Desátý ročník Sousedské slavnosti se uskuteční 14. září

Foto z loňského ročníku Sousedské slavnosti. Foto: Petr Novák

Je to neuvěřitelné, ale 10. ročník největší koncentrace sousedek a sousedů na kilometr čtvereční v Mnichově Hradišti proběhne právě letos, 14. září 2024! Již tradiční událost slaví první kulatiny a vy byste u toho rozhodně neměli chybět.

Představí se mnichovohradišťské spolky, organizace a instituce, řemeslníci, kuchaři či výrobci. Na podiu vystoupí umělci, zpěváci, vystřídají se tu taneční skupiny i sportovci. Centrum města ožije jedinečnou přátelskou atmosférou, která v Hradišti k polovině září už od roku 2015 prostě patří.

Hospůdka v Chocnějovicích ukončila provoz. Obec hledá nového nájemce

Hospůdka v Chocnějovicích ukončila provoz. Foto: mapy.cz

Koncem loňského roku ukončila svou činnost firma provozující hospůdku v Chocnějovicích. Obec hledá nového nájemce, který by hospůdku provozoval.

Provozovna v Chocnějovicích čp. 43 disponuje odpovídajícím zázemím a vybavením. K dispocici je výčep, kuchyň, sklad, úklidová místnost, sociální zařízení a sklepní prostory. Součástí je venkovní zastřešené posezení pro 30 hostů.

Vytápění je možné kotlem na tuhá paliva s radiátory nebo krbovými kamny.

V Borovici je k pronájmu obchod a hostinec

Foto: mapy.cz

Obec Mukařov hledá nájemce pro obchod a hostinec v místní části Borovice. Předpokládaná doba nájmu je od 1. února 2024 a nabízené nájemné 500 korun měsíčně. Podmínkou pronájmu je zachování provozovny pohostinství a obchodu. Nabídky mohou zájemci podávat do 16. ledna 2024 do 18 hodin.

Objekt o celkové ploše 189 m2 obsahuje prostor prodejny, prostor pohostinství, sociální zařízení, sklad. Vně budovy se nachází pergola.

Svatomartinská vína ochutnáme již za pár týdnů

Svatomartinská vína ochutnáme již za pár týdnů

Za necelý měsíc se začnou po celé zemi otevírat první lahve oblíbených Svatomartinských vín. Zákazníci e-shopů si je letos budou moci objednávat už od čtvrtka 9. listopadu, ovšem s doručením nejdříve v pátek 10. listopadu a upozorněním, že Svatomartinské víno je určeno ke konzumaci až od soboty 11. listopadu.

Dolní Krupou čeká v sobotu tradiční Svatováclavské posvícení

Fara v Dolní Krupé. Foto: Petr Novák

Obec Dolní Krupá ve spolupráci s Muzeem Mladoboleslavska zve na tradiční Svatováclavské posvícení v sobotu 30. září od 14 hodin na návsi před farou.

Návštěvníky čeká drobný stánkový prodej, koláče, občerstvení, točené pivo, medovina, tvůrčí dílna pro děti i pro dospělé, naučný program pro zvídavé děti, prohlídky fary, hudební doprovod. 

Hasiči, loutky, svatební šaty i sociální služby. Na Sousedské slavnosti se jako vždy představili aktivní lidé z různých oborů

Talentovaný divadelník a loutkoherec představil úplnou novinku, pohádkový příběh O bakovském orobinci. Foto: Petr Novák

Masarykovo náměstí a přilehlé ulice v Mnichově Hradišti se v sobotu 16. září po roce opět staly místem, které zaplnily desítky stánků. Konala se tradiční Sousedská slavnost. Opět se představily zdejší spolky, organizace a instituce, řemeslníci, kuchaři či výrobci. Na pódiu vystoupili umělci, zpěváci a sportovci a centrum města ožilo jedinečnou přátelskou atmosférou.

Devátý ročník Sousedské slavnosti se blíží

Loňská Sousedská slavnost. Foto: Petr Novák

Už devátý rok v řadě se Masarykovo náměstí a přilehlé ulice v polovině září promění ve festivalové korzo bez aut, kde Mnichovo Hradiště ukáže to nejlepší, co může nabídnout. Sobota 16. září bude od 10 hodin patřit další Sousedské slavnosti, kterou organizátoři pojímají jako návrat ke kořenům.

Jubilejnímu ročníku cukrářské soutěže ve Veselé kralovaly medové řezy, minidortíky a karamelové hrušky

Jolana Voldánová, Václav Knop a Petr Vydra – to jsou osobnosti, které můžete znát z médií, ale zároveň mají vztah k našemu regionu. Foto: Petr Novák

Nedělní odpoledne zasvěcené sladkostem opět ukázalo, že Veselá má mnoho talentovaných cukrářů, kteří dokážou potěšit chuťové buňky porotců a návštěvníků. Spolek Veselá vesnice pořádal 3. září tradiční soutěž o nejlepší veselkou sladkost s názvem Veselá vařečka. Tentokrát na ni jako porotci přijeli hosté zvučných jmen.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top