Přestavba mimoúrovňové křižovatky D10 Kosmonosy jde podle plánu, aktuálně se pracuje na výztužích opěr mostu

Foto: ŘSD

Před půl rokem byla zahájena přestavba mimoúrovňové křižovatky D10 Kosmonosy. Jak informovalo Ředistelství silnic a dálnic (ŘSD), práce pokračují podle harmonogramu a aktuálně neovlivňují provoz na dálnici D10.

Hudební cyklus Rok na 4 doby v říjnu přivítá na zámku v Kosmonosích mezinárodně oceňované Trio Bohémo

Hudební cyklus Rok na 4 doby v říjnu přivítá na zámku v Kosmonosích mezinárodně oceňované Trio Bohémo

V rámci hudebního cyklu Rok na 4 doby se v pondělí 9. října od 19 hodin představí v jedinečném prostředí zámku v Kosmonosích mezinárodně oceňované Trio Bohémo, která vás zavede na hudební cestu plnou emocí a jedinečných melodií. 

U Mladé Boleslavi vyroste další silnice, propojí automobilku s průmyslovou zónou Plazy

Trasa silnice od D10 do průmyslové zóny Plazy. Foto: Středočeský kraj

Středočeský kraj chce do konce příštího roku postavit další silnici v okolí Mladé Boleslavi, která má odlehčit od velkého provozu způsobeného zásobováním automobilky Škoda Auto. Povede od dokončovaného mostu Laurina & Klementa přes dálnici D10 do průmyslové zóny Plazy.

Krajští radní tento týden odsouhlasili uzavření smlouvy o spolupráci mezi Krajskou správou a údržbou silnic a investory v této oblasti, společnostmi Škoda Auto a Arvalis ze skupiny D+D devolopera Petra Dědka. Předmětem smlouvy je koordinace rozvoje průmyslových zón v Kosmonosech.

Z důvodu rekonstrukce silnice mezi Ralskem a Dolní Krupou bude dočasně změněn jízdní řád autobusů z Mimoně do Mladé Boleslavi

Z důvodu rekonstrukce silnice mezi Ralskem a Dolní Krupou bude dočasně změněn jízdní řád autobusů z Mimoně do Mladé Boleslavi

Od pondělí 17. dubna do pátku 28. dubna bude dočasně změněn jízdní řád autobusové linky 427 (Mimoň – Ralsko – Mnichovo Hradiště – Mladá Boleslav) z důvodu dokončení rekonstrukce silnice II/268 mezi Ralskem a Dolní Krupou.

Na lince dochází k časovým změnám odjezdů spojů až o 5 minuty, zároveň se ruší zastávka Dolní Krupá, u lípy. Autobusy budou jezdit objízdnou trasou přes vojenské lesy a Rokytou.

Další etapa rekonstrukce křižovatky v Kosmonosech opět mění autobusové jízdní řády. Dotčeny jsou linky vedoucí přes Kněžmost

Další etapa rekonstrukce křižovatky v Kosmonosech opět mění autobusové jízdní řády

Z důvodu další etapy rekonstrukce křižovatky Stakorské a Boleslavské ulice v Kosmonosech budou od úterý 4. dubna až do 31. říjnad jezdit autobusové linky 714 (Mladá Boleslav – Kněžmost – Sobotka) a 736 (Mladá Boleslav – Kněžmost – Dolní Bousov) podle výlukového jízdního řádu.

Proměna D10 u Kosmonos se blíží. Nejvýhodnější nabídku podala společnost Eurovia

Proměna D10 u Kosmonos se blíží. Nejvýhodnější nabídku podala společnost Eurovia. Foto: ŘSD

Společnost Eurovia CS podala nejvýhodnější nabídku pro stavbu nové mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Kosmonosy. Ta je na hlavní trase pro zásobování Škody Auto po dálnici D10. O zakázku usiluje osm firem a sdružení.

„Nabídky se posuzují ekonomickým hodnocením, kde důležitým aspektem je doba pro zprovoznění. Nejvýhodnější nabídku podala společnost Eurovia CS za 736 milionů korun bez DPH a dobou pro zprovoznění 409 dní,“ uvedl na Twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Odhadovaná cena byla 730 milionů korun bez DPH.

Těžba v přírodní rezervaci na Babě se musí přehodnotit, rozhodla Česká inspekce životního prostředí

Těžba v přírodní rezervaci na Babě se musí přehodnotit, rozhodla Česká inspekce životního prostředí. Foto: ČSOP Klenice

Česká inspekce životního prostředí dala za pravdu Českému svazu ochránců přírody (ČSOP) Klenice a dalším stěžovatelům v případů kácení stromů v přírodní rezervaci Vrch Baba u Kosmonos. Inspekce také vydala doporučení, jak postupovat.

Jak ovlivní rekonstrukce křižovatky v Kosmonosech autobusové linky směrem na Kněžmost a Mnichovo Hradiště?

Křižovatka v Kosmonosech. Foto: mapy.cz

O rekonstrukci křižovatky Stakorské a Boleslavské ulice v Kosmonosech, která započne v pondělí 6. března, jsme již informovali. V souvislosti s uzavírkou bude upraven také provoz některých autobusových linek.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top