Ve Žďáru se uskuteční přednáška o vzniku Československa a prezentace připravované knihy o obci

Ve Žďáru se uskuteční přednáška o vzniku Československa a prezentace připravované knihy o obci

Kulturní výbor obce Žďár zve na tematický předvečer státního svátku. Ve čtvrtek 27. října od 18 hodin se v restauraci U Kašpárků ve Žďáře bude konat přednáška o vzniku Československa, na kterou v 19.30 naváže prezentace k připravované knize o obci.

28. října 2022 si připomeneme 104 let od okamžiku, kdy jsme se oddělili od Rakousko-Uherska a vznikla samostatná Československá republika. Nevznikla ale sama od sebe, byl to velmi složitý a těžký úkol. A právě tyto důležité a zajímavé okamžiky naší historie by ve Žďáru rádi připomněli, proto připravili tematickou přednášku, která se dotkne různých pohledů na to, jak vznikala naše první republika.

Přednáška ve čtvrtek 27. října od 18 hodin v restauraci U Kašpárků ve Žďáře bude volně navazovat na předchozí, které proběhla v minulém roce. Povedou ji Jan Hálek a Boris Moskovič z Masarykova ústavu a Archivu Akademie Věd ČR.

Po přednášce, tedy v 19.30, bude následovat krátká prezentace k připravované knize s ukázkou historických materiálů a s náhledem do jedné z připravovaných kapitol.

Prezentaci povedou Jan Juřena a Lenka Křížová.

V případě dotazů neváhejte kontaktovat Martina Šnajdra (725 562 522) nebo Jana Juřenu (603 934 746).

 

Obce: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top