ČSOP Klenice zve na vycházku za mizejícími krásami přírody

Koniklec luční. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Pojďte se spolu s námi podívat na jednu z prvních jarních květin – koniklecem lučním. Tyto „chlupaté zvonečky“ z naší přírody mizí. Původně rostly podél svahů Jizery od Mnichova Hradiště do Benátek nad Jizerou. Teď už je stráních nenajdete. Stráně se přestaly sekat, zarostly nálety a koniklece vymizely. Teď tyto silně ohrožené rostliny najdete jen na pár místech Mladoboleslavska. Pojďte se spolu s námi potěšit jejich něžnou krásou.

Sraz je v sobotu 22. dubna v 9 hodin v Páterově v Bělé pod Bezdězem (GPS: 50.4939714N, 14.8473739E. Průvodcem bude František Vidner.

Sháníte vánoční dárek? Přinášíme tipy na knihy s regionální tematikou

Sháníte vánoční dárek? Přinášíme tipy na knihy s regionální tematikou. Foto: město Bakov nad Jizerou

Jedním z typických vánočních dárků jsou naštěstí i v dnešní době knížky. A protože jsme regionální web, pojďme se podívat na díla regionálních autorů, kterými můžete letos pod stromečkem potěšit své blízké. Nabídka je opravdu pestrá. Hudba, příroda, recepty, fotografie, historie, pivovary, vodní mlýny, kreslený humor i koronakronika. Posuďte sami.

Změny autobusových jízdních řádů již tuto neděli: K větším změnám dochází na linkách 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem

Změny autobusových jízdních řádů již tuto neděli: K větším změnám dochází na linkách 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem. Ilustrační foto: Petr Novák

Připomínáme, že od neděle 11. prosince dochází k úpravám autobusových jízdných řádů, které se dotýkají i linek na Mnichovohradišťsku Některé linky jsou beze změny, někde jsou úpravy pouze drobné. Velkými změnami prochází linky 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem. 

315 (Praha – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště)

Od 11. prosince se mění autobusové jízdní řády. K větším změnám dochází na linkách 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem

Od 11. prosince se mění autobusové jízdní řády. K větším změnám dochází na linkách 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem. Ilustrační foto: Petr  Novák

Od neděle 11. prosince dochází k úpravám autobusových jízdných řádů, které se dotýkají i linek na Mnichovohradišťsku Některé linky jsou beze změny, někde jsou úpravy pouze drobné. Velkými změnami prochází linky 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem. 

315 (Praha – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště)

Muzeum Bakovska pořádá besedu s Václavem Šolcem, autorem nové knihy Mlýny na Bělském potoce

Muzeum Bakovska pořádá besedu s Václavem Šolcem, autorem nové knihy Mlýny na Bělském potoce

Srdečně vás zveme do Muzea Bakovska na besedu s Václavem Šolcem, autorem knihy Mlýny na Bělském potoce.

Také v této publikaci, podobně jako ve své první knize Mlýny na Kněžmostce, autor zachytil to, co zbylo ze starých mlýnů, a něco navíc ze života lidí kolem mlýnů.

Zítra bude v Bakově zahájena výstava fotografií zdejšího rodáka Antonína Rakušana

Zítra bude v Bakově zahájena výstava fotografií zdejšího rodáka Antonína Rakušana

Muzeum Bakovska zve na vernisáž výstavy fotografií zdejšího rodáka Antonína Rakušana. Seznámíte se zde nejen s jeho fotografickou tvorbou, ale dozvíte se více o životě tohoto velmi všestranného člověka. Budete si moci prohlédnout, jaké náčiní se v době před sto lety ke zhotovení fotografií používalo.

Vernisáž proběhne v pátek 30. září v 17 hodin v prostorách Muzea Bakovska. Zahájí ji kytarovým recitálem Michal Vaněk.  

Muzeum Bakovska zve na výstavu fotografií Antonína Rakušana

Muzeum Bakovska zve na výstavu fotografií Antonína Rakušana

Muzeum Bakovska zve na výstavu fotografií Fotoateliér Antonína Rakušana.

Vernisáž se koná v pátek 30. září v 17 hodin. Výstava bude otevřena od 30. září do 30. října 2022 v otevírací době muzea (SO, NE, 10.00–12.00, 14.00–16.00), případně v jiných dnech po domluvě se zaměstnanci knihovny.

Výstavu poskytlo Muzeum Podbezdězí. Antonín Rakušan se narodil před 120 lety v Bakově nad Jizerou, po studiích se usadil v Bělé pod Bezdězem. Kromě komerční tvorby se věnoval dokumentární fotografii.

 

Příroda v našem okolí volá o pomoc. Pomůžete? ČSOP Klenice hledá dobrovolníky

ČSOP Klenice hledá dobrovolníky. Foto: ČSOP Klenice

Máte rádi přírodu? Není vám lhostejné, co se v ní děje, a rádi byste jí pomohli? Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Klenice a příroda Mladoboleslavska hledá právě vás.

„Protože neradi sledujeme klimatické změny, strádání našich luk a lesů, aktivně se snažíme pomoci. Není nás však tolik, abychom zvládli veškerou práci. S vámi toho dokážeme víc,“ vzkazuje předsedkyně ČSOP Klenice Milada Vrbová.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top