Dobrovolníci uklízeli černé skládky v lese. Příroda si oddychla

 Dobrovolníci vyrazili na úklid lesa u Vlčího Pole. Foto: ČSOP Klenice

Několik hodin práce mají za sebou dobrovolníci z ČSOP Klenice a Spolku přátel obce Holé Vrchy. Uklízeli dvě místa, která by se dala bez nadsázky označit jako černá skládka. Nasbírali desítky pytlů odpadků, mimo jiné také televizi.

Naši členové vyrazili na úklid lesa u Vlčího Pole, kde přes tři hodiny 18 dobrovolníků včetně dětí nasbíralo přes tunu odpadků.

„Posbírali jsme spoustu skleněných a keramických střepů, nějaké stavební desky a zbytky krytiny. Kuriózními nálezy byly stará televizní obrazovka, několik párů obnošených bot, práškový hasicí přístroj a lahvička po osvěžovači vzduchu s lesní vůní,“ informovala členka Klenice Pavla Bártková. Město Dolní Bousov dobrovolníkům přistavilo kontejner, který skoro naplnili.

O druhou akci se postaral spřátelený Spolek přátel obce Holé Vrchy, který se v devíti lidech vypravil na úklid letité černé skládky.

„Nasbírali jsme více než 30 pytlů směsného odpadu. Sklo a plasty jsme rovnou třídili do kontejnerů na tříděný odpad. Bohužel jsme na místě našli i plno kovů a nebezpečného odpadu,“ popsala Tereza Libichová ze spolku.

Jenže skládka tam byla asi od 60. let, takže nebylo v silách dobrovolníků uklidit také zarostlou stavební suť. I tak musíme ocenit práci všech dobrovolníků, kterým není lhostejná naše krajina a nepořádek v ní.

Těšíme se na další společné akce.

Ondřej Kořínek, ČSOP Klenice

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top