V sobotu se boseňským kostelem opět rozezní skupina Rezekvítek

V sobotu se boseňským kostelem opět rozezní skupina Rezekvítek. Foto: Radek Žďánský

V sobotu 8. ledna 2022 bude od 17 hodin kostel sv. Václava v Bosni patřit skupině Rezekvítek, která si připravila tříkrálový koncert.

Výtěžek z dobrovolného vstupného a tříkrálové sbírky bude věnován pro Davídka Koška z Mnichova Hradiště. Na akci budou dodržována platná vládní nařízení.

Hudební uskupení Rezekvítek pod vedením Jana Füšiho existuje už několik let. Zabývá se vlastním aranžmá folkových, lidových, country a spirituál písní. Hraje jak pro pohodu v pivních zařízeních, tak vystupuje v kostelích, na veřejných akcích, festivalech, vernisážích a některých soukromých podnicích. V repertoáru má písně od Nezmarů, Spirituál kvintetu, Roberta Křesťana, Brontosaurů, Žalmana, Olympiků, Čechomorů,Hany a Petra Ulrychovych, Kamelotu, Pavlíny Jíšové, Pacifiku a dalších. 
V současné době uskupení tvoří čtyři ženské a jeden mužský hlas. Z nástrojů používá kytaru, violoncello, flétnu, foukací harmoniky a různé chrastící a břinkací drobnosti.

Do boseňského kostela Rezekvítek zavítal již vloni 12. prosince v rámci své série adventních koncertů v okolí Mnichova Hradiště. Tříkrálový koncert v Bosni je jeho první akcí v letošním roce.

Mohlo by vás také zajímat:

Obce: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top