Dnes začala uzavírka mostu směrem na Mimoň

Dnes začala uzavírka mostu na Mimoň. Foto: ŘSD

Během noci a dnešního rána byla vyznačena objízdná trasa a právě začíná avizovaná uzavírka mostu přes Jizeru na silnici II/268 mezi Mnichovým Hradištěm a Klášterem Hradiště nad Jizerou. Dopravní omezení na hlavním tahu ve směru na Mimoň si vyžádá nejprve demolice stávajícího mostu a následně výstavba mostu nového. Krajská investice úsek uzavře na dva roky – uzavírka je plánovaná do 31. října 2024.

Středočeský kraj podpoří paliativní a hospicovou péči. Poskytovatelé těchto služeb mohou v lednu žádat o dotaci

Středočeský kraj podpoří paliativní a hospicovou péči. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Celkem 7 milionů korun bude v rozpočtu Středočeského kraje v příštím roce vyčleněno na dotace ze Středočeského Humanitárního fondu v rámci tematického zadání Zdravotnictví. Částku v pondělí schválilo krajské zastupitelstvo.

Nová brožura vás vezme na výpravu po rozhlednách a vyhlídkových místech Českého ráje

Nová brožura vás vezme na výpravu po rozhlednách a vyhlídkových místech Českého ráje

Sdružení Český ráj vydalo na podzim novou tiskovinu – Rozhledny a vyhlídky Českého ráje. Materiál stručně představuje 14 známých rozhleden z celého regionu a zmiňuje také skalní vyhlídky, hradní a zámecké vyhlídky z ochozů či věží a nevynechá ani místa dalekých rozhledů.

Začíná advent, policisté budou více v ulicích

Ilustrační foto: město Mnichovo Hradiště

Policisté stejně jako každý rok v souvislosti s adventem a vánočními svátky budou dohlížet na bezpečnost občanů a na klidný průběh těchto týdnů. 

Telegraficky z jednání rady města: Probírala se rekonstrukce Klubu, výměna svítidel i cena za vytápění

Část Rady města Mnichovo Hradiště. Ilustrační foto: Václav Vopat

Souhrn z jednání rady města Mnichovo Hradiště, které se konalo v pondělí 28. listopadu:

Dobíjecí stanice: Na město se obrátila společnost ČEZ s žádostí o pronájem městských pozemků, na kterých by ČEZ rád vybudoval dobíjecí stanice pro elektromobily. Jedná se o dvě lokality – na parkovišti za hotelem U Hroznu a na parkovišti za zámkem. Celkem hodlá ČEZ realizovat šest dobíjecích míst. Rada dala tomuto záměru zelenou.

V sobotu pozor při vstupu do lesů v okolí Podolí. Myslivci pořádají naháňku

V sobotu pozor při vstupu do lesů v okolí Podolí. Myslivci pořádají naháňku. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Myslivecký spolek U Obůrky v Podolí upozorňuje návštěvníky lesů, že v sobotu 3. prosince v době od 8 do 15 hodin bude pořádat naháňku na černou zvěř v lokalitách okolo Hněvousic, Sychrova, Podolí, Kruhů a Hradce.

Veřejnost by měla v tento den omezit vstup do uvedených lokalit.

Z důvodu nedostatku lékařů byla v Mnichově Hradišti zrušena kožní ambulance. Pacienti musí do Mladé Boleslavi

Z důvodu nedostatku lékařů byla v Mnichově Hradišti zrušena kožní ambulance. Pacienti musí do Mladé Boleslavi. Ilustrační foto: archiv redakce

Z důvodu nedostatku plně atestovaných kožních lékařů byla zrušena kožní ambulance, kterou provozovala Klaudiánova nemocnice na poliklinice v Mnichově Hradišti. Pacienti z Mnichovohradišťska mohou plně využít ambulancí v areálu nemocnice v Mladé Boleslavi. Ty nadále přijímají nové pacienty, a to i přesto, že stoupá počet pacientů nejen z Mladoboleslavska, ale i z okolních regionů, kde jsou postupně rušeny soukromé kožní ambulance.

V prosinci vás v mnichovohradišťském kině čeká nový Avatar, silvestrovské promítání a film s besedou o úžasném výkonu nevidomého sportovce

V prosinci vás v mnichovohradišťském kině čeká nový Avatar, silvestrovské promítání a film s besedou o úžasném výkonu nevidomého sportovce

Dlouho očekávané pokračování Avatara z roku 2009 Avatar: The Way of Water vstupuje do kin v půlce prosince. Po dlouhé době se jedná o film natočený ve vysokofrekvenčním formátu HFR (High Frame Rate), tedy s frekvencí 48 snímků za vteřinu místo běžných 24. Tento formát zajišťuje vysokou ostrost obrazu, přirovnávanou k realitě lidského oka. Mnichovohradišťské kino je touto technologií vybaveno, tak vás rádi zve na opravdu jedinečný vizuální zážitek! Filmů ve formátu HFR se točí velmi málo, protože jsou nákladnější.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top