Koncert pro tebe na Malé Skále propojí umělce různých žánrů

Koncert pro tebe na Malé Skále propojí umělce různých žánrů. Zdroj: lafabrica.cz

Unikátní projekt, ve kterém se na jednom pódiu sejdou herci i hudebníci, se chystá v sobotu 4. září 2021 od 18.30 hodin v amfiteátru La Skala na Malé Skále. Všechny propojilo nadšení pro věc a básně módní návrhářky Marie Staré. Ta je známá díky svým originálním módním kouskům s folklorními motivy.

Rodačka z Mladé Boleslavi Marie Stará žije už řadu let v Poděbradech, poslední dobou tráví mnoho času na své usedlosti právě na Malé Skále, kde v sobě objevila další dar. Jehly a nitě na čas vyměnila za pero a papír a napsala svou první básnickou sbírku.

„Inspirací se mi stala magická příroda okolí Suchých skal v Českém ráji. Básnická sbírka zrcadlí mé niterní pocity, životní prožitky, očekávání, zklamání i touhy,“ vysvětluje Marie Stará.

Původně si básně psala jen pro sebe a brala je jako formu psychohygieny. Když je ale dala přečíst pár lidem, setkala se s pozitivním ohlasem a dostala nabídku, že by je herci mohli zarecitovat i divákům. Právě to byl prvopočátek projektu Koncert pro tebe. Na jednom pódiu se během večera vystřídá několik tváří. Recitovat bude Gabriela Filippi, herečka, vizionářka a zakladatelka Léčivého divadla, dále Sylvie Krupanská, herečka třikrát nominovaná na cenu Thálie, jejíž domovskou scénou je brněnské Divadlo Husa na provázku, a Zdeněk Hruška, herec a dabér, jehož angažmá je v současnosti pražské Divadlo Na Jezerce. Recitál hudebně doprovodí Barbora Štilcová Plachá, přední česká harfistka mladé generace vystupující s významnými orchestry po celém světě a Patrik Kee, multiinsrumentalista, skladatel, zpěvák a mistr hudební improvizace.

„Spojením nádherných tónů harfy, syntezátoru a zpěvu vzniknou přímo na jevišti zcela ojedinělé skladby, které doprovodí básnický recitál přednesený z úst mistrů svého oboru. Básně tak ožijí netradiční formou pod širým nebem maloskalského amfiteátru La Skala,“ popisuje Marie Stará, co se na pódiu odehraje.

Celým večerem bude provázet moderátorka Petra Krmelová. Vstupenky lze zakoupit na www.lafabrika.cz, k dispozici budou i na místě.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top