Dubnové putování se spolkem Senioři nejen sobě nás zavede až na střední Moravu

Dubnové putování se spolkem Senioři nejen sobě nás zavede až na střední Moravu
Dubnové putování se spolkem Senioři nejen sobě nás zavede až na střední Moravu

Dubnové putování se spolkem Senioři nejen sobě nás zavede až na střední Moravu.

Javoříčské jeskyně, místo, které navštívíme jako první, vám vyrazí dech. Tento rozsáhlý systém podzemních chodeb, dómů a propastí byl objeven v roce 1938. Poutavou podívanou představuje zejména bohatá a pestrá krápníková výzdoba. Dozvíte se i zajímavosti z oboru zoologie. Tyto vápencové jeskyně jsou totiž největším zimovištěm netopýrů a vrápenců na území České republiky. Zdejší teplota se stabilně pohybuje kolem 8 ˚C, proto si do batohu nezapomeňte přibalit teplé oblečení.

Chtěli byste vědět, kde se nachází největší dřevěná stavba koně na světě? Tuhle otázku vám rádi zodpovědí průvodci z Bouzova, kam se přesuneme poté. Jak už správně tušíte, vidět ho můžete právě v areálu tohoto romantického hradu. Interiéry i okolí stavby vás zkrátka okouzlí. A že vám přijde silueta hradu povědomá? Správně! Hrad Bouzov je pro svou krásu a malebnost často vyhledáván filmaři. Když budete mít štěstí, možná v okně nejvyšší věže spatříte princeznu Jasněnku, která nedočkavě vyhlíží svého ševce Jíru.

Výlet se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna. Odjezd je v 5.40 ze zastávky u sokolovny a v 5.45 ze zastávky ve Veselé. Na zájezd je nutné se předem přihlásit. Veškeré podrobnosti včetně katalogu výletů na celý rok 2024 najdete na webu www.seniorinejensobe.cz. Bližší informace poskytne také Pavel Svoboda na telefonu 702 051 284.

Klára Marešová

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top