Blíží se zklidnění dopravy v centru Turnova? ŘSD chystá přeložku silnice II/283, dnes odpoledne se k návrhu může vyjádřit veřejnost

Zdroj: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) čeká v pondělí 12. února další důležitý krok ve snaze vybudovat novou přeložku krajské silnice II/283 mezi plánovanou kapacitní silnicí I/35 z Turnova do Jičína ke křižovatce Zelený háj.

V pondělí 12. února v 16 hodin v turnovském Kulturním centru Střelnice proběhne takzvané veřejné projednání, kde mohou vznést připomínky jak dotčené osoby, tak veřejnost. Veřejné projednání je povinnou součástí celého procesu povolování stavby, poznatky z něj jsou součástí posudku o vlivu stavby na životní prostředí.

Nová silnice má být 6,25 kilometru dlouhá a přinesla by především úlevu pro centrum Turnova. Tranzitní doprava do Semil, Jilemnice či Lomnice nad Popelkou dosud musí přes historické centrum Turnova. Denně tu projede přes 15 tisíc aut.

Silnice by začínala u plánované mimoúrovňové křižovatky Žernov, končila by za křižovatkou silnic Zelený háj u Hořenska. Silnice je navržena jako 9,5 metru široká. Na šesti kilometrech musí silnice překonat zhruba 100 metrů převýšení. Sloužila by jako přivaděč k silnici I/35.

Dokumentace k plánované silnici je dostupná veřejnosti.

Ke zmírnění hluku v centru Turnova by měla přispět také změna povrchu z kostek na speciální asfalt v ulici 5. května.

Zdroj: zdopravy.cz

 

Obce: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top