Dobrovolníci z Německa pomáhají v Geoparku UNESCO Český ráj

Zleva: Rudi, Blanka Nedvědická (ředitelka Geoparku Český ráj) a Leon. Foto Geopark Český ráj

Od poloviny května 2021 pobývají v Geoparku UNESCO Český ráj v rámci dobrovolnické činnosti v oblasti kultury dva studenti vyslaní Německou komisí pro UNESCO: Leon Brueggemann, student Univerzity aplikované vědy v Hamm-Lippstadtu se specializací Monitorování životního prostředí a forenzní chemie a Analýzy environmentálních a nebezpečných látek a Rudolph Lückert z Univerzity Bauhaus ve Výmaru se specializací Stavitelství a Vizuální komunikace. Jejich dobrovolnická práce se chýlí ke konci a níže zprostředkováváme jejich dojmy z pobytu v Geoparku Český ráj:

 „Dobrý den! Jsme Rudi a Leon a těší nás, že jsme prvními německými dobrovolníky v Globálním geoparku UNESCO Český ráj. Jsme studenti z Německa a za poslední tři měsíce jsme získali vhled do struktury činnosti Geoparku v Českém ráji a rozmanitosti aktivit nabízených v tomto regionu. Díky této zkušenosti jsme se dozvěděli mnoho o krásné krajině tohoto regionu a každodenních výzvách pro pracovníky a spolupracovníky geoparku. Také jsme dostali příležitost podílet se mnoha rozmanitých činnostech, jako je úklid lesa nebo práce v Domě přírody Českého ráje v Dolánkách. Všichni lidé, kteří byli zapojení do organizování našeho pobytu, nás přivítali s otevřenou náručí. Jsme velmi vděční za možnost poznat tolik sídel, jedinečné prostředí a kulturní aspekty. A také bychom chtěli poděkovat všem lidem a zaměstnancům, kteří byli do našeho pobytu zapojeni. Věnovali obrovské množství energie a času do zajištění naší dobrovolnické činnosti v České republice. Český ráj si opravdu získal naše srdce!“

Geopark Český ráj je oblast mimořádně cenné přírodní, geologické a krajinné hodnoty na území Královéhradeckého, Libereckého a Středočeského kraje. Území geoparku je zhruba určeno prostorem mezi městy Mnichovo Hradiště, Sobotka, Turnov, Železný Brod, Nová Paka, Jilemnice a Jičín. Svou rozlohou přibližně 833 km2 výrazně přesahuje rozlohu stejnojmenné Chráněné krajinné oblasti Český ráj (181 km2). Geopark Český ráj byl v roce 2005 zařazen do Evropské sítě geoparků a v roce 2015 se stal jako jediný v České republice členem Globální sítě geoparků UNESCO.

Zdroj: Geopark Český ráj

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top