Po třech letech se do Mladé Boleslavi vrátil festival netradičních divadelních forem Nadosah

Foto: Kateřina Suchanová

Po tříleté pauze se do ulic Mladé Boleslavi opět vrátil festival netradičních divadelních forem Nadosah – a na úspěšnou tradici oblíbené akce podařilo více než zdárně navázat. Celý festival byl i letos vzpomínkou na osobnost Borise Hybnera a jeho patronkou je herečka a režisérka Vanda Hybnerová. 

Porodnice nabízí novou službu. Rodičky může doma navštívit porodní asistentka nebo dětská sestra

Porodní asistentka Martina Picková, členka týmu, který bude zajišťovat novou službu. Foto: Klaudiánova nemocnice

Klaudiánova nemocnice opět rozšiřuje svoji nabídku pro ženy po porodu. Mladoboleslavská porodnice nově nabízí rodičkám během šestinedělí návštěvu porodní asistentky či dětské sestry v jejich domácím prostředí. Tato služba je plně hrazena ze zdravotního pojištění (jedna návštěva) a je určená přednostně maminkám, které rodily v Mladé Boleslavi a bydlí do 30 kilometrů od tohoto města.

Festival Nadosah v Mladé Boleslavi nabídne bohatý program pro děti i dospělé

Festival Nadosah v Mladé Boleslavi nabídne bohatý program pro děti i dospělé

Ve středu 13. září byl v Mladé Boleslavi zahájen festival Nadosah. Potrvá až do soboty a nabídne řadu divadelních představení pro děti i dospělé, scénické čtení i doprovodný program.

Co čeká návštěvníky následující dny?

Noc literatury v Mladé Boleslavi nabídne čtení v podání Dagmar Peckové, Ivany Chýlkové a dalších osobností

Noc literatury v Mladé Boleslavi nabídne čtení v podání Dagmar Peckové, Ivany Chýlkové a dalších osobností

Také letos se Městské divadlo Mladá Boleslav zúčastní Noci literatury, která se tetokrát koná ve středu 20. září.

Noc literatury přibližuje široké veřejnosti ukázky z nové tvorby evropských spisovatelů v podání známých hereckých osobností. Na šesti místech v Mladé Boleslavi si budete moct poslechnout úryvky z knižních novinek.

Těšit se můžete na Dagmar Peckovou, Ivanu Chýlkovou, Ivanu Nováčkovou, Jarmilu Vlčkovou, Ondřeje Lechnýře a Petra Mikesku.

Místa, kde se bude číst:

Pacienty v mladoboleslavské nemocnici navštívil kůň. Chystá se i na oddělení následné péče do Hradiště

Pacienty v mladoboleslavské nemocnici navštívil kůň. Foto: Klaudiánova nemocnice

Mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice patří již šestnáct let mezi nemocnice, které mají velmi aktivní dobrovolnické centrum. To nyní rozšířilo své aktivity. Svoji zooterapii rozšířilo o další zvíře: ke canisterapeutickým týmům se přidal terapeutický kůň Sagi. Ten navštívil pacienty oddělení následné péče poprvé ve středu 6. září. Projekt byl rozšířen díky organizaci Asistenční jednorožec z.s.

Na D10 u Bezděčína vzniká přímý sjezd od Prahy na Nymburk a Mělník, hotovo by mělo být již v září

Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Výstavba přímé větve v prostoru mimoúrovňové křižovatky s dálnicí D10 u Mladé Boleslavi – Bezděčína dostává jasné obrysy.  Během pouhých 13 týdnů zde vzniká dílo, které motoristům ušetří čas a dopravu udělá přehlednější i bezpečnější.

U Mladé Boleslavi vyroste další silnice, propojí automobilku s průmyslovou zónou Plazy

Trasa silnice od D10 do průmyslové zóny Plazy. Foto: Středočeský kraj

Středočeský kraj chce do konce příštího roku postavit další silnici v okolí Mladé Boleslavi, která má odlehčit od velkého provozu způsobeného zásobováním automobilky Škoda Auto. Povede od dokončovaného mostu Laurina & Klementa přes dálnici D10 do průmyslové zóny Plazy.

Krajští radní tento týden odsouhlasili uzavření smlouvy o spolupráci mezi Krajskou správou a údržbou silnic a investory v této oblasti, společnostmi Škoda Auto a Arvalis ze skupiny D+D devolopera Petra Dědka. Předmětem smlouvy je koordinace rozvoje průmyslových zón v Kosmonosech.

Primář Jiří Janovský: Obor následné péče vyžaduje širší znalosti

Primář Jiří Janovský: Obor následné péče vyžaduje širší znalosti. Foto: Klaudiánova nemocnice

Klaudiánova nemocnice má dnes dvě oddělení následné péče: jedno se nachází v areálu nemocnice v Mladé Boleslavi a druhé v městské budově v Mnichově Hradišti v Turnovské ulici. Co se v oboru následné péče změnilo za posledních 30 let? Jaké výhody pro lékaře přináší práce na tomto oddělení? Proč už neexistuje zkratka LDN? A jak funguje pobočka geriatrické ambulance na mnichovohradišťské poliklinice? O tom všem hovořil primář oddělení následné péče Jiří Janovský v rozhovoru pro Klaudiánovu nemocnici.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top