Držitelé průkazu ZTP/P nově zaparkují v parkovacím domě Klaudiánovy nemocnice zdarma

Mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice ve spolupráci s Městskými parkovací domy Mladá Boleslav umožní parkování v novém parkovacím domě pro držitele ZTP/P zdarma. Této výhody přitom mohou využít všichni invalidé, kdy podmínkou není trvalý pobyt v Mladé Boleslavi. Nutností je pouze platný průkaz ZTP/P.

Jedná se o pilotní celorepublikový projekt u bezobslužného systému, kdy držitelé těchto oprávnění mohou v parkovacím domě parkovat zdarma. Podmínkou je registrace v elektronickém systému operátora parkování.

Tento systém již využívají lidé v Mladé Boleslavi v rámci takzvaného rezidentního parkování. Po ověření podmínek k vydání obdrží registrovaný držitel přístup do svého účtu, kde jasně vidí, kde může s přiznanými výhodami bez obav zaparkovat zdarma i v lokalitách, kde je jinak stání z důvodu regulace dopravy zpoplatněno. Výhodou systému je především možnost změny SPZ vozidla, které bude držitele ZTP/P v daný den a čas převážet. Závorový systém v parkovacím domě totiž funguje na principu rozpoznávání SPZ. Zároveň je systém pod kamerovým pohledem, aby nemohl být zneužívaný.

Zaregistrovat se postižení občané mohou buď on-line vyplněním formuláře na www.parkovanimb.cz nebo žádost vyplnit osobně v kanceláři Městských parkovacích domů Mladá Boleslav. 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top