Dobrovolníci rozšiřují zooterapii. Králík Ládík potěší i pacienty v Hradišti

Dobrovolníci rozšiřují zooterapii. Králík Ládík potěší i pacienty v Hradišti

Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice, které se věnuje i pacientům oddělení následné péče v Mnichově Hradišti, úspěšně využívá v rámci svých programů canisterapii. V loňském roce přijeli za pacienty poprvé kůň a poník. V minulosti spolupracovali například i s kočkami. Novinkou je kuniterapie – odborná terapie za přítomnosti králíka.

Nemocniční lékárna v Mladé Boleslavi bude ve středu 8. května držet pohotovost

Nemocniční lékárna v Mladé Boleslavi bude ve středu 8. května držet pohotovost

Ve středu 8. května je státní svátek, ve který jsou zavřena velká nákupní centra. Nemocniční lékárna v Mladé Boleslavi bude proto držet pohotovost pro náš region.

Lékárna Klaudiánovy nemocnice se nachází u hlavního vchodu na třídě Václava Klementa a 8. května bude mít otevřeno od 8 do 16 hodin.

„Bystrý vtip, jasný rozum a hlavně – žádné ohledy“. Městské divadlo Mladá Boleslav uvede Gogolovy Hráče

Městské divadlo Mladá Boleslav uvede Gogolovy Hráče. Foto: MDMB

V mladoboleslavském divadle soubor propadl hazardu. Netřeba se bát, naštěstí jen v rámci chystané nové inscenace, kterou tentokrát budou Hráči od Nikolaje Vasiljeviče Gogola. Jedná se už o druhou komedii od ruského autora, kterou má mladoboleslavské divadlo na repertoáru. Tou první je slavný satirický Revizor, který měl premiéru v roce 2018.

Jednotky OBU urychlují průjezd vozidel IZS Mladou Boleslaví

Uvedení jednotek se zúčastnili zástupci všech zainteresovaných složek. Foto: Petr Novák

Nemocnice i složky IZS postupně vybavují své vozy speciálními palubními jednotkami OBU (On-board unit), které zajistí bezproblémový průjezd křižovatkami v Mladé Boleslavi. Slavnostní představení nových jednotek se konalo v pondělí 15. dubna v areálu Hasičského záchranného sboru v Mladé Boleslavi.

Lékárna Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi bude na Velikonoční pondělí držet pohotovost

Lékárna Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi bude na Velikonoční pondělí držet pohotovost

Lékárna mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice u hlavního vchodu na třídě Václava Klementa bude držet na Velikonoční pondělí pohotovost. Otevřeno zde bude od 8 do 16 hodin.

Nemocniční lékárna vždy drží pohotovost ve dnech, kdy mají nákupní centra a obchody zavřeno z důvodu státních svátků. V pátek 29. března je nemocniční lékárna uzavřena (otevřena jsou nákupní centra s lékárnami).

V sobotu 30. března bude mít mladoboleslavská nemocniční lékárna běžnou otevírací dobu od 8 do 12 hodin.

Malíř Jaroslav Najman: Můj první dotyk s okolím Mnichova Hradiště byl už před narozením

V současnosti Jaroslav Najman žije v Domově Modrý kámen v Mnichově Hradišti. Foto: Petr Novák. Foto: archiv Jaroslava Najmana

Jaroslav Najman se narodil 14. července 1936 v Mladé Boleslavi. V letech 1963–1995 byl vedoucím výtvarného ateliéru při Domu kultury v Mladé Boleslavi. Zde vznikl též základ tvůrčí skupiny VLNA, kterou spoluzakládal. O tom a mnohém dalším vyprávěl v rozhovoru pro Paměť národa. Náš rozhovor se zaměřuje především na vztah Jaroslava Najmana k Mnichovohradišťsku. Na které osobnosti místního kulturního života vzpomíná? Co má společného s kapličkou v Drhlenách?

Ekocentrum Klenice zve na sázení stromků do Kněžmostu a další akce v regionu

Foto: ČSOP Klenice

Ekocentrum Klenice připravilo na začátek jara mnoho zajímavých akcí.

21. března od 14 do 18 hodin, Den vody, Ekocentrum Klenice
Vůbec poprvé centrum oslaví ve svých nově zrekonstruovaných prostorách Mezinárodní den vody. Bude připomenuta nenahraditelnost vody pro nás, pro krajinu, pro naši budoucnost. Hlavním sponzorem akce je společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav. Vstupné dobrovolné. Můžete se těšit na přednášky:

Uvažujete o práci u hasičů? Přijďte se podívat do Mladé Boleslavi na náborový den

Ilustrační foto: Petr Novák

Hasičský záchranný sbor (HZS) Mladá Boleslav pořádá 21. března od 14 do 16 hodin na centrální stanici v Mladé Boleslavi (Laurinova 1370) náborový den.

Zájemci o službu u HZS zde dostanou důležité informace, budou si moci prohlédnout stanici a techniku, vyzkouší si disciplíny fyzických testů. S sebou si vezměte plavky a sportovní oděv.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top