Od 11. prosince se mění autobusové jízdní řády. K větším změnám dochází na linkách 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem

Od 11. prosince se mění autobusové jízdní řády. K větším změnám dochází na linkách 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem. Ilustrační foto: Petr  Novák

Od neděle 11. prosince dochází k úpravám autobusových jízdných řádů, které se dotýkají i linek na Mnichovohradišťsku Některé linky jsou beze změny, někde jsou úpravy pouze drobné. Velkými změnami prochází linky 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem. 

315 (Praha – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště)

OBRAZEM: Recitátor Karel Hábl a hráč na hang Jiří Šámal byli hosty v Dolním Bousově

Dalšími umělci, kteří navštívili dům s pečovatelskou službou v Dolním Bousově, byli herec a recitátor Karel Hábl a zpěvák a hráč na hang Jiří Šámal. Foto: Zdeněk Plešinger

Dalšími umělci, kteří navštívili dům s pečovatelskou službou v Dolním Bousově, byli herec a recitátor Karel Hábl a zpěvák a hráč na hang Jiří Šámal. 

Odpoledne ve znamení hereckých vzpomínek střídané se zpěvem a zvukem nevšedního hudebního nástroje uteklo velice rychle. Na závěr Karel Hábl ještě recitoval. Jako obvykle po skončení pořadu bylo pro zájemce připraveno focení s umělci.

„Vysadila jsem strom za zemřelou kamarádku,“ řekla dobrovolnice po výsadbě na Mladoboleslavsku

„Vysadila jsem strom za zemřelou kamarádku,“ řekla dobrovolnice po výsadbě na Mladoboleslavsku

Rekordní počty dobrovolníků se účastnily nedávných sázení stromků, která pořádal Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Klenice v našem okolí. Přijela dokonce dobrovolnice až z Prahy, která o akci slyšela v rádiu. Vysázeno bylo celkem 272 stromů. Další výsadby pokračují.

OBRAZEM: Koncert dechového kvinteta Inspiratio v kostele sv. Kateřiny v Dolním Bousově

V neděli 16. listopadu 2022 byl uskutečněn koncert dechového kvinteta Inspiratio v kostele sv. Kateřiny v Dolním Bousově. Foto: Zdeněk Plešinger

V neděli 6. listopadu 2022 byl uskutečněn koncert dechového kvinteta Inspiratio v kostele sv. Kateřiny v Dolním Bousově.

Všechny přítomné nejprve přivítal kněz Václav Novák. Kvinteto hrálo ve složení Barbora Vodhanelová – flétna, Františka Matoušková – hoboj, Petr Ježek – lesní roh, Emilie Smoláková – fagot a Jaroslav Mejsnar – klarinet.

Zazněly skladby: F. Danzi – Quintett B dur, A. J. Rejcha – Dechový kvintet e moll, op. 88, J. Ch. Bach – Quinteto.

Text a foto: Zdeněk Plešinger

OBRAZEM: Na oslavě 160. výročí založení pěveckého sboru Stojmír v Dolním Bousově byla pokřtěna kniha Miloslava Ječného

Na oslavě 160. výročí založení pěveckého sboru Stojmír v Dolním Bousově byla pokřtěna kniha Miloslava Ječného. Foto: Zdeněk Plešinger

V zasedací místnosti Dolního Bousova proběhla malá slavnost k 160. výročí založení sboru Stojmír.

Slavnost zahájil starosta Miroslav Boček. Miloslav Ječný seznámil přítomné se svými poznatky, které získal při vytváření publikace 160 LET SBORU STOJMÍR. Dalším, kdo gratuloval sboru Stojmír, byla rodačka a čestná občanka Dolního Bousova Sylva Daníčková, která se spolu Karlem Sklenářem a starostou Miroslavem Bočkem také ujala křtu knihy Miloslava Ječného.

OBRAZEM: V Dolním Bousově byla odhalena pamětní deska herečce Otýlii Sklenářové-Malé

V Dolním Bousově byla odhalena pamětní deska herečce Otýlii Sklenářové-Malé. Foto: Zdeněk Plešinger

V úterý 25. října byla v Dolním Bousově odhalena pamětní deska herečce Prozatímního divadla a Národního divadla 
Otýlii Sklenářové-Malé.

Herečka se narodila 18. června 1843 ve Vídni zemřela 23. února 1912 v Praze. Nejprve mluvila pouze německy, ale po smrti matky žila nějaký čas u prarodičů v Dolním Bousově. Zde také objevila krásu českého jazyka. Český jazyk ji zcela okouzlil.

Dalším hostem v DPS v Dolním Bousově byla filmová Popelka Eva Hrušková

Dalším hostem v DPS v Dolním Bousově byla filmová Popelka Eva Hrušková. Foto: Zdeněk Plešinger

Dalším hostem v domě s pečovatelskou službou v Dolním Bousově byla v úterý 18. října 2022 loutkoherečka, herečka a zpěvačka Eva Hrušková.

Zavzpomínala, zazpívala, roztleskala přítomné. Svým vystoupením vytvořila mezi posluchači skvělou náladu. Čas při jejím vystoupení utíkal až příliš rychle.

Pořadem jako obvykle provázeli Bea Albrecht a Ota Vaníček. Ten také hned v úvodu poděkoval panu starostovi, že nám umožňuje tyto akce v Dolním Bousově pořádat.

I vše ostatní zůstalo stejné. Maruška Tolarová pomáhala s úpravou a Michal Bukovič se staral o zvuk.

OBRAZEM: Poetický večer Pavly Bartkové a Jana Svetlana Majerčíka v Dolním Bousově

Poetický večer Pavly Bartkové a Jana Svetlana Majerčíka v Dolním Bousově. Foto: Zdeněk Plešinger

Ve středu 12. října 2022 v podkroví informačního střediska Dolní Bousov se zájemci sešli, aby vyslechli verše Pavly Bartkové a písničky slovenského písničkáře Jana Svetlana Majerčíka.

Tito dva se na malém podiu informačního střediska nesešli poprvé a zájemci o jejich tvorbu se jistě s nimi opět setkají.

Dva blízké slovanské jazyky na jednom malém podiu. Dva blízké jazyky plné poezie. Už jen toto je zážitek.

Zdeněk Plešinger

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top