Zrekonstruovaný hrad Kost zve na den otevřených dveří

Zrekonstruovaný hrad Kost zve na den otevřených dveří. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com
Zrekonstruovaný hrad Kost zve na den otevřených dveří

Přijměte pozvání na návštěvu nově zrekonstruovaného hradu Kost, který prošel revitalizací. Den otevřených dveří se koná v sobotu 17. září 2022 od 10 do 17 hodin.

Čeká na vás jeden z nejmalebnějších koutů Českého ráje. Hrad Kost patří mezi skvosty celé České republiky. Jedná se o jeden z nejzachovalejších gotických hradů.

Budete moci zdarma navštívit volně přístupný prohlídkový okruh hradu Kost včetně nově přístupného přízemí Velké věže. Ve zbrojnici vás čeká zbrojíř, v mučírně mistr popravčí a mnohé další. Bohatý doprovodný a kulturní program přinese plno her a zábavy. Čeká vás pestrá škála aktivit na různých stanovištích, za které budete odměněni drobnými cenami.

Nejen pro děti jsou připraveny dílničky – výroba náramků a přívěsků, dále ukázky drahokamů, knihtiskařská dílna, ukázky řemesel SUPŠ a VOŠ Turnov – kováři, odlévači, rytci, šperkaři.

V neposlední řadě fotokoutek, dětmi velmi oblíbené malování a obličej, kolo štěstí, virtuální realita, výroba odznáčků – placek a hry pro děti.

Představí se spolek D.R.A.K., SUPŠ a VOŠ Turnov a Geopark UNESCO Český ráj.

V průběhu celé akce bude probíhat rovněž doprovodný kulturní program na podiu. Vystoupí mažoretky All Stars Turnov, pěvecké sbory ZUŠ Turnov, nebude chybět povídání geologa a jeho představení Českého ráje a tipů na výlety, a také soutěže malých zpěváčků o zajímavé ceny. Na závěr vystoupí kapela Vladimír band.

Celý program bude probíhat v krásném prostředí hradu Kost. Pojďte si užít den plný her a zábavy, a to vše zcela zdarma. Areál je volně přístupný po celou dobu konání akce.

Zrekonstruovaný hrad Kost zve na den otevřených dveří

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top