Rally Bohemia omezí dopravu v okolí

Uzavírka v souvislosti s Rally Bohemia na Mnichovohradišťsku. Zdroj: Rally Bohemia

Stává se již tradicí, že začátkem července se motorističtí fanoušci těší na tradiční Rally Bohemia. Letos tato soutěž odstartuje v pátek 9. července. Trasa na Mnichovohradišťsku se pojede v neděli 11. července a přinese dopravní komplikace v podobě úplné uzavírky provozu v čase od 8 do 18 hodin na trase Klokočka – Klášter Hradiště nad Jizerou – Dolní Bukovina –  Mukařov – Jivina – Mohelnice nad Jizerou (viz mapka).

Otevření hlavního tahu na Český Dub je zatím v nedohlednu

Přesný termín otevření silnice zatím nedokáže nikdo odhadnout. Foto: Radek Žďánský

Silnice č. II/277 v úseku za Mohelnicí nad Jizerou směrem do Podhory zůstává z bezpečnostních důvodů uzavřena. Dle rozhodnutí odboru dopravy Městského úřadu Mnichovo Hradiště platí uzavírka do konce roku. Přesný termín skutečného otevření však zatím nedokáže nikdo odhadnout.

Noc kostelů na Mnichovohradišťsku: Od románského slohu až po empír

Románský kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mohelnici nad Jizerou. Foto: Petr Novák

V pátek 28. května se uskuteční NOC KOSTELŮ. Na Mnichovohradišťsku bude možné tento den navštívit 12 církevních památek. Některé z nich vás přivítají i doprovodným kulturním programem.

Otevřeny budou kostely v Mnichově Hradišti, Klášteře Hradišti nad Jizerou, Kněžmostu, Březině, Dolní Krupé, Mohelnici nad Jizerou, Loukově, Všeni, Sezemicích, Bosni a Solci a kaple na Klokočce.

 

Drobné úpravy zkrášlují Mohelnici nad Jizerou

Nové zábradlí v Mohelnici nad Jizerou. Foto: obec

Obec Mohelnice nad Jizerou se zvelebuje. Minulý týden proběhla druhá etapa výměny uhnilého zábradlí podél toku Mohelky. Také se započala revitalizace koutu na návsi, kde stál původní vánoční strom. Kout by měl být do konce června vyčištěn a nově osazen.

Pokud vše vyjde podle plánů, čeká obec ještě jedna drobná novinka. Na přelomu června a července by obec měla znát výsledky dotačního programu na obnovu sakrálních staveb. „Z tohoto titulu by se měla restaurovat socha Krista v návesních prostorách,“ uvedla starostka obce Jitka Lejsková.

Hlavní tah na Český Dub je z důvodu sesuvu půdy už více než měsíc uzavřen. Obce v okolí žádají alespoň částečné zprůjezdnění

 Sesuv kamení a půdy na silnici II/277 za Mohelnicí nad Jizerou směrem na Podhoru, stav 28. 4. 2021. Foto: obec Mohelnice n. J.

V sobotu 20. března 2021 došlo na silnici II/277 těsně za obcí Mohelnice nad Jizerou směrem na Podhoru k sesuvu většího množství kamení a půdy z přilehlého svahu, který zasypal oba jízdní pruhy. V důsledku toho je nyní hlavní tah na Český Dub v tomto úseku uzavřen.

Mohelničtí hasiči zvou na tradiční neckyádu

Jeden z předchozích ročníků mohelnické neckyády. Foto: Petr Novák

SDH Mohelnice nad Jizerou všechny srdečně zve na XVI. ročník mohelnické neckyády, který se koná v sobotu 22. srpna 2015. Registrace plavidel do 12 hodin, zahájení neckyády ve 13 hodin, start plavidel ve 14 hodin. Odpoledne bude pokračovat volnou zábavou.

Spokojený domov funguje v Hradišti a okolí už 10 let, mezi místními o něm přesto stále přetrvává mnoho mýtů

Popis k fotografii: V Mnichově Hradišti žije i v současné době nejstarší klientka Spokojeného domova Marie Waldsteinová (*1920). Na snímku s pečovatelkou Kamilou Procházkovou. Foto: Petr Novák

Když se řekne „Spokojený domov“, mnoho lidí si představí pobytové zařízení pro seniory. Ve skutečnosti obecně prospěšná sopečnost Spokojený domov poskytuje péči seniorům a handicapovaným v jejich vlastních domácnostech. Spektrum klientů zahrnuje lidi různého věku a různého typu postižení. Poskytuje osobní asistenci autistickým dětem ve škole, stará se o vozíčkáře (po úrazech i vážných onemocněních), pečuje o seniory se ztrátou soběstačnosti, ale i o lidi s onkologickými diagnózami v posledním stádiu nemoci, kteří si přejí zemřít doma.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top