Koupaliště v Kněžmostu v pátek zahájí sezonu

Koupaliště v Kněžmostu v pátek zahájí sezonu

V pátek 14. června v 10 hodin se poprvé v letošní sezoně otevřou brány kněžmostského koupaliště. V dalších dnech bude otevřeno denně do 10 do 19 hodin. Za nepříznivého počasí se otevírací doba může lišit.

Pro návštěvníky koupaliště, kteří využívají permanentky a chtějí chodit plavat i mimo otevírací dobu, jsou připraveny k zakoupení přístupové čipy. Vstup na koupaliště je možný pouze brankou, kterou otevřete právě čipem. Čip je nepřenosný a každý vstup bude zaznamenán. Čipy budou vydávány pouze od 18 let věku.

V sobotu 8. června povede naším okolím Veteránský okruh

Zdroj: veteranskyokruh.cz

V sobotu 8. června povede naším okolím Veteránský okruh, který je nástupcem oblíbené akce Veteránem pod Bezdězem.

Centrem srazu bude nově Volnočasový areál Bakov nad Jizerou, odkud bude vyrážet orientační jízda.

Trasu orientační jízdy i doprovodný program najdete na plakátcích níže nebo na www.veteranskyokruh.cz.

 

Blíží se Noc kostelů 2024: Unikátní památky, hudební vystoupení i komentované prohlídky

Kostel sv. Filipa a Jakuba ve Všeni. Foto: Petr Novák

Římskokatolická farnost – děkanství Mnichovo Hradiště zve v pátek 7. června od 18 do 22 hodin na otevření kostelů v Mnichově Hradišti a okolí pro širokou veřejnost. Představí se vám klenoty sakrálního dědictví od románského slohu po pseudogotiku. Obdržíte papírového průvodce a razítko.

Mnichovo Hradiště, děkanský kostel sv. Jakuba

Hasiči se zdokonalovali v plnění bambi vaku. Zúčastnily se i jednotky z Mnichovohradišťska

Foto: HZS Středočeského kraje

V úterý 28. května dopoledne proběhla na letišti v Mladé Boleslavi praktická odborná příprava zaměřená na letecké hašení požárů a plnění závěsného vaku (takzvaného bambi vaku). 

Bambi vak je integrovaný protipožární systém, který slouží k hašení požárů v podvěsu. Jedná se o nádobu v podobě vaku, která je zavěšena na laně pod vrtulníkem. Výhodou je, že jej lze plnit přímo z vodní hladiny, a tak se nemusí vrtulník vracet pokaždé na základnu.

Obec Kněžmost představila nové logo a vizuální identitu

Obec Kněžmost představila nové logo a vizuální identitu

Pryč jsou časy, kdy ve firmách a institucích tvořily grafiku sekretářky v běžných kancelářských programech. Moderní doba si žádá přehlednost, profesionalitu a vizuální jednotnost. A tomuto trendu se přizpůsobují i obce.

Proto i Kněžmost představil nový vizuální styl, který vytváří komplexní systém jednotné vizuální identity obce. Vizuální identita slouží k jednotné komunikaci směrem od obce, ale i opačným směrem díky jasnému odlišení od ostatních měst a obcí.

Nový styl brzy ozvláštní tiskoviny, reklamní předměty, webové stránky a další materiály.

Silnice mezi Kněžmostem a Koprníkem už je opět průjezdná

Silnice mezi Kněžmostem a Koprníkem už je opět průjezdná. Foto: mapy.cz

Silnice III/27614 mezi Kněžmostem a Koprníkem, která byla z důvodu frézování a pokládky asfaltu na vozovce uzavřena, je od čtvrtka 23. května již plně průjezdná.

Na autobusových linkách 714 a 736 opět platí běžné jízdní řády.

Tento víkend zahajují provoz turistické cyklobusy

Tento víkend zahajují provoz turistické cyklobusy

V sobotu 25. května opět zahájí provoz cyklobus linky 997 (CYK2 Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště – Kněžmost – Sobotka). V souvislosti s tím dojde i ke změnám jízdního řádu linky 714. 

Přepravu cyklobusem a na jízdním kole lze kombinovat s cestováním vlaky, které umožnují přepravu jízdních kol. Cestování cyklobusem lze také kombinovat s dalšími cyklobusy, jejichž přehled najdete například na tomto webu.

Štěpán Tuček a Natálie Vyhlídalová zavítají do Kněžmostu s představením Jsou to jen děti

Štěpán Tuček a Natálie Vyhlídalová zavítají do Kněžmostu s představením Jsou to jen děti

Rodák z našeho regionu Štěpán Tuček spolu s hereckou kolegyní Natálií Vyhlídalovou si připravili dramatizaci prózy, v níž slavná rocková zpěvačka a básnířka vzpomíná na životní přátelství s nejprovokativnějším fotografem druhé poloviny minulého století Robertem Mapplethorpem.

Představení Jsou to jen děti pořádá Obecní knihovna Kněžmost a zhlédnout ho můžete ve čtvrtek 30. května od 18 hodin v areálu AgroVation (Nádražní 114, Kněžmost). Vstupné je 200 korun.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top