Dálnice D10 u Mladé Boleslavi bude mít šest pruhů. Stavba by měla začít v roce 2026

Foto: ŘSD

Řidiči na trase z Mnichova Hradiště do Prahy se za pár let dočkají pohodlnějšího cestování na dálnici D10 mezi sjezdy na Mladou Boleslav a na Bezděčín. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokročilo s přípravami rozšíření tohoto úseku. Minulý týden zasmluvnilo geotechnický průzkum, který bude předcházet zpracování projektové dokumentace. Zakázku získalo za 12 milionů korun sdružení Pragoprojekt a AZ Geo, jak vyplývá z registru smluv.

Úsek kolem Mladé Boleslavi patří k nejvytíženějším úsekům na celé trase. ŘSD aktuálně počítá s tím, že stavět by se mohlo začít v roce 2026.

„Předpokládá se v souladu se zněním stavebního zákona od 1. července 2023, který pracuje již pouze se sloučeným územním a stavebním řízením, podání žádosti o společné řízení v průběhu roku 2024,“ řekl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Plány ŘSD počítají s rozšířením symetricky na obě strany dálnice se zachováním stávající osy dálnice. Lokálně může dojít k drobným posunům, v prostoru Bezděčína se zatím variantně uvažuje i s možným odsunem celého tělesa dálnice v řádu desítek metrů. Posun prověří podrobná technická studie. V blízkosti dálnice má vést i nová železniční trať nazvaná Bezděčínská spojka, která se odpojí od současné trati Mladá Boleslav – Nymburk.

V cestě rozšíření stojí dvě benzínové stanice v blízkosti sjezdu z dálnice. „U čerpacích stanic se zatím předpokládá s jejich zachováním s tím, že by byly bočně posunuty. Bude řešeno podrobně v rámci zmíněné technické studie,“ dodal Buček.

Už dříve ŘSD rozšířilo D10 mezi Mladou Boleslaví a Kosmonosy, vybudováním průpletového pruhu zde vznikl v podstatě šestipruhový úsek. Mezi Bezděčínem a Mladou Boleslaví denně projede 51 tisíc aut, jak ukazují poslední data ze sčítání dopravy.

Zdroj: zdopravy.cz

 

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top