Senioři z Mladoboleslavska se v červnu vydají na výlet na Kleť a do Českých Budějovic. Přidejte se k nim

Senioři z Mladoboleslavska se v červnu vydají na výlet na Kleť a do Českých Budějovic. Přidejte se k nim

Mladoboleslavský spolek Senioři nejen sobě zve zájemce z Mnichovohradišťska na červnový výlet, na který vypravuje autobus s možností nástupu v Mnichově Hradišti, Veselé a Bakově nad Jizerou.

Znovuobjevený malíř z LIAZu Zdeněk Finke z Bakova bude mít výstavu v Galerii Konírna

Zdroj: město Bakov nad Jizerou

V období oslav a vzpomínek na mnichovohradišťský LIAZ přispívá i Galerie Konírna ZUŠ Mnichovo Hradiště zajímavou výstavou. Jsou to obrazy, které vytvořil za svého života Zdeněk Finke, pracující 40 let v LIAZu jako dělník, seřizovač a technický kontrolor.

Dubnová opatření v souvislosti s ptačí chřipkou byla zrušena

Dubnová opatření v souvislosti s ptačí chřipkou byla zrušena. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Krajská veterinární správa rozhodla o ukončení mimořádných veterinárních opatření nařízených 5. dubna v souvislosti s výskytem ptačí chřipky v Židněvsi. Ochranné pásmo sahalo i do některých obcí na Mnichovohradišťsku.

Vzhledem k tomu, že uplynulo období stanovené zákonem, chovatelů drůbeže a dalšího ptactva v našem okolí se již žádná opatření netýkají.

Bakov chystá v místních ulicích několik změn v dopravním značení

Bakov chystá několik změn v dopravním značení v místních ulicích. Foto: město Bakov nad Jizerou

Na základě doporučení komise bezpečnosti a veřejného pořádku schválili radní v Bakov nad Jizerou několik změn v dopravním značení v místních ulicích.

Zóna s předností zprava a omezením rychlosti se rozšíří do Svatojánské a Čapkovy ulice (navazující na novou zástavbu v lokalitě Na Výsluní) a do Krátké, Spojovací a Slunečné ulice. Na křižovatkách Svatojánské ulice s Pražskou a Čapkovy a Boleslavskou bude umístěno dopravní značení Zóna s dopravním omezením.

Hasiči v Bakově pálili čarodějnice

Hasiči v Bakově pálili čarodějnice. Foto: SDH Bakov nad Jizerou

V předvečer 1. máje neboli o filipojakubské noci je tradicí na spoustě míst v České republice pálit ohně. Od vzniku tradice po současnost se mnoho zvyků změnilo. Dříve se stavěly vatry pouze na kopcích a naši předci věřili, že je oheň magický a zajistí jim ochranu a prosperitu. Dnes je tato tradice hlavně příležitostí k setkávání s rodinou, sousedy, přáteli… A nejinak tomu bylo i v bakovském volnočasovém areálu.

Hasiči a hasičky se školili na téma ochrany obyvatelstva

Hasiči a hasičky se školili na téma ochrany obyvatelstva. Foto: SDH Bakov nad Jizerou

V sobotu 15. dubna se pod záštitou Okresního sdružení hasičů (rady represe) konalo školení v Dobšíně-Kamenici. Akce se zúčastnili i zástupci SDH Bakov nad Jizerou – dva osmnáctiletí hasiči, kteří se aktivně připravují, aby posílili tamní výjezdovou jednotku, a dvě hasičky (víc žen se nezúčastnilo).

Školení bylo zahájeno panem Červinkou, který všechny účastníky informoval, jaký je program a jaké zásady by se během akce měly dodržovat.

Okresní kolo soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže zná své vítěze. Do krajského kola se probojoval Antonín Bureš z SDH Bakov nad Jizerou

Okresní kolo soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže zná své vítěze. Do krajského kola se probojoval Antonín Bureš z SDH Bakov nad Jizerou

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo pro rok 2022/2023 soutěž pro mládež do 18 let s tématem Integrovaný záchranný systém

Zúčastnit se jí mohly děti organizované ve školských a mimoškolských zařízeních, jako jsou například mateřské školy, základní školy nebo skautské oddíly, a také kolektivy sborů dobrovolných hasičů.

Spolek seniorů se vypraví do západních Čech za historií loutek a letadel

Foto: Muzeum loutek Plzeň

Mladoboleslavský spolek Senioři nejen sobě zve zájemce z Mnichovohradišťska na květnový výlet, na který vypravuje autobus s možností nástupu v Mnichově Hradišti, Veselé a Bakově nad Jizerou.

Výlet do Plzně a do Zruče u Plzně se skuteční ve čtvrtek 4. května 2023. Odjezd v 7.00 z Mnichova Hradiště od zdravotního střediska, v 7:30 z Mladé Boleslavi od Domu kultury. Další možnost nástupu i výstupu je na zastávkách Mnichovo Hradiště, Veselá a Bakov nad Jizerou, Pražská.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top