Co chystá obec Mohelnice nad Jizerou v letošním roce

Co chystá obec Mohelnice nad Jizerou v letošním roce? Foto: Petr Novák

Obec na soutoku Jizery a Mohelky i přes aktuální složitou dobu nezahálí a plánuje na letošní rok. Nejvýznamnější akcí by měla být rekonstrukce sportoviště.

„V druhé půlce prosince jsme zažádali o dotaci na rekonstrukci sportoviště (tenisových kurtů), kde by dle vypracovaného projektu měla být provedena kompletní výměna povrchu z antuky na víceúčelové hřiště,“ uvedla starostka obce Jitka Lejsková.

Lidé by si  tak na novém hřišti mohli zahrát například tenis, volejbal, nohejbal nebo basketbal. „Do sportoviště se mimo jiné zakomponuje i dětské hřiště,“ upřesňuje starostka.

Výše dotace z Ministerstva pro místní rozvoj (z dotačního titulu H – Podpora budování a obnovy míst aktivního a pasivního odpočinku) by měla být 80 %. Pokud obec dotaci dostane, nové hřiště bude hotové v druhé půlce roku 2022.

Pomocí dotací se daří i drobnější akce. „V jarních měsících by měla být zrestaurovaná socha Ježíše Krista, která bude v nejbližší době převezena a v zimních měsících projde kompletní opravou, na kterou se podařilo obci získat dotace,“ říká starostka.

„Dále konzultujeme zateplení budovy obecního úřadu a chceme u ní také vybudovat parkoviště,“ nastínila další plány Jitka Lejsková.

Poslední, co by v Mohelnici rádi v letošním roce dotáhli do zdárného konce, je osázení a zvelebení rohu, kde stával vánoční strom.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top