Krajská správa a údržba silnic plánuje opravit Branžežskou ulici v Kněžmostu a úsek silnice II/268 z Hradiště na Klášter

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Středočeský kraj se chce pustit do opravy řady krajských silnic, včetně těch v našem regionu. Radní ve čtvrtek 22. února schválili projektové záměry a jejich zařazení do investičního Zásobníku akcí 2021+. Žádat na ně bude dotace z Evropské unie (IROP, ITI) i Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Pakliže je dostane, může kraj po dokončení přípravy okamžitě začít se stavebními pracemi.

Den zdraví pro ženy v Mladé Boleslavi nabídne zdarma bohatý program a preventivní vyšetření

Den zdraví pro ženy v Mladé Boleslavi nabídne zdarma bohatý program a preventivní vyšetření

Klaudiánova nemocnice společně se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda a Škoda Auto pořádá počtvrté Den zdraví pro ženy. Vstup na všechny přednášky a preventivní akce jsou opět zdarma. Den zdraví pro ženy se uskuteční v sobotu 16. března od 10 do 16 hodin v zaměstnanecké jídelně v areálu mladoboleslavské nemocnice (vstup do budovy G – interna z Laurinovy ulice).

Vydejte se na výlet do Krkonoš za řemesly i na zámek

Vydejte se na výlet do Krkonoš za řemesly i na zámek

Zima už pomalu předává vládu jaru, a to znamená jediné. Blíží se první výlet, který pro tento rok připravil spolek Senioři nejen sobě. Už jste někdy navštívili Podkrkonoší? Březnový výlet nás totiž zavede právě do tohoto kouzelného koutu Libereckého kraje. Na své si přijdou nejen senioři.

Naše putování započne v obci Poniklá, která vás zaujme přehlídkou tradiční rukodělné tvorby v Muzeu krkonošských řemesel. Firma Rautis, jež zde sídlí, vás potom nechá nahlédnout do procesu tvorby světoznámých perličkových ozdob, které zdobily už stromky našich babiček.

Přestavba mimoúrovňové křižovatky D10 Kosmonosy jde podle plánu, aktuálně se pracuje na výztužích opěr mostu

Foto: ŘSD

Před půl rokem byla zahájena přestavba mimoúrovňové křižovatky D10 Kosmonosy. Jak informovalo Ředistelství silnic a dálnic (ŘSD), práce pokračují podle harmonogramu a aktuálně neovlivňují provoz na dálnici D10.

V pondělí jeďte do Prahy raději vlakem. Kvůli protestům zemědělců se očekává dopravní kolaps

V pondělí jeďte do Prahy raději vlakem. Kvůli protestům zemědělců se očekává dopravní kolaps

V pondělí 19. února se v Praze uskuteční protestní akce zemědělců, které dle předpokladů výrazně zkomplikují dopravu v Praze i na příjezdových trasách do ní. Kromě shromáždění techniky před Ministerstvem zemědělství organizátoři nově oznámili také záměr dalšího shromáždění před Úřadem vlády. Praha a Středočeský kraj proto vyzývají obyvatele, aby tento den do metropole, pokud možno, automobily vůbec nejezdili. Ideální je využít pro cestu do Prahy vlak.

Město plánuje zopakovat měření hluku u dálnice D10

Město plánuje zopakovat měření hluku u dálnice D10

Na podzim loňského roku se uskutečnilo měření hluku v okolí dálnice D10, jehož iniciátorem bylo město Mnichovo Hradiště. Měření probíhalo v režii akreditované Laboratoře hluku Pudis na třech místech – v Přestavlcké ulici a v okrajových částech Veselé a Olšiny. Výsledky tohoto měření však naznačily, že protihluková opatření nejsou nutná.

Potřebujete sociální péči, ale přitom chcete zůstat doma? Spokojený domov má volné kapacity na Mnichovohradišťsku a Mladoboleslavsku

Potřebujete sociální péči, ale přitom chcete zůstat doma? Spokojený domov má volné kapacity na Mnichovohradišťsku a Mladoboleslavsku

Staráte se o své staré rodiče či prarodiče? Potřebujete si občas něco zařídit, nakoupit nebo prostě jen „vypnout“ a odpočinout si, ale není nikdo, kdo by se mezitím o Vašeho blízkého postaral? Nebo sami cítíte, že Váš věk s sebou již přináší určitá omezení? Hůře se Vám samotnému obléká, nejste si jisti zvládnutím hygieny, neodvážíte se sejít sami po schodech nebo jít ven na procházku? Nechcete se kvůli snížené soběstačnosti stěhovat ze svého domácího prostředí do domova pro seniory nebo jiného zařízení? 

Co dělají Korejci, když napadne první sníh? Cestovatelská beseda odpověděla na spoustu otázek, příští týden se bude opakovat

Proč se v Soulu nechovají zvířata? Jaký je rozdíl mezi KIMCHI a MOCHI? Jakou hodnotu má korejská tisícovka? Co se v zemi dodržuje při stolování a s čím se servíruje HOTDOG? Jaké je v Soulu nejčastější příjmení a kolik je tam PARKŮ? Dá se tam platit mobilem? Co tamní obyvatelé dělají, když napadne první SNÍH? Kolik stojí v Koreji MÁSLO? Jak tam probíhají zkoušky na vysokou školu? A jak se liší tamní písmo či oděv od písma a oděvů v Japonsku a Číně?

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top