Demolice a výstavba mostu ve Čtveříně si vyžádá dopravní omezení

Demolice a výstavba mostu ve Čtveříně si vyžádá dopravní omezení

V noci ze soboty 13. na neděli 14. dubna dojde k demolici mostu e. č. 2797-4 přes D10 ve Čtveříně. Bude provedena demolice mostních polí, odstraněny budou nosné pilíře. 

Krátkodobá celková uzavírka dálnice D10 v obou směrech bude provedena mezi dálničními sjezdy na Příšovice, Svijanský Újezd (EXIT 67), Ohrazenice (EXIT 71) a sjezdem na 41,9 km silnice I/35 (EXIT 42). Celková uzavírka dálnice D10 je plánována od 13. dubna 19.00 do 14. dubna 9.00 hodin, předcházet a navazovat budou omezení vždy v jednom pruhu z důvodu přípravných a dokončovacích prací. Objízdná trasa je navržena obousměrně po trase Svijany – Příšovice – Přepeře – Turnov – Ohrazenice.

Částečná uzavírka na dálnici D10 z důvodu výstavby nového mostu je plánována od 13. dubna do 10. září, doprava bude svedena do zúžených pruhů a přechodně také do jednoho jízdního pruhu. 

S výrazným dopravním omezením a objízdnými trasami je nutné počítat v obcích Čtveřín, Doubí i Lažany. Kvůli komplikované dopravní situaci je vhodné se pokud možno vyhýbat průjezdu obcí Lažany a vyžívat k cestě do Turnova z toho směru trasu přes Husu. Pro tento úsek (Husa – Turnov) není třeba mít dálniční známku. Prosíme o ohleduplnost a důsledné dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích včetně rychlosti a dopravního značení. Na respektování pravidel bude dohlížet Policie ČR.

Uzavírka přinese také změny v dopravní obslužnosti autobusových linek. Uzavírka se dotkne linky 362, jejíž všechny spoje budou vedeny přes Lažany. U linky 310 se tato uzavírka dotkne pouze spoje 5, který nebude veden přes Čtveřín a Lažany a bude nahrazen spojem 362/2. U linky 363 se uzavírka dotkne z technologických důvodů spojů 5 a 8 (drobné časové posuny). Pro tyto linky jsou zpracovány výlukové jízdní řády.

Školáci, kteří využívali spoj 310/5 mohou spoji 362/2 nebo 363/4 dojet do zastávky Ohrazenice, Pyrám, a zde přestoupit do spoje 310/5. Přestup je samozřejmě možný i v zastávce Turnov, terminál u žel.st. Po dobu uzavírky nebude obsluhovaná zastávka Přepeře, Nad potůčkem – nejbližší zastávka Ohrazenice, Pyrám. Pro zastávku Čtveřín budou zřízena náhradní stanoviště.

Pokud v průběhu uzavírky bude v Lažanech docházet k neúnosné dopravní situaci vlivem průjezdu velkého množství vozidel, bude průjezd vozidel v Lažanech řízen semafory a zastávka Lažany bude přesunuta na náhradní stanoviště. O této situaci bude obec Lažany informována. Kompletní informaci k výluce i umístění autobusových zastávek naleznete na www.iidol.cz.

Zdroj: město Turnov

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top