Dana Hörbová: Pomník 15. poledníku

Dana Hörbová: Pomník 15. poledníku
Dana Hörbová: Pomník 15. poledníku

Meloun pro Hradiště. To je synonymum pro premiérový participativní rozpočet, který letos spustilo město Mnichovo Hradiště. Z rozpočtu města byl vykrojen jeden milion korun, který byl v průběhu května a června naporcován 34 návrhy. 21 z nich dospělo do fáze realizovatelnosti, tedy splnilo podmínky participativního rozpočtu. Hlasovat se o nich bude na podzim. Náš web je partnerem projektu a postupně vám jednotlivé nápady představujeme. Na místě, kde cestu z Horky do Dobré Vody protíná 15. poledník, navrhuje autorka Dana Hörbová připomínku této významné spojnice severního a jižního pólu. Svažitá louka mezi Horkou a Dobrou Vodou nabízí příležitost k vytvoření zajímavého, poučného a zábavného vycházkového cíle, příležitost k vytvoření připomínky, že jsme obyvateli zeměkoule.

Dana Hörbová: Pomník 15. poledníku

Jak vznikl nápad pomníku 15. poledníku?
Prostě mě to jednou v noci napadlo (přesně 29. května). Jak už jsem popsala na webu Melounu pro Hradiště, myslím, že jde o jisté unikum. Máme nijak nezaslouženou kliku, že právě ten 15. poledník prochází nedaleko a je dobré to vědět.

A proč by měli hlasující napřít pozornost právě k Vašemu návrhu a podpořit ho?
Již od zítřka (11. září) do 4. října bude Meloun pro Hradiště potřebovat nejen vaši pozornost, ale také vaše hlasy. Každý z projektů, které postupně prezentujeme, má šanci zvítězit a být realizován. Na webu www.melounprohradiste.cz naleznete veškeré informace k hlasování. Anebo přijďte hlasovat v sobotu 11. září na Sousedskou slavnost.

Za podporu pilotního ročníku Melounu pro Hradiště děkujeme Nadačnímu fondu ŠKODA AUTOvšem ambasadorkám a ambasadorům a především autorkám a autorům, kteří neváhali zhmotnit své myšlenky a investovali svůj čas a své nápady do participativního rozpočtu.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top