Metro na Vicmanově, nanomateriály i pivovar. V regionu se uskutečnilo celostátní setkání Mensy

Přednášky o středověku, NATO i domácím vzdělávání. Exkurze do automobilky Škoda i výlet na mnichovohradišťský zámek. Šifrovací hra, hudba i řada individuálních soutěží a aktivit. To vše a mnoho dalšího mohli zažít mensané, jak si sami říkají, na svém celostátním setkání, které se konalo od 8. do 12. května v rekreačním středisku Lites Borovice.

ZPP Vavřinec zve na velikonoční setkání v kostele sv. Vavřince v Mukařově

ZPP Vavřinec zve na velikonoční setkání v kostele sv. Vavřince v Mukařově

ZPP Vavřinec zve na velikonoční setkání v kostele sv. Vavřince v Mukařově.

Setkání plné hudby, zpěvu i mluveného slova se bude v neděli 31. března od 17 hodin.

Těšit se můžete na zpěv Miloše a Jany Horákových, slovo faráře Pavla Macha. Harmonium a klávesy rozezní Dan Razák.

Vstupné dobrovolné.

 

Mukařov, Neveklovice, Chocnějovice, Strážiště a další lokality budou 13. března dopoledne bez proudu

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Společnost ČEZ distribuce oznámila odstávku elektřiny v lokalitách v okolí plánovanou na středu 13. března od 7.30 do 12.30 hodin.

Odstávka zahrnuje následující místa:

Chocnějovice

Obec Mukařov zve na oslavu MDŽ

Obec Mukařov zve na oslavu MDŽ

Mezinárodní den žen (MDŽ) každoročně připadá na 8. března. Tento mezinárodně uznávaný svátek byl stanoven Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. U nás je pro někoho možná zprofanovaný minulým režimem, s komunismem však ve skutečnosti vůbec nesouvisí. Je oslavou mnohaletého mezinárodního boje za ženská práva a rovnoprávnost mužů a žen. Proto si jej v ČR připomínáme na řadě míst i v současnosti. Od roku 2004 je dokonce významným dnem.

Mukařov letos čeká revize katastru nemovitostí

Mukařov letos čeká revize katastru nemovitostí

Mladoboleslavské pracoviště Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj bude v letošním roce provádět revizi katastru nemovitostí v Mukařově. Potrvá od 12. února přibližně do konce roku.

Během revize budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků není při revizi katastru nezbytná.

V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu. Ze zákona pak budou mít povinnost poskytnout součinnost.

V Borovici je k pronájmu obchod a hostinec

Foto: mapy.cz

Obec Mukařov hledá nájemce pro obchod a hostinec v místní části Borovice. Předpokládaná doba nájmu je od 1. února 2024 a nabízené nájemné 500 korun měsíčně. Podmínkou pronájmu je zachování provozovny pohostinství a obchodu. Nabídky mohou zájemci podávat do 16. ledna 2024 do 18 hodin.

Objekt o celkové ploše 189 m2 obsahuje prostor prodejny, prostor pohostinství, sociální zařízení, sklad. Vně budovy se nachází pergola.

13. ročník sbírky vánočních dárků pro děti v nouzi končí 5. prosince. V našem regionu je sběrné místo v Borovici

Hasičky z Borovice i letos o Vánocích pomáhají s Krabicí od bot. Můžete potěšit děti z chudších rodin a dětských domovů. Foto: hasičky z Borovice

Diakonie ČCE opět připravila sbírku vánočních dárků pro děti, které vyrůstají v komplikovaném rodinném prostředí. Pro mnohé z nich je balíček od štědrých dárců v Krabici od bot jedinou připomínkou Vánoc. Vloni se podařilo předat na 50 tisíc krabic plných překvapení, letos organizátoři doufají v překonání této hranice. Zejména v regionech je totiž stále více rodin, které si kvůli tíživé situaci nemohou dovolit ani skromnou nadílku. Sbírka odstartovala v pondělí 13. listopadu rezervací dárků na webu krabiceodbot.cz.

V mukařovském kostele i letos zazní Česká mše vánoční

V mukařovském kostele i letos zazní Česká mše vánoční. Ilustrační foto: obec Mukařov

Sobota 9. prosince nabídne tradiční vánoční koncert v kostele sv. Vavřince v Mukařově. V 19 hodin čeká návštěvníky Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. (Pozor, původně avizovaný čas začátku 18 hodin byl posunut!)

Interiéry kostela rozezní sólisté Opery Národního divadla, soprán Michaely Šrůmové, mezzosoprán Jany Horákové, tenor Aleše Voráčka, bas Miloše Horáka s dirigentem Markem Müllerem. Na varhany zahraje Dan Razák. Vstupné je dobrovolné.

Koncert pořádá spolek ZPP Vavřinec.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top