý krok ve snaze vybudovat novou přeložku krajské silnice II/283 mezi plánovanou kapacitní silnicí I/35 z Turnova do Jičína ke křižovatce Zelený háj.

V pondělí 12. února v 16 hodin v turnovském Kulturním centru Střelnice proběhne takzvané veřejné projednání, kde mohou vznést připomínky jak dotčené osoby, tak veřejnost. Veřejné projednání je povinnou součástí celého procesu povolování stavby, poznatky z něj jsou součástí posudku o vlivu stavby na životní prostředí.

Ulice Víta Nejedlého se promění v městský bulvár

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Po šesti letech příprav a loňských zásazích správců sítí do jejich zařízení se v Mnichově Hradišti letos rozběhne kompletní revitalizace ulice Víta Nejedlého. Největší letošní investiční akce, kterou město koordinuje společně se Středočeským krajem, bude stát více než 60 milionů korun a potrvá dva roky. Během nich se z široké ulice stane vkusně upravený městský bulvár lemovaný stromy a pásy zeleně.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top