Oddělení následné péče v Mnichově Hradišti hledá dobrovolníky

Oddělení následné péče v Mnichově Hradišti hledá dobrovolníky

Máte alespoň hodinu týdně čas? Chcete jej využít pro pomoc a potěšení druhých, a ještě získat neocenitelné zkušenosti? Oddělení následné péče v Mnichově Hradišti hledá dobrovolníky, kteří mají chuť věnovat svou pozornost a péči pacientům.

Pokud byste rádi pomohli, kontaktujte, prosím, koordinátorku Dobrovolnického centra Oblatní nemocnice Mladá Boleslav Zuzanu Kaftanovou na telefonním čísle 731 542 877 nebo na e-mailu dobrovolnik@onmb.cz.

Ještě v září stihnete s hradišťským KČT sedmihorské prameny i tajný výlet, začátkem října pak toulky kolem Kryštofova Údolí

Sedmihorské prameny. Foto: KČT

O plánu zářijových aktivit mnichovohradišťského Klubu českých turistů (KČT) jsme vás již informovali. Helena Pöllová však připravila hned dvě dodatečné zářijové nabídky výletů, na které by vás ráda pozvala.

Dobroty opět osladily náves ve Veselé

Dobroty opět osladily náves ve Veselé. Foto: Petr Novák

V neděli 19. září 2021 se ve Veselé na návsi, na plácku před hasičskou zbojnicí, konala – dnes už se to nebojím říct – legendární cukrářská a pekařská soutěž Veselá vařečka 2021. Jednalo se již o osmý ročník. Všechny kuchařky a všichni kuchaři se zde mohou pochlubit, co za sladkost dokáží upéct, uvařit, zkrátka vytvořit.

Psychiatrička Tamara Tošnerová: Znalost více profesí a oborů činí člověka zajímavějším

Psychiatrička Tamara Tošnerová: Znalost více profesí a oborů činí člověka zajímavějším. Foto: archiv respondentky

Psychiatrička Tamara Tošnerová se zaměřuje na problematiku starší populace a poruchy paměti. V rozhovoru říká, že znalost více profesí a oborů činí člověka zajímavějším. A sama je toho důkazem. Záběr jejího zájmu přesahuje do psychologie, sociologie, sociální práce a ošetřovatelství. Věnuje se i popularizaci aktivního stáří. Je mimo jiné autorkou knihy Jak si vychutnat seniorská léta.  A v současnosti přešla od psaní knih k výrobě bižuterie.

Koncem září bude v Hradišti na týden uzavřen průjezd parkovištěm v jižní části náměstí

Parkoviště před hostincem U Karlových Varů bude týden uzavřeno. Ilustrační foto (stav v listopadu 2020): Petr Novák

Z důvodu dodatečných stavebních úprav a doplnění mobiliáře bude od 23. září do 29. září pro automobily zcela uzavřen průjezd parkovištěm v jižní části Masarykova náměstí (před hostincem U Karlových Varů). Aby se minimalizovaly dopravní komplikace, budou práce probíhat i o víkendu a o státním svátku 28. září 2021.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Ke škole i do parku nad Jizerou. Muzeum opakuje pátý díl virtuálních procházek městem

Ke škole i do parku nad Jizerou. Muzeum opakuje pátý díl virtuálních procházek městem. Foto: Muzeum města Mnichovo Hradiště

Muzeum města Mnichovo Hradiště opakuje v úterý 21. září 2021 pátý díl komentovaného promítání dobových fotografií a videí v městském kině.

Hradiště opět přivítá sraz nákladních aut LIAZ

Hradiště opět přivítá sraz nákladních aut LIAZ. Foto: město Mnichovo Hradiště

V sobotu 18. září se v Mnichově Hradišti opět setkají majitelé nákladních automobilů značek Škoda a Liaz. Sraz jako takový se koná celý víkend, od pátku 17. do neděle 19. září, a hlavním dějištěm bude autokemp v Jinolicích u Jičína. Příjezd do města je podle programu naplánovaný na dopolední desátou hodinu, odjezd zpět do Jinolic potom proběhne přibližně o čtyři hodiny později. Mezitím budou nákladní automobily vystavené po obou stranách Klášterské ulice, na parkovišti u Jizery, i v areálu MSK. V sobotu odpoledne potom vyrazí účastníci spanilou jízdou přes město zpět do Jinolic.

Částí náměstí v Hradišti již lze projíždět. Zatím ve zkušebním provozu

Částí náměstí již lze projíždět. Zatím ve zkušebním provozu. Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Revitalizace Masarykova náměstí v Mnichově Hradišti pokročila. Od pátku 10. září 2021 je v jeho části povolen zkušební provoz. Týká se pochozích ploch a jednosměrné obslužné komunikace v rámci 2. etapy stavby – koridor II, podél východní a severní hrany náměstí (viz výkres). Touto částí náměstí je možné volně procházet i projíždět. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednosměrný průjezd obytnou zónou (od lékárny směrem k poště), řidiči musí dbát zvýšené opatrnosti. Zastavení a stání je možné pouze na vyznačených místech.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top