Liberecká knihovna se chystá na Veletrh dětské knihy

Liberecká knihovna se chystá na Veletrh dětské knihy. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com
Liberecká knihovna se chystá na Veletrh dětské knihy
Liberecká knihovna se chystá na Veletrh dětské knihy

Devatenáctý ročník Festivalu dětského čtenářství, který pořádá Sdružení pro veletrhy dětské knihy, se od 1. do 3. června uskuteční v Liberci. Ústředním místem konání festivalu, na němž vystoupí známí spisovatelé a ilustrátoři dětských knih, bude Krajská vědecká knihovna. Právě tam se uskuteční besedy a workshopy s předními českými tvůrci dětských knih, například s Ivonou Březinovou, Martinem Vopěnkou a mnoha dalšími.

„Festival dětského čtenářství je v České republice unikátní akce, podporující vztah dětí ke knihám a čtení. Když se nenaučí číst v dětství a nestane se z toho návyk a pouto, které vede děti ke čtení jako nutné a vítané součásti života, obtížně to dohánějí později. Projeví se to negativně na slovní zásobě a způsobu vyjadřování. A samozřejmě je čtení velmi důležitý předpoklad pro získávání rozhledu a schopnosti orientovat se ve světě kolem nás,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Pořadatelé po diváky uchystali například divadelní představení Ronja, dcera loupežníka či Kouzelník Eňo Ňuňo. Vyzkoušet mohou také literární pětiboj, který účastníky provede po festivalových místech. Po celou dobu konání festivalu budou mít návštěvníci knihovny možnost prohlédnout si a zakoupit knihy z produkce menších nakladatelů, kteří se věnují dětské literatuře.

„Kde jinde uspořádat setkání s knihami a autory než právě v knihovně. Za knihovnu proto velmi vítáme možnost být součástí této unikátní akce, která má v Liberci tradici. Těšíme se na všechny malé i velké návštěvníky a věříme, že si odnesou spoustu hezkých zážitků a inspirace ke čtení,“ řekla ředitelka knihovny Dana Petrýdesová. 

V Oblastní galerii se uskuteční výtvarné workshopy, v Kině Varšava pak děti shlédnou divadelní představení divadla Kejklíř a scénické čtení Listování. Na náměstí Dr. E. Beneše bude probíhat festival deskových her GRYF a výtvarný happening pro všechny, kteří mají chuť tvořit a hrát si. Podrobné informace o programu a nabídce festivalu zájemci naleznou na webových stránkách www.veletrhdetskeknihy.cz.

Liberecká knihovna se chystá na Veletrh dětské knihy

Liberecká knihovna se chystá na Veletrh dětské knihy

Obce: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top