Jaký byl květen bakovských strážníků a jak doporučují lidem připravit se na léto

Foto: Městská police Bakov nad Jizerou

Květen nám venku krásně rozkvetl, ale připravil nám aprílové počasí – teplo namíchané s „májovými“ deštíky. V Bakově nad Jizerou se tomto období se strážníci mimo jiné zaměřili i na parkování ve městě s důrazem na parkování na chodnících a na zelených volných prostranstvích. 

V Bakově je až do září uzavřena Družstevní ulice

V Bakově je až do září uzavřena Družstevní ulice

Od 17. června do 15. září je v Bakově nad Jizerou uzavřena Družstevní ulice. Důvodem je celková rekonstrukce povrchu komunikace.

Po dobu stavby bude ulice Pionýrů zprůjezdněna ve směru od křižovatky s ulicí Palackého (kde je nyní umístěna značka zákaz odbočení vpravo a následně zákaz vjezdu všech vozidel).

Nová autobusová zastávka, rozkvetlé náměstí i vysázené keře v Rybním Dole. Technická četa v Bakově v květnu pilně pracovala

Foto: město Bakov nad Jizerou

V květnu technická četa města Bakov nad Jizerou instalovala novou autobusovou zastávku v ulici Pražská směrem na Mladou Boleslav. Druhá zastávka bude instalována v průběhu června. Před samotnou instalací bylo potřeba nejdříve vyřešit rozšíření chodníku.

Náměstí opět rozkvetlo pod rukama děvčat z technické čety města. Byly osázeny květináče a prostor kolem sv. Trojice, okna městského úřadu zdobí truhlíky s muškáty. Sázením to vše nekončí, pochopitelně je potřeba se o květiny starat, zalévat…

V sobotu 8. června povede naším okolím Veteránský okruh

Zdroj: veteranskyokruh.cz

V sobotu 8. června povede naším okolím Veteránský okruh, který je nástupcem oblíbené akce Veteránem pod Bezdězem.

Centrem srazu bude nově Volnočasový areál Bakov nad Jizerou, odkud bude vyrážet orientační jízda.

Trasu orientační jízdy i doprovodný program najdete na plakátcích níže nebo na www.veteranskyokruh.cz.

 

Blíží se Noc kostelů 2024: Unikátní památky, hudební vystoupení i komentované prohlídky

Kostel sv. Filipa a Jakuba ve Všeni. Foto: Petr Novák

Římskokatolická farnost – děkanství Mnichovo Hradiště zve v pátek 7. června od 18 do 22 hodin na otevření kostelů v Mnichově Hradišti a okolí pro širokou veřejnost. Představí se vám klenoty sakrálního dědictví od románského slohu po pseudogotiku. Obdržíte papírového průvodce a razítko.

Mnichovo Hradiště, děkanský kostel sv. Jakuba

Hasiči se zdokonalovali v plnění bambi vaku. Zúčastnily se i jednotky z Mnichovohradišťska

Foto: HZS Středočeského kraje

V úterý 28. května dopoledne proběhla na letišti v Mladé Boleslavi praktická odborná příprava zaměřená na letecké hašení požárů a plnění závěsného vaku (takzvaného bambi vaku). 

Bambi vak je integrovaný protipožární systém, který slouží k hašení požárů v podvěsu. Jedná se o nádobu v podobě vaku, která je zavěšena na laně pod vrtulníkem. Výhodou je, že jej lze plnit přímo z vodní hladiny, a tak se nemusí vrtulník vracet pokaždé na základnu.

Bakovští dobrovolní hasiči se školili v první pomoci

Foto: SDH Bakov nad Jizerou

V neděli 12. května se výjezdová jednotka dobrovolných hasičů v Bakově nad Jizerou školila na téma první pomoc. Školením provedl a přítomné proškolil zdravotník ZZS Libereckého kraje David Matoušek. Má k hasičům i konkrétně k těm bakovským blízko i proto, že je jejich člen.

Školení se zúčastnili i profesionální hasiči a zároveň nejen členové výjezdové jednotky, ale i zastupitelé města Václav Grünwald a Jan Pelech.

V sobotu můžete navštívit úpravnu vody na Rečkově i čistírny odpadních vod v Mladé Boleslavi. VaK pořádá den otevřených dveří

Úpravna vody na Rečkově. Foto: VaK Mladá Boleslav

V sobotu 25. května od 9 do 15 hodin pořádá společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav (VaK) den otevřených dveří. Navštívit můžete čistírny odpadních vod v Mladé Boleslavi a úpravnu vody na Rečkově.

Prohlídka úpravny vody Rečkov se koná při příležitosti jejího 50. výročí. Zároveň budou zpřístupněny čistírny odpadních vod v Mladé Boleslavi v Podlázkách a v Neuberku.

Pracovníci VaK zájemcům vysvětlí funkci objektů a odpoví na dotazy.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top