Mladoboleslavští policisté upozorňují na zvyšující se počet podvodů, jejichž obětmi jsou senioři

Ilustrační foto: Policie ČR

O tom, že podvodníků stále více přibývá, jsou vynalézavější a neštítí se ničeho, ani okrást seniory, se bohužel přesvědčila osmaosmdesátiletá seniorka z Mladé Boleslavi. Tu ve čtvrtek 28. října 2021 ve večerních hodinách telefonicky kontaktoval neznámý muž a pod smyšlenou legendou z ženy vylákal 90 tisíc korun.

Seniorce sdělil, že její syn způsobil dopravní nehodu, při které zranil tři osoby včetně jednoho dítěte, a že pokud za syna zaplatí úplatek ve výši 90 tisíc korun, lékař v nemocnici nenahlásí nehodu na policii. Dále ji muž do telefonu informoval, že její syn má prokousnutý jazyk, proto s ní nemůže komunikovat po telefonu přímo on.

Seniorka proto z obavy o syna, aby neměl nějaké nepříjemnosti, hned druhý den peníze vybrala. Slovensky hovořící muž si pak pro ně přijel a odjel s nimi neznámo kam. Žena až následně zjistila, že se jednalo o podvod, oznámila to synovi a ten událost nahlásil na policii.

Policisté v posledních dnech zaznamenali několik obdobných případů, kdy se pod stejnou legendou snaží podvodníci zejména ze starších lidí vylákat peníze.

„Touto cestou bychom chtěli na všechny apelovat, aby podobným historkám nevěřili, vždy se spojili s členy své rodiny a pravdivost informací si ověřili a následně celou událost nahlásili na policii. Nikdy nedávejte peníze cizím osobám, abyste se i vy nestali obětí podvodníků,“ zdůrazňuje policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Zároveň by lidé měli v tomto duchu poučit své starší členy rodiny.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top