Turnovská pokladna Českých drah zůstane zachována i další rok

Foto: Liberecký kraj

České dráhy plánovaly uzavřít svoji pokladnu na nádraží v Turnově. Cestující však nesouhlasili a podepsali proti tomu petici. Liberecký kraj nakonec stížnostem cestujících vyhověl a objedná provoz pokladní přepážky Českých drah i na další rok.

„Hlavní příčina problémů s turnovskou pokladnou se nachází jinde. České dráhy jako jediný dopravce v regionu nedaly souhlas ke vzájemnému uznávání jízdenek s ostatními provozovateli. V praxi to znamená, že společnost ARRIVA vlaky nemůže prodávat produkty Českých drah. Pokud by se jejich pokladna v Turnově zrušila, cestující by přišli o svůj komfort. Chápu tedy jejich rozhořčení. Liberecký kraj nyní objedná provoz pokladny i na další rok, a to v rámci smlouvy s Královéhradeckým krajem,“ uvedl Jan Sviták, liberecký krajský náměstek pro resort dopravy.

Objednávka stávajícího rozsahu provozu pokladní přepážky Českých drah v Turnově bude platná na období jízdního řádu 2021/2022. „Během této doby začneme s Českými drahami jednat o tom, aby přistoupily na požadavek uznávání jízdních dokladů tak, jak to již učinili ostatní dopravci,“ vysvětlil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.  

Liberecký kraj se však již několik let snaží přesvědčovat cestující, aby nakupovali jízdenky přímo ve vlaku u průvodčího, který je v tarifu IDOL bez přirážky. Pasažéři tak ve stanici nemusí hledat pokladnu, mohou jít přímo do vlaku, posadit se na vybrané místo a po příchodu průvodčího požádat o svůj lístek.

Obce: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top