Dolnokrupská fara má znovu otevřeno

Hostinec U Tesařů v Dolní Krupé zve na oldies party

Hostinec U Tesařů v Dolní Krupé zve na oldies party

V Hostinci U Tesařů (Dolní Krupá čp. 74) se v pátek 5. dubna od 19 hodin koná oldies party. Hrát se budou hity 70. a 80. let. Kdo přijde ve stylovém oblečení, dostane welcome drink.

Velikonoce na faře v Dolní Krupé již tento týden! Program potěší děti i dospělé

Velikonoce na faře v Dolní Krupé již tento týden! Program potěší děti i dospělé

Fara v Dolní Krupé je sice od října do dubna zavřená, s Velikonocemi ovšem přichází příležitost ji alespoň na jeden den otevřít. Připomínáme, že na tradičním velikonočním setkání v sobotu 16. března od 14 hodin si budete moct připomenout staré zvyky, recepty a hry. 

Na programu je bravení vajíček, pletení pomlázek, hry a výstava výtvarných prací dětí z MŠ Dolní Krupá. Otevřené budou také dvě stále expozice – o životě na faře a zaniklých obcích Ralska. 

 

Velikonoce na faře v Dolní Krupé: Připomeňte si staré zvyky, recepty a hry

Fara v Dolní Krupé. Foto: Petr Novák

Fara v Dolní Krupé je sice od října do dubna zavřená, s Velikonocemi ovšem přichází příležitost ji alespoň na jeden den otevřít. Na tradičním velikonočním setkání v sobotu 16. března od 14 hodin si budete moct připomenout staré zvyky, recepty a hry. Otevřené budou také dvě stále expozice – o životě na faře a zaniklých obcích Ralska. 

Expozice Život na faře ukazuje místnosti vybavené dobovým nábytkem přibližují zázemí hospodyně, černou kuchyni, farní kancelář, byt faráře a inspekční pokoj.

Dolní Krupou čeká v sobotu tradiční Svatováclavské posvícení

Fara v Dolní Krupé. Foto: Petr Novák

Obec Dolní Krupá ve spolupráci s Muzeem Mladoboleslavska zve na tradiční Svatováclavské posvícení v sobotu 30. září od 14 hodin na návsi před farou.

Návštěvníky čeká drobný stánkový prodej, koláče, občerstvení, točené pivo, medovina, tvůrčí dílna pro děti i pro dospělé, naučný program pro zvídavé děti, prohlídky fary, hudební doprovod. 

Středočeský kraj chystá obnovu areálu fary v Dolní Krupé

Fara v Dolní Krupé. Foto: Petr Novák

Rada Středočeského kraje schválila vyhlášení veřejné zakázky na rekonstrukci historické hospodářské budovy v areálu fary v Dolní Krupé. Otevření pro veřejnost je plánováno na září 2024. Náklady na rekonstrukci jsou odhadovány na 5,6 milionu korun. V další fázi kraj chystá kraj také revitalizace přilehlé zahrady.

Objekt barokní roubené fary s přilehlou hospodářskou budovou a zahradou v Dolní Krupé je zapsanou kulturní památkou.

Uzavírky silnic dočasně ruší některé autobusové zastávky v Mladé Boleslavi a Dolní Krupé

Uzavírky silnic dočasně ruší některé autobusové zastávky v Mladé Boleslavi a Dolní Krupé. Ilustrační foto: Petr Novák

Cestující do Mladé Boleslavi a do Dolní Krupé se musí v nejbližích dnech připravit na omezení vyvolaná uzavírkami silnic.

Od 22. července do 6. srpna budou z důvodu úplné uzavírky třídy Václava Klementa v Mladé Boleslavi mezi Škoda Muzeem a Jaselskou ulicí změněny jízdní řády autobusových linek PID.

Pro všechny linky budou zrušeny zastávky:

Fara v Dolní Krupé zve v sobotu na fotografický workshop

Fara v Dolní Krupé zve v sobotu na fotografický workshop

Fara v Dolní Krupé je letos otevřená už od května, a to vždy ve středu, sobotu a neděli. Kromě běžných prohlídek si i v letošní sezóně připravila speciální programy. A jedním z nich je 24. června od 14 hodin fotografický workshop.

S fotografkou Janou Turkovou si návštěvníci vyzkoušejí fotografovat přírodu, památky i lidi. Nebudete k tomu potřebovat žádnou speciální techniku, stačí vytáhnout z kapsy mobil a začít lovit objekty, děje a okamžiky.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top