Muzejní noc v sokolovně již tento pátek: seznámení s historií, hrané scénky a nahlédnutí do skrytých míst budovy

Město zvýšilo cenu parkovného na náměstí a u Družby

Parkoviště u Družby. Foto: město Mnichovo Hradiště

Dnešním dnem vstoupila v platnost nová nařízení města Mnichovo Hradiště, která mimo jiné navyšují ceny parkovného na dvojnásobek. První půlhodina na náměstí a první hodina na parkovišti u Družby (křižovatka Lidické a Turnovské ulice) však stále zůstává nezpoplatněná. Ceny se zvyšují s ohledem na inflaci a snahu, aby doba parkování v centru města byla co nejkratší.

Hasiči, loutky, svatební šaty i sociální služby. Na Sousedské slavnosti se jako vždy představili aktivní lidé z různých oborů

Talentovaný divadelník a loutkoherec představil úplnou novinku, pohádkový příběh O bakovském orobinci. Foto: Petr Novák

Masarykovo náměstí a přilehlé ulice v Mnichově Hradišti se v sobotu 16. září po roce opět staly místem, které zaplnily desítky stánků. Konala se tradiční Sousedská slavnost. Opět se představily zdejší spolky, organizace a instituce, řemeslníci, kuchaři či výrobci. Na pódiu vystoupili umělci, zpěváci a sportovci a centrum města ožilo jedinečnou přátelskou atmosférou.

Instalace trojice radarů se odkládá, město bude zakázku soutěžit znovu

Instalace trojice radarů se odkládá, město bude zakázku soutěžit znovu

V roce 2021 proběhl na několika místech v ORP Mnichovo Hradiště monitoring dopravy, jehož výsledky poukázaly na místy až překvapivou míru nedodržování maximální povolené rychlosti.

V pátek čeká hoškovické letiště 5. ročník Dětského dne NATO. Na své si přijdou i zájemci o práci u hasičů

V pátek čeká hoškovické letiště 5. ročník Dětského dne NATO. Na své si přijdou i zájemci o práci u hasičů

Stejně jako v minulých letech, i tento rok sdružení WAYPOINT MH, za podpory města Mnichovo Hradiště, Letiště Mnichovo Hradiště, organizace NATO a dalších sdružení, pořádá Dětský den NATO. Letos jde už o 5. ročník.

Cílem neziskového sdružení WAYPOINT MH je zatraktivnění přilehlé oblasti letiště Mnichovo Hradiště a podpora regionálních sportovních a rekreačních aktivit.

Farnost pořádá poutní zájezd na Příbramsko

Svatá Hora u Příbrami. Foto: Václav Bešťák / commons.wikimedia.org

Římskokatolická farnost pořádá v sobotu 23. září zájezd za církevními památkami. Cílem výletu bude Svatá Hora, barokní areál a poutní místo nedaleko Příbrami, dále premonstrátský klášter Milevsko a poutní areál Klokoty na Táborsku.

Zájemci se mohou hlásit u faráře Pavla Macha. Odjezd autobusu je naplánován na 7. hodinu od mnichovohradišťského kostela sv. Jakuba, v 7.30 bude možné přisednout na Komenského náměstí v Mladé Boleslavi. Návrat se předpokládá kolem 21. hodiny. Cena za dopravu činí 500 korun, dalších 140 korun by si účastníci měli připravit na vstupy.

Zemřela Marie Kučerová, bývalá profesorka mnichovohradišťského gymnázia

Zemřela Marie Kučerová, bývalá profesorka mnichovohradišťského gymnázia

V pátek 8. září 2023 odešla po krátké nemoci ve věku 89 let Marie Kučerová, roz. Železná.

Paní profesorku Kučerovou pamatují mnozí jako profesorku mnichovohradišťského gymnázia, kde učila v letech 1957–1991. Vzpomínat na ni ale budou nejen její žáci. Byla významnou osobností našeho města.

Týden od 16. do 22. září bude v Mnichově Hradišti oslavou pěšího pohybu. Budete i vy či vaši blízcí chodit Pěšky do školy?

Týden od 16. do 22. září bude v Mnichově Hradišti oslavou pěšího pohybu. Budete i vy či vaši blízcí chodit Pěšky do školy?

Výzvu Pěšky do školy odstartujeme symbolicky během Sousedské slavnosti Zažít Hradiště jinak v sobotu 16. září. Akce vznikla v České republice před 17 lety, aby ukázala, co se stane s veřejným prostorem, když patří více než autům lidem a jejich fantazii. A letošní ročník Sousedské slavnosti v Mnichově Hradišti je jakýmsi návratem ke kořenům – k menšímu komunitnímu rozměru a původní myšlence.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top