Čeká rekonstrukce také oddělení následné péče?

Oddělení následné péče v Mnichově Hradišti, dříve „LDN“. Foto: mapy.cz

Klaudiánova nemocnice se bude po domluvě s městem Mnichovo Hradiště ucházet o dotaci na rekonstrukci objektu čp. 500 v Turnovské ulici, kde sídlí oddělení následné péče (dříve LDN). Město tuto aktivitu vítá a společně s nemocnicí připravuje žádost o dotaci na více než 20 milionů korun.

Výchozí situace je velmi podobná situaci Domova Modrý kámen. Městský objekt náročný na provozování, v něm nájemce provozující službu – zdravotnickou péči, omezená výše nájemného (500 tisíc korun ročně) a vysoká potřeba investic. V tomto případě je však přístup Klaudiánovy nemocnice výrazně proaktivní.

„Řediteli nemocnice Ladislavu Řípovi patří poděkovaní, že věc inicioval. Pokud žádost uspěje, otevře se nám cesta k výraznému zkvalitnění lůžkové péče,“ konstatuje místostarosta Ondřej Lochman, který je rovněž členem představenstva Klaudiánovy nemocnice.

Pokud se dotaci podaří získat, na oddělení následné peče, které má kapacitu 65 lůžek, dojde k rekonstrukci podlah, stoupaček a rozvodů, kotelny, sociálních zařízení a koupelen, ale také k výměně oken nebo opravě výtahu.

Zdroj: Martin Weiss, Kamelot č. 3/2023

Mohlo by vás také zajímat:

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top