Ve Svijanech v sobotu nejen uklidili obec, ale i zasadili 150 stromů

Foto: obec Svijany

Velká část obyvatel obce Svijan se v sobotu 6. dubna zapojila do akce Ukliďme si ČeskoUkliďme Svijany a Zasaďme strom.

Přišli jsme s novou iniciativou. Kromě sběru odpadu v obci a úklidu ploch jsme občany vyzvali, aby přišli i s dětmi zasadit si strom do obecní části lesíku Hnízdo. Zasadili jsme celkem 150 mladých stromků (javory, jasany a buky). Na závěr jsme si opekli buřty a dobře se pobavili.

D10 u Svijan je již bez omezení. Po dvou letech skončila výměna mostů

Foto: Liberecký kraj

Společnost Metrostav Infrastructure dokončila téměř po dvou letech výměnu dvou mostů u Svijan přes dálnici D10 a železniční trať Praha – Turnov. Kvůli výměně mostů byla neprůjezdná silnice II/279 mezi Příšovicemi a Svijany, omezen byl také po určitou dobu provoz na D10. Celková hodnota stavebních prací činila 95,7 milionu korun včetně DPH, zhotovitelem byla společnost Metrostav Infrastructure.

Pozor na dočasnou změnu jízdního řádu autobusů z Prahy do Liberce

Ilustrační foto: archiv redakce

Od 9. května bude z důvodu uzavírky sjezdu z dálnice D10 (exit 71) dočasně změněn jízdní řád autobusové linky 345 (Praha–Liberec). Uzavírka se totiž nachází na aktuální objízdné trase železničního mostu ve Svijanech.

Změna se týká pouze spojů ve směru Praha. Svijany obslouží pouze vybrané spoje. Obsluha zastávky Loukov, žel. st. je zachována s výjimkou spojů v 21.40 z Liberce.

Předpokládaná doba trvání omezení je do 3. září.

Akce Ukliďme svět pokračuje i za hranicemi regionu. Ve Svijanech dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadků

Ve Svijanech dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadků. Foto: obec

Celorepubliková akce Ukliďme svět pokračuje. Uklízelo se i ve Svijanech. I přes nepřízeň počasí uklízelo 32 účastníků, z toho 8 dětí.

„Sesbírali jsme zhruba 510 kg odpadků, z toho 120 kg k recyklaci. V odpadcích převažovaly plechovky, krabičky od cigaret a PET lahve,“ přiblížila organizátorka Šárka Kalferstová.

„Velmi uvítáme zavedení vratného systému PET lahví, snížilo by se množství odpadu nejen v naší v obci. Další fáze úklidu proběhne ještě v rámci akce sázení stromů, hned jak počasí dovolí,“ dodává Šárka Kalferstová.

Tradiční jarní akce Ukliďme svět je tu. Kde a kdy se můžete zapojit do úklidů přírody v našem okolí?

Dvě desítky dobrovolníků se v dubnu loňského roku zapojily do úklidu Kláštera Hradiště nad Jizerou. Foto: obec

Hlavní termín velké dobrovolnické akce Ukliďme svět, kterou v ČR už 30 let koordinuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP), se blíží. Termín pro jarní akce v rámci Ukliďme svět je stanoven na sobotu 1. dubna, místní úklidy však lze konat i v jiných termínech. Kdo a kdy se do úklidu zapojí v našem okolí?

Úklidy v Mnichově Hradišti a jeho místních částech:

Mnichovo Hradiště – Dolce

Rekonstrukce mostu ve Svijanech na několik měsíců ovlivní řidiče i autobusové jízdní řády. Přinese také krátkodobé výluky na železnici

Rekonstrukce mostu ve Svijanech na několik měsíců ovlivní řidiče i cestující ve vlacích a autobusech

Společnost Metrostav Infrastructure začíná tento týden s demolicí druhého ze „svijanských“ mostů. První most přes dálnici D10 je již od konce roku kompletně vyměněn. Nyní přichází na řadu demolice stávajícího a stavba nového, který vede přes železniční trať Praha–Turnov. Rekonstrukce na několik měsíců ovlivní řidiče i cestující ve vlacích a autobusech

Z důvodu uzavírky mostu ve Svijanech dochází k dočasné změně autobusových jízdních řádů na linkách 345 a 720

Z důvodu uzavírky mostu ve Svijanech dochází k dočasné změně autobusových jízdních řádů na linkách 345 a 720. Ilustrační foto: IDOL

Z důvodu uzavírky mostu přes železnici ve Svijanech dochází od 13. února k dočasné změně jízdních řádů linek 345 (Praha – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště – Hodkovice nad Mohelkou – Liberec) a 720 (Praha – Mladá Boleslav – Turnov – Semily – Rokytnice nad Jizerou). Předpokládaný termín ukončení je 9. prosince letošního roku.

Přehled opatření:

U Příšovic bude od 6. do 9. února uzavřen most přes železniční trať

U Příšovic bude od 6. do 9. února uzavřen most přes železniční trať

Na silnici II/279 z Příšovic do Svijan bude od 6. do 9. února uzavřen most č. 279-005 přes železniční trať.

Uzavírka ovlivní i autobusovou dopravu, konkrétně linky č. 345 a 720.
 

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top